نظر منتشر شده
۱۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 406430
عصاره دیدار با رهبری نشان دهنده رضایت‌ ایشان از حوزه سلامت است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۸
وزیر بهداشت عصاره دیدارش با مقام معظم رهبری، رضایت ایشان از دست‌اندرکاران طرح تحول نظام سلامت دانست و درباره حاشیه‌سازی برخی رسانه‌ها درباره کارانه پزشکان، گفت: این حاشیه‌سازی‌ها علیه مردم است.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم رونمایی از تولید داخل دومین داروی پرفروش جهان در شرکت داروسازی سیناژن با بیان اینکه سالانه 20 تا 25 قلم داروی جدید به داروهای کشور اضافه می شود، در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره میزان موفقیت طرح تحول نظام سلامت، گفت: طرح تحول را باید از نگاه مردم سوال کرد و از مردم پرسید که این طرح چقدر موفق بوده است چرا که تحول سلامت برای مردم اجرا شد.

وی درباره میزان رضایت مردم از طرح تحول نظام سلامت، گفت: نظرسنجی‌هایی که هر ماه از سوی دستگاه‌هایی چون ایرنا، مرکز ملی آمارایران و ... انجام شده نشان می‌دهد که رضایت‌مندی مردم از طرح تحول نظام سلامت بالای 70 درصد است. باید بگویم که برای ما مهمترین ارزش نگاه مردم است و اگر مردم از خدمتی راضی نباشند خدا هم راضی نمی‌شود.

وزیر بهداشت ادامه داد: البته مطئنم که نواقص ما کم نیست اما مردم بزرگوارند و چون تلاش شبانه روزی همکاران‌مان را می‌بینند ابراز رضایت می‌کنند اما ما به کاستی‌هایمان واقفیم و امیدواریم دولت و مجلس حمایت بیشتری از تحول سلامت انجام دهند.

 در زمینه داروهای خاص هیچ مشکلی در کشور وجود ندارد

هاشمی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره داروهای بیماران خاص، گفت: درباره تامین داروهای خاص هیچ مشکلی در کشور نداریم و داروهای این بیماران در کشور وجود دارد اما برخی بیماران از میزان پوشش بیمه‌ای برخی داروها گلایه‌مند هستند که البته بیمه‌ها هم مشکلات خاص خود را دارند.

 حاشیه سازی‌ها در حوزه سلامت علیه مردم است

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره دیدار اخیرش با رهبر معظم انقلاب و صحبت‌هایی که درباره فیش‌های حقوقی پزشکان در این دیدار انجام شده بود، گفت: مقام معظم رهبری در جریان اقدامات دولت در کشور از جمله اقدامات حوزه سلامت هستند که از ایشان به خاطر حمایت‌هایشان تشکر می‌کنیم. دیدار با ایشان ملاقات خوبی بود البته من اجازه نگرفتم که مطالب‌شان را نقل کنم اما باید توجه کرد که بحث کارانه‌های پزشکی و حقوق و دستمزدشان از سایر دستگاه‌های متفاوت است. من بارها این موضوع را اعلام کرده‌ام اما برخی رسانه‌ها در این باره کم لطفی می‌کنند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه حقوق و دستمزد پزشکان همان است که من قبلا اعلام کرده‌ام، ادامه داد: خوب است که سازمان بازرسی نیز این حقوق‌ها را اعلام کند. اگر می‌گویم یک جراح مغز کل حقوقش 2.5 میلیون است واقعیت دارد اما بخش دیگری از دریافتی پزشکان مربوط به قانونی است که در سال 74 تصویب شده و طبق آن 30 درصد میزان کار پزشک را به خودش پرداخت کرده و 70 درصدش را دولت بر می‌دارد. حال با توجه به اینکه تعداد متخصصین در برخی رشته‌ها کم است اگر جراحی در یک شهر مرزی 600 عمل جراحی را در طول یک ماه انجام می‌دهد طبیعتا دریافتی‌اش از پزشکی که در تهران شش عمل انجام می‌دهد بیشتر است. در عین حال اگر به تعداد کافی متخصص در اختیار داشتیم این دریافتی بین آنها تقسیم می‌شد اما متاسفانه در این زمینه کمبود وجود دارد.

