توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 470033
روحانی در کرمانشاه: حقوق نجومی خودمان مطرح کردیم و آن را به بیت المال بازگردانیدم/ شما می‌خواهید ایران در حصر و محاصره بماند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۲
رییس‌جمهور گفت: عده‌ای از آزادی جوانان نگران هستند. چرا حرف‌های دلتان را به جوانان نمی‌گویید و چرا حرف‌هایی که در جلسه خصوصی می‌گویید، نمی‌گویید؟

به گزارش جماران، حجت الاسلام حسن روحانی عصر امروز در سالن امام خمینی گفت: درود و سلام بر کرمانشاه قهرمان. اینجا سینه ستبر ایران است. سراسر کرمانشاه شور شما جوانان و دختران و پسران است. مردم عزیز استان کرمانشاه من می‌خواهم به شما بگویم اگر سال ۹۲ به شما وعده دادم بزرگترین آبادانی و آبرسانی در ایران محقق می‌شود، اینک تحقق یافته است.

او ادامه داد: در دولت یازدهم، ۱۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان برای آبرسانی اعتبار کرده‌ایم و ان‌شاالله ۲۰ هزار هکتار با این آب آبیاری خواهد شد و ان‌شاالله در سال‌های آینده تا ۱۲۰ هزار هکتار افزایش می‌یابد و ان‌شاالله راه آهن کرمانشاه در خرداد به راه آهن سراسری متصل خواهد شد. قصر شیرین منطقه آزاد خواهد شد. احداث راه آهن شهری و مترو هم در دولت دوازدهم در کرمانشاه انجام خواهد شد.

رییس‌جمهور با بیان اینکه یک عده از پیشرفت ایران نگران هستند، گفت:  عده‌ای از آزادی جوانان نگران هستند. چرا حرف‌های دلتان را به جوانان نمی‌گویید و چرا حرف‌هایی که در جلسه خصوصی می‌گویید، نمی‌گویید؟ می‌خواهید ایران در حصر و محاصره باقی بماند و ارتباط جوان ایرانی با دنیا قطع شود. روحانی در این چهار سال در مقابل شما ایستاد و من با کمک شما آماده‌ام چهار سال دیگر هم بایستم.

او افزود: آنها از اینکه مردم ایران می‌توانند با مردم دنیا در ارتباط باشند، نگران هستند. گفتند ما با خانواده شهدا و ایثارگران هستیم ولی من می پرسم در هشت سال قبل مطالبات خانواده‌های شهدا و ایثارگران را دادید؟ مردم بدانید که تمامی مطالبات خانواده‌های شهدا و ایثارگران در دولت یازدهم پرداخت شد.

روحانی با اشاره به اینکه ما اهل شعار نیستیم، بلکه اهل عمل هستیم، گفت: مردم بدانید قدرت دفاعی در دولت یازدهم افزایش یافته است. ما با سلاح مخالف نیستیم ولی بدانید با کسانی که می‌خواهند دل مردم ایران و مردم منطقه را بهراسانند مخالفیم. قدرت ایران برای آن است که در برابر تجاوز مقابله کنیم. ما در برابر هر نوع متجاوزی می‌ایستیم و مقاومت می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم بداخلاقی‌های شما ادامه پیدا کند. دوران خشونت پایان یافته است. شما می خواهید آزادی را از مردم بگیرید و مردم در مقابل شما می ایستند.

او خاطرنشان کرد: ما در روزهای پیشرفت قرار گرفته‌ایم. ما باید برای زندگی محرومان امروز تصمیم بگیریم نه با شعار بلکه با عمل. آنهایی که شعار می‌دادند که از محرومان حمایت می‌کنند امروز بگویند گندم را کشاورزان به چه قیمتی می‌خریدند؟ آنها که مدعی حمایت از کشاورزان هستند قیمت گندم را بیش از قیمت جهانی خریداری می‌کردند یا گندم را از خارج وارد می‌کردند. امروز که گندم را به قیمت کیلویی ۱۳۰۰ تومان خریداری می‌کنیم، برخی نگران هستند.

رییس‌جمهور خاطرنشان کرد:  من از شما می‌پرسم آن روز که برای انتقال پول‌مان از صرافی استفاده می‌کردند و درب بانک‌های‌مان بسته شده برای ایران عزت داشت و بهتر بود یا امروز که درب تعامل با جهان باز شده است. شما می‌خواهید ملت ایران را در فشار و انزوا قرار دهید. ملت ایران اجازه نمی‌دهد راه هشت سال گذشته را به ایران باز گردانید.

