توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506727
کاهش بی‌سابقه محبوبیت ماکرون
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۲۸
نتایج یک نظرسنجی نشان داد، اکثریت فرانسوی‌ها به توانمندی رئیس‌جمهوری کشورشان در راستای هدایت فرانسه در مسیری درست اطمینان ندارند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، کاهش میزان محبوبیت امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در حالی صورت می‌گیرد که این رهبر جوان ۳۹ ساله قرار است به زودی برنامه اصلاحات در بازار کار خود را ارائه کند.

نتایج نظرسنجی هریس اینترکتیو نشان داد، ۴۶ درصد فرانسوی‌ها به توانمندی‌های ماکرون در حوزه رهبری سیاسی اطمینان دارند که این میزان در مقایسه با ماه گذشته پنج درصد و در مقایسه با اواسط ژوئن ۱۳ درصد کاهش یافته است.

کاهش میزان محبوبیت ماکرون باعث شده که وی به غیرمحبوب‌ترین رئیس‌جمهوری فرانسه پس از ۱۰۰ روز نخست آغاز به کار تبدیل شود.

پیش‌تر نیز نظرسنجی که توسط موسسه ایفاپ به سفارش روزنامه ژورنال دومانش انجام شده بود، میزان نارضایتی از امانوئل ماکرون را ۵۷ درصد اعلام کرد که حاکی از ۱۴ درصد رشد نارضایتی‌ نسبت به نتیجه نظرسنجی گذشته همین موسسه در ماه ژوئیه است.

ماکرون که هم‌اکنون در میانه برنامه دیدارهای رسمی خود از پایتخت کشورهای اروپایی است از زمان پیروزی در انتخابات تاکنون با موانعی همچون مناظرات شدید در پارلمان درباره اصلاحات نظام کار، درگیری با ارتش و قطع کمک به خانه‌سازی روبرو بوده است.
 
کلمات کلیدی : محبوبیت ماکرون+فرانسه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.