توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487332
تحریم‌های انرژی اتحادیه اروپا علیه روسیه تمدید شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۲
شورای اتحادیه اروپا اعلام کرد اتحادیه اروپا تحریم‌های انرژی، مالی و سایر تحریم‌های اقتصادی علیه روسیه را به دلیل نقشی که در منازعه کریمه ایفا کرده است، تا ۳۱ ژانویه سال ۲۰۱۸ تمدید کرد.

به گزارش ایسنا، تحریم‌های انرژی در ژوییه سال ۲۰۱۴ وضع شد و دسترسی روسیه به فناوری و خدمات اروپایی برای توسعه منابع نفتی دریای آرکتیک، دریای عمیق و منابع نفتی غیرمرسوم را محدود کرد. این تحریم‌ها در سپتامبر گسترش یافت تا "روس‌نفت" که بزرگترین تولیدکننده روسیه است، "گازپروم نفت" که شرکت نفتی تابعه گازپروم است و اپراتور خط لوله ملی "ترانس‌نفت" را هدف بگیرد و دسترسی این شرکت‌ها به بازارهای سرمایه اتحادیه اروپا را محدود کند.

مهلت تحریم‌های اتحادیه اروپا معمولا پس از یک سال پایان پیدا می‌کند و اگر همه ۲۸ کشور عضو این بلوک موافق باشند، می‌تواند هر زمانی تحت بازنگری قرار گرفته و تغییر پیدا کند.

رهبران اتحادیه اروپا در مارس سال ۲۰۱۵ تصمیم گرفتند تا زمانی که پیمان صلح مینسک برای حل مناقشه به طور کامل اجرا شود، این تحریم‌ها را حفظ کنند.

بر اساس گزارش پلاتس، انتظار می‌رفت این اتفاق تا پایان سال ۲۰۱۵ روی دهد اما هنوز راتفاق نیفتاده است.
 
کلمات کلیدی : تحریم‌های انرژی، اتحادیه اروپا ،روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.