توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439425
شاید تعداد مفقودان پلاسکو یکی-دو نفر کم یا زیاد شود!
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۹
سخنگوی ستاد بحران پلاسکو گفت: در عملیات آواربرداری دقت را فدای سرعت نمی‌کنیم همکاران ما در نظام مهندسی وضعیت ساختمان پشتی پلاسکو را بررسی کرده اند.

به گزارش ایسنا سیدجلال ملکی گفت: آواربرداری سمت جنوبی پلاسکو تقریباً رو به اتمام است و به کف رسیده‌ایم و در حال حاضر مشغول آواربرداری ضلع شرقی نیمه‌شمالی هستیم و این سمت نیز رو به پایان است.

وی در خصوص آمار تعداد شهروندانی که در زیر آوار مانده‌اند گفت: ما آمار این تعداد از شهروندان را بر اساس آنچه که نیروی انتظامی اعلام کرده است و تعداد نفراتی که به نیروی انتظامی مراجعه کرده و اعلام مفقودی یکی از اعضای خانواده خود را داده‌اند، اعلام کرده‌ایم.

سخنگوی ستاد بحران پلاسکو اظهار کرد: نیروی انتظامی از ابتدا گفت حداکثر مجموع آتش‌نشانان و افراد غیرآتش‌نشان که در زیر آوار مانده‌اند 25 نفر است ولی ممکن است این آمار یک یا دو نفر کم یا زیاد شود.

ملکی گفت: آتش‌نشانان تمام وقت مشغول جست‌وجو و آواربرداری در پلاسکو هستند. عملیات آواربرداری به قدری با دقت انجام می‌شود که حتی چراغ‌قوه‌ای کوچک را هم پیدا می‌کنیم.

وی درباره وضعیت ساختمان پشتی پلاسکو گفت: همکاران ما در نظام مهندسی وضعیت این ساختمان را بررسی کرده‌اند و اطلاعات لازم را ارائه خواهند داد.

ملکی در خصوص همکاری شهروندان با آتش‌نشانان طی این مدت گفت: از مردم سپاسگذار هستم که همکاری لازم را با ما داشته‌اند و ما را دلگرم می‌کنند. این همکاری سبب حمایت ما شده و به ما روحیه می‌دهد که در خدمت مردم باشیم. روز اول اعلام کردیم تعدادی از شهروندان با تجمع محل حادثه پلاسکو در عملیات آواربرداری اختلال ایجاد کرده‌اند ولی نمی‌توانیم آن تعداد را به تمام مردم تعمیم دهیم.

سخنگوی ستاد مدیریت بحران پلاسکو گفت: زمان دقیق اتمام عملیات آواربرداری را نمی‌توان اعلام کنیم چرا که با احتیاط این عملیات ادامه دارد و نمی‌خواهیم که دقت را فدای سرعت کنیم.
 
کلمات کلیدی : پلاسکو +آتش‌سوزی +ساختمان پلاسكوی تهران+آتش نشانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.