توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501623
نتانیاهو: نفوذ ایران در سوریه رو به گسترش است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۶
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با تکرار ادعاهای تأییدنشده گفت که نفوذ ایران در سوریه در حال گسترش است.

به گزارش تسنیم، «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه مدعی شد که ایران در حال گسترش نفوذ منطقه‌ای خود در سوریه است. 

به گزارش روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت»، نتانیاهو گفت که «یوسی کوهن»، رئیس موساد  اعضای کابینه را در جریان آخرین چالش‌های امنیتی پیش روی اسرائیل قرار داده است. نتانیاهو گفت: «در یک جمله خلاصه بگویم، داعش می‌رود، ایران می‌آید. به همین سادگی. منظورمان، بیشتر در سوریه است.»

پیش از این گزارش‌های متعددی درباره درمان عناصر گروه‌های تروریستی در بیمارستان‌های رژیم صهیونیستی منتشر شده است. به عنوان مثال، روزنامه ایندیپندنت در گزارشی فاش کرد که نیروهای زخمی گروه تروریستی «جبهه‌النصره» در بیمارستان‌های رژیم صهیونیستی درمان می‌شوند.

روزنامه دیلی‌میل هم در گزارشی اختصاصی دو سال پیش از تخصیص هزینه‌ای معادل 50 میلیون «شکل»، برابر با 8.7 میلیون دلار برای درمان بیش از 2000 تروریست سوری خبر داده بود.

«نتانیاهو» گفت: «سیاست ما مشخص است. ما قاطعانه با تقویت نظامی ایران و نائبان آن به خصوص حزب‌الله در سوریه مخالفت می‌کنیم؛ و هر کاری که لازم باشد را برای امنیت اسرائیل انجام می‌دهیم.»

پیش از اظهارات نتانیاهو، رئیس سازمان جاسوسی «موساد» هم با تکرار ادعاهای اثبات‌نشده علیه ایران پرداخت و گفت که این کشور، هنوز هم «رویای تبدیل شدن به قدرت هسته‌ای در سر می‌پروراند.»

 وی در جلسه‌ای برای ارائه ارزیابی‌های امنیتی به اعضای کابینه همچنین ادعا کرد که ایرانی‌های قصد دارند از طریق نیروهای خود در سوریه، لبنان، عراق و یمن نفوذ خود در خاورمیانه را گسترش دهند. 

کوهن همچنین با تکرار ادعاهای بی‌اساس مدعی شد که ایرانی‌ها در حال پر کردن خلأ ناشی از عقب‌نشینی داعش هستند.
 
 
کلمات کلیدی : نتانیاهو + ایران + سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.