نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496125
آسوشیتدپرس: آمریکا به دنبال بازرسی از سایت‌های نظامی ایران است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۹
برخی منابع آگاه به خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کردند دولت آمریکا که برجام را یک توافق بد می‌داند، در صدد بازرسی از سایت‌های نظامی ایران می‌باشد.

دولت کنونی آمریکا در صدد است به بهانه محک زدن استحکام برجام، سایت‌های نظامی ایران که واشنگتن به آنها مشکوک است، مورد بازرسی قرار گیرد.

به گزارش فارس، مقامات ارشد آمریکا اعلام کردند که دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در صدد است به منظور محک زدن استحکام برجام، سایت‌های نظامی ایران مورد بازرسی قرار گیرد.

بنا به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این بازرسی‌ها یکی از  عناصری است که با هدف اتخاذ یک رویکرد تهاجمی تر در قبال ایران طراحی شده است.

بنا بر این گزارش در حالیکه دولت ترامپ به دنبال نظارت شدیدتر بر توافق هسته‌ای ایران و 1+5 (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) است، در عین حال قصد دارد آنچه را که مشاوران ترامپ «نقص جدی» برجام می‌دانند، برطرف کند زیرا اگر این مسئله رفع نشود، احتمال می‌رود ترامپ از توافق هسته‌ای ایران و 1+5 کناره‌گیری کند.

مقامات آمریکایی می‌گویند، این تلاش‌های دولت ترامپ همچنین شامل بحث و گفت وگو با کشورهای اروپایی برای مذاکره درباره یک توافق بعدی برای جلوگیری از ازسرگیری توسعه برنامه هسته‌ای ایران بعد از منقضی شدن محدودیت‌های برجام حدود یک دهه دیگر می‌شود.

بنا بر این گزارش، در صورتیکه ایران با بازرسی از سایت‌های نظامی خود مخالفت کند، ترامپ در نهایت یک اساس منسجم برای بیان این مطلب دارد که ایران برجام را نقض کرده است و در صورت از بین رفتن برجام، می‌تواند ایران را مقصر جلوه دهد و اگر ایران با این بازرسی‌ها موافقت کند، افراد دولت ترامپ که خواستار حفظ برجام هستند می‌توانند استدلال کنند که این توافق، به صورت کارآمد، امنیت ملی آمریکا را حفظ می‌کند.
 
کلمات کلیدی : آسوشیتدپرس، آمریکا ، بازرسی، سایت‌های نظامی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۷:۱۸:۱۰
آمریکا غلط میکنه!
چیکاره اس که بخواد از این غلطا بکنه.

روشون زیاد شده. روشونو زیاد کردن بعضیا. وقتی هی کوتاه بیای فک میکنن خبریه! (4491593) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۸:۳۵:۰۸
طبق یکی از بندهای برجام مجوز این بازرسی ها قبلا صادر شده است البته مهلتی 24 روزه برای ایران در نظر گرفته شده تا درباره بازرسی ها توضیح بخواهد. الان برای داد و فریاد شما خیلی دیرشده چون برجام و مجوز بازرسی از سرتاسر خاک ایران و همینطور بازرسی های سرزده طبق پروتکل الحاقی همگی با قطعنامه شورای امنیت تحت فصل هفت منشور طبق قوانین بین المللی برای ایران لازم الاجرا و نقض قطعنامه های فصل هفت که در اینمورد شامل خروج از ان پی تی نیز میشود، متاسفانه به اعضای دایم شورای امنیت اجازه استفاده از نیروی نظامی را حتی در صورت وتو کشوری دیگر میدهد. در پرونده هسته ای ایران دیگر هیچ چیزی برای مذاکره وجود ندارد چون ایران ملزم شده بطور مداوم اثبات کند برنامه ای صلح آمیز را حفظ خواهد کرد و مادامی که همه اعضای دایم شورای امنیت این را بپذیرند، تحریم ها معلق میمانند. اما تا حالا که تحریم ها معلق بودند خارجی ها استقبال گسترده ای از بازار ایران نکردند و بیشتر بانک ها و شرکت های بزرگ بخاطر کارت زرد آمریکا در برزخ معامله با ایران ماندند حتی با وجود قراردادهای آی پی سی در بخش نفت و گاز که امتیاز زیادی به خارجی ها میدهد استقبال گسترده ای نداشت... اینبار با توجه به پارامترهای پیچیده ای که در خاورمیانه وجود دارد، خطر حمله نظامی خیلی جدی تر از خطر بازگشت تحریم هاست... (4491661) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۸:۴۲:۰۶
کاری که با عراق کردند میخواهند اینجا هم بکنند کور خوندی عامو (4491670) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۲۰:۳۵:۴۳
آمریکا خیلی غلط میکند از سایت ایران بازدید کند آمریکا چکاره است ایران آنچه که در برجام تعهد داده آنجاها توسط آمانو بازدید میشود ونه توسط آمریکا (4491770) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۲۱:۵۶:۲۲
هدف محک توان نظامی ایران است،که امریکا چقدر میتواندبه گزینه جنگ با ایران فکر کند،استحکام برجام مزخرفی بیش نیست. (4491828) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۲۲:۴۶:۴۹
شتردر خواب بیند پنبه دانه
که گه لپ لپ خورد گه دانه دانه (4491886) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۰۰:۱۰:۵۲
یانکیها ملت را با کدخدا باوران اشتباه گرفتند .
بوزینه ها . (4491953) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۰۹:۲۹:۲۱
شتر در خواب بیند پنبه داته! (4492134) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.