توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 464832
اصلی ترین دلیل فوت کودکان ایرانی
تاریخ انتشار : شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۱
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دوره بیماریهای عفونی برای مرگ کودکان به پایان رسیده است و هم اکنون حوادث اصلی‌ترین دلیل فوت کودکان در ایران است.

به گزارش ایرنا، دکتر محمد آقاجانی روز شنبه در آیین افتتاح هشتمین کنگره سلامت در حوادث و بلایا که در مرکز بین المللی همایش های رازی در حال برگزاری است، ّ با اشاره به اینکه حوادث یکی از چالش های نظام جهانی است، گفت: هر ساله حوادث سبب مرگ و معلولیت میلیون ها نفر در سراسر جهان می شود و حجم زیادی از منابع مالی و انسانی را به خود اختصاص می دهد.

وی با بیان این که بسیاری از افراد که در این حوادث دچار خسارت می شوند را جوانان تشکیل می دهند، گفت: این موضوع سبب توجه بیشتر سیاستگذاران برای کاهش خسارات شده است.

آقاجانی در خصوص اقداماتی که تاکنون وزارت بهداشت در این خصوص انجام داده است، گفت: تدوین نقشه خطرپذیری در حوزه سلامت کشور یکی از این موارد است.

وی در این خصوص توضیح داد: در این نرم افزار نوع خطرات و بلایای هر نقطه ای از کشور مشخص شده است. آقاجانی آموزش برای کارشناسان سیاستگذاران و ارائه دهندگان خدمات سلامت را یکی دیگر از اقدامات وزارت بهداشت اعلام کرد و گفت: سطح بندی خطرات از دیگر اقدامات است که مشخص می کند در هنگام وقوع هر نوع خطر و بلایا باید از چه میزان ظرفیت و پتانسیل برای کمک و امداد رسانی بهره گرفت و مثلاً نباید برای حوادث استانی و ناحیه ای از ظرفیت ملی بهره برد.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعیین چارچوب پاسخ مناسب و به موقع نظام سلامت به حوادث و بلایا یکی دیگر از برنامه‌های ما است که در آن اقدامات به لحاظ زمان بندی و نوع آنها مشخص شده است.

آقاجانی پیوست خطر را یکی دیگر از اقدامات وزارت بهداشت برای پیش بینی و پیشگیری ار حوادثو بلایا عنوان کرد.

وی با تاکید بر این که بحث آموزش به کودکان باید جدی گرفته شود، گفت: ما برای شروع کار 7 هزار کودک را ساماندهی کردیم تا آموزش های لازم برای مقابله با خطر را به آنان آموزش دهیم.

معاون وزیر بهداشت درباره وضعیت بیمارستان در هنگام وقوع حوادث گفت: بیمارستان ها نیز باید از آمادگی قابل توجهی برخوردار باشند. وضعیت بیمارستان ها در این زمینه مناسب نیست و 80 درصد بیمارستان های ما نمره متوسط و 20 درصد آنها نمره ضعیف را دارند.

وی تصریح کرد: باید آمادگی بیمارستان ها را بالا ببریم تا این مراکز بتوانند در لحظات بحرانی بهترین خدمات را به مردم و مجروحان ارائه کنند.
 
کلمات کلیدی : فوت، کودکان، حادثه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.