توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 366327
درخواست عربستان از اسرائیل برای تجاوز نظامی به لبنان
تاریخ انتشار : شنبه ۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۱
آل‌سعود از رژیم صهیونیستی خواسته است برای مقابله با حزب‌الله به لبنان حمله کند، چرا که سعودی‌ها به‌دنبال مانع‌تراشی در برابر تلاش‌های مقاومت و دیگر نیروهای پشتیبان ارتش سوریه هستند.

به گزارش تسنیم، طی ماه‌ها و هفته‌های اخیر خبرها و گزارش‌های زیادی درباره نزدیک‌تر شدن رژیم صهیونیستی و آل سعود به یکدیگر و تکاپوی سعودی‌ها برای عادی‌سازی روابط با اشغالگران قدس منتشر شده است که دیدارهای علنی انجام شده میان مقامات دو طرف احتمال این‌که آل سعود دیر یا زود با غاصبان سرزمین ملت فلسطین پیمان سازش را امضا کند،‌ افزایش یافته است.

وجه اشتراک صهیونیست‌ها و آل‌سعود

مهمترین وجه اشتراک و پیوندی که آل سعود را به صهیونیست‌ها نزدیک‌ کرده، دشمنی و خصومت‌ورزی با محور مقاومت به‌رهبری جمهوری اسلامی ایران است.

در این زمینه حسام شعیب کارشناس امور اسلامی از سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از اطلاعاتی خبر داد که نشان می‌دهد رژیم سعودی از دستگاه‌های اطلاعاتی و ارتش رژیم صهیونیستی خواسته است دست به عملیات نظامی علیه مقاومت اسلامی لبنان بزنند، چرا که سعودی‌ها به‌دنبال مانع‌تراشی در برابر تلاش‌های مقاومت و دیگر نیروهای پشتیبان ارتش سوریه هستند که در حال کسب دستاوردهایی در صحنه میدانی هستند.

حسام شعیب افزود نقش عربستان سعودی در روابط عربی ــ اسرائیلی بسیار واضح است و نه‌فقط در سطح دیپلماسی بلکه در سطح امنیتی، نظامی و اقتصادی و نیز در سطح قانون بین المللی آشکار شده است به‌طوری که اخیراً شاهد بودیم که سعودی‌ها نقش زیادی در رأی دادن کشورهای عربی به رژیم صهیونیستی ایفا کردند تا این رژیم ریاست کمیته حقوقی سازمان ملل را به‌عهده بگیرد که این ابتکار برای اولین بار از سوی برخی کشورهای عربی مطرح شد.

شعیب تأکید کرد علاوه بر آن باید به دیدارها و نشست‌هایی اشاره کرد که میان دستگاه‌های حکومت سعودی و رژیم صهیونیستی انجام شد که دیگر سرّی و مخفی هم نیست، در نتیجه این تماس‌ها و دیدارها که برخی از آنها به‌درخواست حکومت سعودی از اسرائیل انجام شده است، ریاض خواستار افزایش حمایت تل‌آویو از گروه‌های تروریستی و تکفیری در سوریه به‌ویژه جبهه النصره و گروه موسوم به شهداء‌ الیرموک در جنوب سوریه و عدم اجازه برای بازگشت امنیت و ثبات به این کشور شده است.

این کارشناس سوری خاطرنشان کرد اطلاعات نشان می‌دهد که رژیم سعودی از دستگاه‌های اطلاعات و نیز ارتش رژیم صهیونیستی خواسته است دست به عملیات نظامی علیه مقاومت در لبنان و به‌ویژه حزب‌الله بزند، زیرا سعودی خواهان کارشکنی در برابر تلاش‌های مقاومت و دیگر نیروهای پشتیبان ارتش سوریه و جلوگیری از تحقق دستاوردهای آنها در سطح میدانی است که تاکنون به آزادسازی بسیاری از روستاها و مناطق سوری از لوث تروریسم منجر شده است.

مهمترین خواسته عربستان چیست؟

کارشناس سوری تأکید کرد عربستان سعودی خواهان ضربه زدن به تلاش‌های مقاومت لبنان به‌ویژه حزب‌الله چه در سوریه یا به شکست کشاندن تلاش‌های حزب‌الله برای رساندن فرد مورد نظر خود به کاخ ریاست جمهوری لبنان است، سعودی خواهان انتخاب رئیس جمهوری همسو و وابسته به خود است که به‌نفع این رژیم و نه ملت و منافع ملی لبنان فعالیت کند.

شعیب درباره تلاش‌های رژیم سعودی برای مخدوش کردن وجهه جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان به تسنیم گفت عربستان سعودی در حال حاضر در راستای متشنج کردن روابط کشورهای اروپایی و جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کند، زیرا با توافق اخیر میان ایران و کشورهای گروه پنج به‌علاوه یک در زمینه هسته‌ای هم مخالفت می‌کرد، زیرا این رژیم به این مسئله چشم دوخته و دوست دارد تا ایران به‌عنوان تنها دشمن جهان و بشریت معرفی شود، این در حالی است که امروز این عربستان است که از تروریسم از طریق افکار تکفیری وهابی و تمام شیوخی که به تکفیر در منطقه می‌پردازند، حمایت می‌کنند که رسانه‌های آمریکایی و اروپایی به این مسئله اشاره کرده‌اند که عربستان سعودی عقاید و ایدئولوژی‌های دینی را به‌نفع تروریسم در جهان طراحی و پرداخته می‌کند.

این کارشناس سوری تصریح کرد آنچه سعودی و اسرائیل را کنار هم قرار می‌دهد، این است که هر دو رژیم، رژیم‌های تروریستی اشغالگری هستند که اراده ملت‌های منطقه را به چالش کشیده‌اند، ‌آل سعود نماینده مردم حجاز و نجد نیستند و صهیونیست‌ها در فلسطین اشغالی نماینده یهودیان واقعی جهان و نیز مردم واقعی صاحب سرزمین فلسطین نیستند.
 
کلمات کلیدی : عربستان+اسرائیل+لبنان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.