نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436329
محیط زیست برنامه‌ای برای رفع آلودگی هوای تهران ندارد
بخش اجتماعی الف، 29 دی 95
عضو شورای اسلامی شهر تهران در مورد آلودگی هوای تهران گفت: این معضل کماکان یک موضوع جدی بوده و محیط زیست عملا اقدامات‌ کج‌دار مریضی را انجام می‌دهد و عملا هیچ اقدام خوبی برای مردم تهران ندارد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۱۳
عبدالحسین مختاباد در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: اداره شهرداری تهران نظیر اداره یک مملکت بوده و کلان شهر و پایتخت جمهوری اسلامی ایران بوده و بسیاری از مسائل سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در هم تنیده است.

وی افزود: شورای شهر تهران توانست بسیاری از مسائل را در شهرداری تهران ساماندهی کند و بسیاری از مسائل و اما و اگرهایی که بوده تقریباً نظام شهرداری را پاسخگو بکند و کمیسیون‌های جدیدی را درون شورا ایجاد کردیم.

مختاباد با بیان اینکه کمیسیون سلامت بهداشت، کمیسیون حقوقی اخیر فعال و اکنون به دنبال ایجاد دیوان محاسبات شهری  در شورای اسلامی شهر تهران هستیم، افزود: با این اقدام می‌خواهیم دخل و خرج‌های شهرداری در دیوان محاسبات شهری بررسی و اعلام شود.

وی با اشاره به وجود بی انضباطی‌های مالی در شهرداری تهران، افزود: با ایجاد نظام خارج از داخل شهرداری نظیر دیوان محاسباتی که سازمان برنامه و بودجه ای بوده که نظارت بر بودجه شهرداری تهران دارد.

مختاباد با بیان اینکه شورای چهارم تهران تا حدودی موفق بوده و بسیاری از بودجه‌های شهری را در ارتباط با بحث مترو تصویب کرده است، افزود: در این دوره ساخت و ساز مترو با همه مشکلات اقتصادی که شهر تهران داشته رفع شده است.

وی با اشاره به نامناسب بودن وضعیت بودجه ای دولت، افزود: سعی کردیم با یک برنامه‌ریزی درست، بودجه مناسب و نظارت کافی فعالیت‌های شهرداری تهران را ساماندهی کنیم.

وی در مورد میزان بدهی دولت به شهرداری تهران، گفت: محاسبات دولت با شهرداری تهران همخوانی دارد و در تضاد جدی است و دولت میزان بدهی خود به شهرداری تهران را کمتر از محاسبات شهرداری می‌داند.

مختاباد تصریح کرد: میزان دقیق بدهی شهرداری تهران به پیمانکاران ضد و نقیض بوده ولی میزان بدهی اعلامی از سوی شهردار تهران بالغ بر 12 هزار میلیارد تومان است که این بدهی‌ها سبب توقف در اجرای پروژه‌های عمرانی نشده است.

مختاباد در مورد آلودگی هوای تهران، گفت: این معضل کماکان یک موضوع جدی بوده و محیط زیست عملا اقدامات‌ کج‌دار مریضی را انجام می‌دهد و عملا هیچ اقدام خوبی برای مردم تهران ندارد.

وی تصریح کرد: متاسفانه آلودگی هوا معضلی بوده که کشور درگیر آن شده و دلیل عمده این آلودگی به دلیل قطع درختان اطراف شهر تهران در سال‌های گذشته بوده است.

مختاباد با بیان اینکه مباحث محیط زیستی را به عنوان نماینده مردم تهران در شورای شهر سیاسی نکنیم،  افزود: هر کسی در هر جایی که در تهران فعالیت دارد باید کمک کند تا از وضعیت معضل آلودگی خارج شویم.

وی تصریح کرد: متاسفانه بشر متمدن بلایی به سرزمین آورده و به نوعی زمین دارد استفراغ می‌کند و در حال تب و ارز کردن است.
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ ۱۴:۱۲
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۰ ۱۸:۰۹
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۰ ۱۲:۵۴
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۰ ۱۲:۳۴
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۳ ۱۳:۴۱
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۵ ۱۴:۴۷
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۱ ۱۳:۵۱
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۱ ۱۰:۴۱
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۶ ۱۱:۵۶
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۳ ۱۵:۳۲
 
 
کلمات کلیدی : آلودگی هوای تهران+طرح ترافیک+شورای شهر+عبدالحسین مختاباد
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۰۸:۵۲:۰۵
درسته هيچكس برنامه اي نداره همه نگاهشون به اسمونه (4123094) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۰۹:۰۲:۳۴
وقتی که سرقفلی سازمان را بنام یک نفر زده باشند معلوم است که برنامه ای نخواهد بود . چه برنامه داشته باشد و چه نداشته باشد رئیس سازمان بوده و هست و خواهد بود . (4123116) (alef-11)
 
منصور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۰۹:۱۳:۲۴
با سلام و عرض ادب
احتراما به استحضار می رساند به نظر بنده یکی از دلایل عمده آلودگی هوا بخاط استفاده از انرژی گاز به جای انرژی سالم تر برق است ، شما توجه نمائید در کشور های اروپائی در منازل و ادارات از انرژی برق استفاده می گردد و این حرارت ایجاد شده از هر مجتمع به بالا باعث گرم شدن و ایجاد گاز های خاص خود می گردد و امکان تبادل بادی و جریان هوائی را به حداقل می رساند خواهشمند است این نظریه را در مجامع علمی بررسی و در صورت تایید فرضیه نسبت به جایگزینی انرژی سالم تر برق ، خورشیدی ، بادی در سطح شهر ها اقدام گردد
با تشکر فراوان (4123131) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۰۹:۳۸:۵۴
خسه نباشن ، پس چرا میزها و عناوین عریض طویل را اشغال کرده و از دولت حقوق میگیرن ؟ (4123168) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.