توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505737
کشف جسد سوخته یک زن و مرد حین اطفای حریق/ متواری شدن ۲ مرد از محل حادثه
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۱
سخنگوی آتش‌نشانی تهران گفت: آتش‌نشانان حین اطفای حریق در خیابان اتابک با جسد سوخته یک خانم و آقا مواجه شدند همچنین دو نفر که از میان شعله‌های آتش نجات یافته بودند از محل حادثه متواری شدند.

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران پویا با اعلام خبر آتش‌سوزی مرگبار دو باب مغازه متروکه در بزرگراه بعثت درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت 23:35 شب گذشته آتش‌سوزی در بزرگراه بعثت، نبش خیابان اتابک به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌نشانی با امکانات لازم به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: محل حادثه دو باب مغازه متروکه در مجاورت یکدیگر و هر کدام به وسعت حدودی 40 متر بود و یک نیم طبقه، بالای این مغازه‌ها وجود داشت، این مغازه‌ها به محلی برای تجمع افراد آواره تبدیل و دچار آتش‌سوزی شده بود.

وی تصریح کرد: زمانیکه آتش‌نشانان به محل حادثه رسیدند یکی از مغازه‌ها کاملاً شعله‌ور بود و چون مغازه‌ها به هم راه داشتند دود و آتش به مغازه مجاور نیز سرایت کرده بود همچنین کرکره مغازه‌ها به دلیل متروکه بودن آنها از بیرون بسته بود و این افراد از راه و مسیرهای دیگری  وارد مغازه می‌شدند که آتش‌نشانان مشغول بریدن درهای مغازه شده و همزمان موفق شدند از راه‌های دیگری به مغازه وارد شوند.

ملکی افزود: آتش‌نشانان در لحظات اولیه موفق شدند دو مرد جوان که در میان آتش و دود گرفتار و دچار دودگرفتگی شده بودند را نجات دهند،‌ در ادامه عملیات جستجو و خاموش کردن آتش، با بدن سوخته دو نفر (یک خانم و یک آقا) در نیم‌طبقه بالایی مواجه شدند که با حضور عوامل اورژانس و بررسی اولیه مشخص شد این افراد جان خود را از دست داده‌اند.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران با بیان اینکه علت فوت این افراد از طریق مراجع قضایی و پزشکی قانونی اعلام می‌شود، خاطرنشان کرد: دو نفر دیگری که از میان دود و آتش نجات یافته بودند از محل متواری شدند و آتش‌نشانان در ساعت یک بامداد به عملیات خود پایان داده و محل حادثه تحویل عوامل انتظامی شد.
 
کلمات کلیدی : حریق + آتش‌سوزی + سازمان آتش نشانی + کشف جسد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.