توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 301526
۵ مورد از عوامل نفوذ آمریکا در برجام
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۰
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ما تا پانزده سال نمی‌توانیم یک گرم اورانیوم اضافه کنیم، اگر کسی ادعا می‌کند که ما می‌توانیم چنین کاری را کنیم بیاید بر روی متن بحث کنیم.

به گزارش فارس، اسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با سایت تابش کوثر درباره بیانات اخیر مقام معظم رهبری پیرامون موضوع نفوذ گفت : نفوذ آمریکا در برجام اول بدین صورت به نظر می رسد که تمام تعهدات ما نسبت به ۱+۵ مشخص است که باید چه کاری را انجام بدهیم اما در مقابل تعهدات ۱+۵ آنچنان مشخص نیست؛ زمانی که باید از کلمه لغو استفاده شود، تعلیق آمده که این یک نوع وابستگی به آنها را به وجود می آورد تا بتوانند بر روی افکار ما نفوذ کنند.

وی دومین مورد نفوذ آمریکایی ها در برجام را نظارت و بازرسی از مراکز مختلف دانست و اظهار کرد: آنها به شکلی برای این کار می آیند که هم به مکان های ما آشنایی کامل پیدا کنند و هم اعمال نفوذ کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: سومین مورد این است که عوامل دشمنان در داخل کشور به عنوان این مسائل امیدوار تر کارهایشان را دنبال می کنند تا اینکه بتوانند فکر و ذهن مردمان را تغییر دهند.

وی در ادامه افزود: چهارمین مورد این است که حدود ۱۵۰ نفر بازرسی که در ایران مستقر می شوند با افرادی که همیشه می خواهند سرشان در آخور آنها باشد ارتباط بر قرار می کنند و آنها خودشان را تقویت می کنند زیرا می دانند که آمریکایی ها قدم به قدم می آیند که این باعث نفوذ آنها می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: پنجمین مورد این است که افرادی امیدوار هستند تا برجام اجرا شود و بتوانند کاری کنند که وقتی اینها مسئولیت می گیرند و البته بعضی از اینها در حال حاضر مسئولیت گرفتند، باعث می شوند افرادی سر کار بیایند که نسبت به ارزش های نظام جمهوری اسلامی نه تنها بی تفاوت بلکه عمدا در حال کنار زدن این ارزش ها هستند تا این افکار را در مغز و فکر زیر مجموعه هایشان نفوذ بدهند.

وی در ادامه تشریح کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی تولید، رفع بیکاری ،متکی به خود باشیم تا بتوانیم توانمندی خودمان را در اقتصاد نشان بدهیم و اینها را به دنیا صادر کنیم و در داخل کاری کنیم مردم متکی به اجناس خودمان شوند اما می بینیم افرادی می آیند به واردات تکیه می کنند که در این حالت از یک طرف اجناس خارجی به کشور می آید که کار باعث وابستگی جامعه ما و افزایش بیکاری می شود و این بیکاری مشکلات زیادی را برای ما به وجود می آورد و از طرفی با نفوذی که می کنند می خواهند این وابستگی را بیشتر کنند که به هر کدام از این موارد نگاه کنیم می بینیم بعضی از مسئولان ما آگاهانه و بعضی دیگر نا آگاهانه دقیقا این مسائل دنبال می کنند.

کوثری در پاسخ به این سوال که زمانی که ما ۹۷۰۰ کیلوگرم از مجموع ۱۰ هزار تن اورانیومی که طی ۱۰ سال بدست آمده قبل از روز اجرا از کشور خارج کردیم و ۱۴ هزار دستگاه از مجموع ۱۹ هزار سانتیفیوژ از هم گستختیم و در قلب رآکتور آب سنگین اراک بتون ریختیم با توجه به سابقه بد طرف مقابل در صورت بد عهدی این به چه صورت قابل جبران است ، گفت: همین موارد هم موجب وابستگی ما به آنها می شود یعنی ما تا پانزده سال نمی توانیم یک گرم اورانیوم اضافه کنیم و فقط ۳۰۰ کیلوگرم است که اگر کسی ادعا می کند که ما می توانیم چنین کاری را کنیم بیاید بر روی متن بحث کنیم، حال تا ۱۵ سال آینده آیا این مردان انقلابی هستند ؟ معلوم نیست ، پس این مسائل از یک طرف برای ما وابستگی می آورد و از طرف دیگر تفکر و افکار آنها در جامعه ما نفوذ می کند.

رهبر انقلاب در فرمایشاتی فرمودند: " در همین مذاکرات مربوط به مسائل انرژی هسته‌ای، هرجا فرصت پیدا کردند و میدان به آنها داده شد -که البتّه طرفهای ایرانی بحمدالله حواسشان جمع بود امّا یک جاهایی بالاخره آنها فرصتهایی پیدا کردند- یک نفوذی کردند، یک حرکت مضرِّ برای منافع ملّی انجام دادند".
 
کلمات کلیدی : برجام، نفوذ، آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.