توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 427338
مسعود زریبافان:احمدی‌نژاد سال ۹۲ اشتباه کرد
تاریخ انتشار : جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۰

دبیر کل جبهه یاران انقلاب اسلامی گفت: عده‌ای در جریان اصولگرایی خود را وکیل، وصی و پدرخوانده اصولگرایان می‌دانند.

به گزارش ایلنا، مسعود زریبافان در ششمین گردهمایی این تشکل گفت: جبهه یاران انقلاب اسلامی کمیته‌های مختلفی را تشکیل داده که کمیته سیاسی هر هفته تشکیل جلسه می‌دهد و همچنین کمیته گفتمان بیش از سه سال است تشکیل می‌شود و کمیته اقشار و استان‌ها هم فعالیت‌های خود را دنبال می‌کنند. 

دبیرکل جبهه یاران انقلاب اسلامی با بیان اینکه هسته این تشکل سال ۸۱ با انتخابات شورای‌شهر و با ائتلاف آبادگران کلید خورد، گفت: با چراغ خاموش و نوآوری و تغییری که در جریان اصولگرایی رخ داد پا به عرصه گذاشت و آبادگران و شورای‌شهر تهران نقطه عطفی برای بازگشت اصولگرایان به صحنه سیاسی شد که در این راستا سال ۸۴ توانستند ستاد انتخاباتی را شکل دهند بنابراین سال ۸۱ و سال ۸۴ توانستند حماسه بیافریند. 

او در ادامه تاکید کرد: ‌ تشکل یاران انقلاب باز هم می‌تواند در عرصه انتخابات حماسه‌آفرین باشد به شرط آن‌که اصولگرایان روش‌های سنتی را کنار بگذارند و از روش‌های جدید استفاده کنند و شرایط برای حضور همه جریان‌ها فراهم شود. 

زریبافان با اشاره به اینکه از سوی اصولگرایان به این تشکل پیغام داده‌اند که مواظب باشید ساز ناهماهنگ در جریان اصولگرایی کوک نکنیم، تصریح کرد: سال ۹۲ هم اعتقاد داشتیم کارهای انتخاباتی باید در جریان انقلابی و در شورای همگرایی اصولگرایان انجام شود. 

او در ادامه افزود: یکی از آسیب‌های ما در انتخابات این است که عده‌ای خود را در جریان اصولگرایی وکیل، وصی و پدرخوانده اصولگرایان می‌دانند و سعی نمی‌کنند از همه ظرفیت‌ها استفاده شود و مدل‌های ۶ + ۵، ۷+۸ و... را تشکیل می‌دهند. 

دبیرکل جبهه یاران انقلاب گفت: اگر این روش، اصولگرایی است با انحصارگرایی و قبیله‌گرایی اصولگرایی فاصله دارد و کسانی که طی این چند سال می‌خواستند اصولگرایان را مهندسی کنند هیچ‌گاه نتوانستند. اصولگرایی باید پوست بیاندازند. 

زریبافان با اشاره به انتخابات سال ۸۴ گفت: در این انتخابات کار را به احمدی‌نژاد واگذار کردند و برای به نتیجه رسیدن معتقد بودیم جریان سنتی نباید دخالت کند و فعالیت‌هایی که در شهرداری و شورای‌شهر انجام شد موجب شد مجلس هفتم دست اصولگرایان بیفتد که این نتیجه فعالیت‌های آبادگران بود. 

او در ادامه تاکید کرد: با توجه به این فعالیت‌ها جریانی که همیشه سعی می‌کند مهندسی انتخابات را در دست بگیرد کجا بود، اکنون می‌گوید ساز ناهماهنگ با جریان اصولگرایی نزنیم که ما هم می‌گوییم چشم و ساز ناهماهنگ کوک نمی‌کنیم اما کجای این هماهنگی قرار داریم. 

دبیر کل جبهه یاران انقلاب با انتقاد از جریان ائتلاف اصولگرایان بیان کرد: آیا مجموعه یاران انقلاب در هماهنگی‌ها هستند که به ما می‌گویید ناهماهنگ عمل نکنید. 

او خطاب به سیدرضا تقوی که در جلسه حضور داشت، گفت: آقای تقوی دوستان ما کجای جریان ائتلاف اصولگرایان هستند و به این دوستان می‌گوییم ما را در جمع خود قرار دهید بنابراین ما هم هماهنگ هستیم. 