او یادآور شد: می‌گویند ما می‌خواهیم با فساد مبارزه کنیم. من از شما می‌پرسم چهار سال دولت در دست ما بوده است ولی شما در طول ۳۸ سالی که وظیفه‌تان نظارت بود، جلوی فساد را گرفتید؟ مردم می‌خواهند بفهمند ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان ملت ایران کجا رفته است؟ آنهایی که پشت تریبون‌ها می‌روند و می‌خواهند به مردم گزارش دهند مردم سوالشان از آنها این است که چه کسی اجازه داد این ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون از کشور بیرون برود. چرا به مردم گزارش نمی دهید اموال ملت ایران را چه کسانی تاراج کردند؟ آنهایی که دو میلیارد پول ما را به حلقوم آمریکا ریختند چرا این کار را کردند. در سال ۸۶ و ۸۷، ۱۰ ماه فرصت بود این پول و اوراق از امریکا به ایران برگردد ولی چرا این کار نکردید.

روحانی تاکید کرد: از حقوق نجومی سوال می‌کنید. ما با آنهایی که منصفانه از بیت‌المال استفاده نکرده بودند برخورد کردیم. ما اجازه نمی‌دهیم یک اقلیت با بلندگوهای بلند بخواهند اکثریت را منزوی کنند. شما چند درصد مردم هستید که احساس می‌کنید قیم مردم هستید. ما در ۲۹ اردیبهشت به این اقلیت پاسخ می‌دهیم. روحانی در ۴ سال آینده اجازه نمی‌دهد بوق بلندگوها در دست اقلیت‌ها باقی بماند. ما قانون اساسی را اجرا خواهیم کرد. ما اجازه نمی‌دهیم خون شهید بهشتی و شهدایمان پایمال شود. بهشتی حامی مردم ایران بود. بهشتی نویسنده قانون اساسی بود. شما حاضرید قانون اساسی را اجرا کنید؟ سایتی گزارش سازمان بازرسی را درخصوص املاک نجومی را منتشر کرد. درخصوص حقوق نجومی خودمان مطرح کردیم و آن را به بیت المال بازگردانیدم ولی املاک نجومی را چه کردید؟ چرا قوه قضاییه در این باره اقدامی نکرد؟ ما ۲۹ اردیبهشت را برای عدالت و مبارزه با فساد می‌خواهیم. ما ۲۹ اردیبهشت را برای تساوی حقوق شهروندی تمام اقوام ایرانی می‌خواهیم. ما می‌خواهیم تمام ملت ایران چه شیعه و چه سنی و چه اهل حق از حقوق مساوی برخودار باشند.

او یادآور شد: ما اجازه نمی‌دهیم مردم را قطعه قطعه کنید چون ما ملت صد در صد هستیم. دولت یازدهم دولت صد در صدی بود و دولت دوازدهم هم دولت صد درصدی است. مردم به شما اجازه فریب را نمی‌دهند. می‌گویند پول پخش می‌کنند ولی این پول را از کجا می‌آورید. از حقوق معلمان کم می‌کنید؟ از پول کشاورزان کم می‌کنید؟ یا جیب دیگری دارید؟ یکبار مردم ایران تجربه کردند ۴۵ هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی برداشتند و تجربه‌اش تورم ۴۵ درصدی بود. شما می‌خواهید تورم تک رقمی را به تورم ۴۵ درصدی بازگردانید. این مردم تلاش کردند در سراسر ایران بنگاه‌های اقتصادی را آباد کنند. دوباره می‌خواهید بنگاه‌ها را ببندید.

روحانی تاکید کرد: شما می‌خواهید زنان را به خانه بفرستید. ملت ایران و قانون اساسی این اجازه به شما نمی‌دهد. ما امروز اعلام می‌کنیم ۲۹ اردیبهشت بازهم آزادی می‌خواهیم. ما از دروغ و فریب آنها که سال‌ها دیدیم خسته شده‌ایم. انتخابات دوازدهم پیش روی ماست. هر نفر به همراه ۱۱ نفر به پای صندوق رای بروند. ما ۱۲ نفره در انتخابات دوازدهم شرکت خواهیم کرد.

او خاطرنشان کرد: ما از طریق گردشگری و جذب سرمایه‌گذاری خارجی و اجرای اقتصاد مقاومتی ایران را آباد خواهیم کرد. مردم ایران می‌خواهند ممنوعیت‌ها تمام شود. بر چه مبنایی عکس بزرگان ایران را ممنوع می‌کنید؟ با چه قانونی؟ آن قانون را اعلام کنید؟ ادعا کردید شورای عالی امنیت ملی این کار کرده است ولی من به صراحت گفتم دروغ است دروغ است. ما حرفمان را در صندوق آرا خواهیم زد. مردم در روز انتخابات به صندوق آرا نشاط و امید را بگویید. نگذارید تندروها و افراطی‌ها باز گردند. ملت ایران به افراطی‌ها اجازه بازگشت نمی‌دهند. دوباره ایران دوباره اسلام دوباره امید دوباره اعتدال.

 
۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۱۲:۳۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۱۹:۰۶
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۱ ۱۹:۵۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۱ ۱۸:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۱ ۱۸:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۰ ۱۰:۳۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۹ ۲۰:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۹ ۱۸:۴۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۹ ۱۳:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۱۲:۲۱
 
 
کلمات کلیدی : روحانی+انتخابات ۹۶+انتخابات ریاست جمهوری+قدرت دفاعی+سلاح
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.