زریبافان عنوان کرد: اصولگرایان برای موفقیت در انتخابات راهی ندارند جز اینکه همه جریان‌های اصولگرا، احزاب، شخصیت‌ها و تشکل‌ها را دور هم جمع کنند. 

او با بیان اینکه جبهه یاران انقلاب نفس ائتلاف را قبول دارد، گفت: از ائتلاف اصولگرایان حمایت می‌کنیم و در رسیدن به وحدت و همگرایی تلاش خواهیم کرد. 

زریبافان با اشاره به رایزنی‌هایی که در راستای ائتلاف اصولگرایان توسط برخی از فعالان این جریان در حال انجام است، گفت: معتقدیم از اتاق دربسته نمی‌توان کاندیدایی درآورد که متوجه شویم رأی‌آور‌تر است. 

دبیر کل جبهه یاران انقلاب در ادامه افزود: رأی آوری نیروهای انقلاب در سال آینده قطعی است، به شرط آن‌که هوشمندانه عمل کنیم و از قبیله‌گرایی و روش‌های سنتی بپرهیزیم. معتقدم با توجه به رأی شکننده‌ای که آقای روحانی سال ۹۲ آورد اگر ذره‌ای اصولگرایان هوشمندانه عمل کنند پیروز می‌شوند. 

وی گفت: اگر اصولگرایان روششان را تغییر دهند ما هم همراه آن‌ها هستیم و معتقدیم که در انتخابات ۹۲ مدیریت‌ها درست نبود که منجر به موفقیت روحانی شد و نتوانستیم مردم را به سمت کاندیدای اصولگرا پای صندوق رأی بیاوریم. 

او با اشاره به منع احمدی‌نژاد برای حضور در انتخابات سال آتی از سوی مقام معظم رهبری گفت: بعد از اینکه حضرت آقا تکلیف احمدی‌نژاد را تعیین کردند در سازوکار اصلاح‌طلبان و اصولگرایان تغییراتی رخ داد که اگر احمدی‌نژاد حضور داشت وحدت بین اصولگرایان و اصلاح‌طلبان ایجاد می‌شد اما بعد از این جریان این وحدت میان اردوگاه این دو جریان سیاسی بعید به نظر می‌رسد. 

زریبافان با بیان اینکه اصولگرایان برای وحدت باید تلاش بیشتری داشته باشند، گفت: اصولگرایان باید در مبانی، وحدت کنند لذا در غیر این‌صورت رسیدن به وحدت بر سر یک فرد غیر محتمل است. 

او تاکید کرد: فرمول کلیشه‌ای که باید روی یک فرد وحدت شود باید مورد تاکید نظر واقع شده لذا سال ۸۴ هم وحدتی رخ نداد اما یک اصولگرا وارد میدان شد. 

دبیر کل جبهه یاران انقلاب با اشاره به نظر مقام معظم رهبری مبنی بر پرهیز از دو قطبی شدن فضا و حضور حداکثری در انتخابات گفت: ‌ کسانی که فضا را دو قطبی می‌کنند به انتخابات ورود نکنند اما عده‌ای از چهره‌های خادم هستند و می‌توانند رأی روحانی را پایین بیاورند و به سمت خودشان جذب کنند که اجازه دهیم این افراد بیایند و همچنین همه ظرفیت‌های اصولگرایی در انتخابات حاضر شوند. 

او با بیان اینکه باید کاری کنیم همه اقشار در انتخابات پای کار بیایند، گفت: فرمول قطعی نیست که وحدت موجب پیروزی و تکثر موجب شکست می‌شود. معتقدم در انتخابات ۹۲ اگر آقای ولایتی و قالیباف کنار می‌رفتند رأی آن‌ها به سبد رأی روحانی ریخته می‌شد. 

زریبافان همچنین در ادامه افزود: سال ۹۲ احمدی‌نژاد اشتباه کرد که در انتخابات دخالت و از کسی حمایت نکرد لذا بخشی از سبد رأی احمدی‌نژاد به سوی روحانی رفت.
 
کلمات کلیدی : جریان اصولگرایی+مسعود زریبافان+احمدی‌نژاد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.