هاشمی تاکید کرد که برای ما مهمترین موضوع مراقبت از سلامت مردم و حفظ حقوق آنهاست و بعد از آن به حفظ عدالت بین رشته‌ای توجه می‌کنیم که تنها راه‌حل ایجاد این عدالت، تربیت پزشک و متخصص به میزان کافی است.

وی با بیان اینکه همانطور که هیات وزیران موضوع کارانه را از سایر حقوق‌ها و دستمزدهای دستگاه‌های دیگر جدا کردند سایر مسئولان کشور هم نظرشان همین است، گفت: اگر این حاشیه‌سازی‌ها به قصد خدمت به مردم است باید قبول کنیم که حاشیه‌سازی علیه مردم عمل می‌کند و درست نیست.

عصاره دیدار با رهبری، رضایت از دست‌اندرکاران طرح تحول بود

وزیر بهداشت گفت: عصاره دیدار با مقام معظم رهبری نشان دهنده رضایت‌ ایشان از دست‌اندرکاران طرح تحول نظام سلامت بود و همچنین نگرانی از این موضوع که منابع این بخش پایدار نباشد و در گذر زمان کاهش یابد که در این زمینه مجلس باید توجه ویژه‌ای به این موضوع در تدوین برنامه ششم توسعه داشته باشد.
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۱۳:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۳۱ ۰۹:۱۹
 
۱۳۹۵/۱۲/۳۰ ۰۲:۲۳
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۸ ۱۶:۱۶
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۷ ۰۲:۴۴
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۵ ۱۸:۴۰
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۵ ۰۱:۵۸
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۰ ۱۲:۲۴
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۰ ۱۷:۴۳
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۹ ۱۷:۲۶
 
 
کلمات کلیدی : طرح سلامت+نظام سلامت+طرح تحول سلامت+وزیر بهداشت
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۵:۴۹:۳۵
منظور از رضایت مردم از دید وزیر معلوم نیست من در یکی از بیمارستانها فرزندم بستری بود کسی ندیدم که از این وزیر و طرح تحول راضی باشد چه کسی با افزایش تعرفه ها300تا 400درصدی که این وزیر در راس این وزارتخانه بوده راضی است. حرف وزیر خنده دار است که گفته 70 در صد مردم از این طرح راضیند. ویزیت 2 دقیقه ای متخصص شده 35000نومان چه کسی راضی است مگر خودش و دوستانش مردم بسیار نگرانند. چندین بار ویزیت 35تا 45 هزارتومانی پرداخت می کنیم متاسفانه نه تشخیص درستی می دهند و نه درمان درست حسابی .و هزینه های جانبی هم به بیمار وارد می کنند.بعد هم آقای وزیر می گویند مردم راضیند جای بسی تاسف است. (3987787) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۶:۵۲:۴۳
این چگونه مشی شده است همه از مقام معظم رهبری هزینه می کنند.....

اقاوزیر و سایر مقامات لطفا" کاستیهای خود را با تمسک به برداشتهایتان از نظر مقام معظم رهبری برای امت و ملت هزینه سازی نکنید (3987900) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۹:۰۸:۳۳
باور کنید نظرسنجی های شما اشکال داره چون مردم از درامد بالای پزشکان بشدت ناراحت هستند واین اختلاف طبقاتی نها یتا دودش به چشم جامعه میرود خوب نیست.. (3988097) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۹:۳۳:۱۵
با سلام.منابع ازمون دستیاری ۹۶ دندانپزشکی از بهمن سال۹۴ اعلام شد.دیشب به ناگهان منابع رو حذف و منابع جدیدی هم اعلام نکردند.که گفته میشه این دستور شخص وزیر بوده
سوال من اینه که هزینه خرید کتاب و ثبت نام کلاس امادگی که معادل ۵ملیون هست رو کی میده؟
دوم اینکه ۶ ماه روزی ۱۰ساعت مطالعه داشتیم و الان منابع حذف میشه رو چه کسی جوابگوست؟
کل زندگیم رو گذاشتم رو مطالعه این منابع که الان حذف شده(تغییر نبوده و حذف بوده)
خواهش میکنم این موارد رو هم بنویسید و مقاله بدید راجع بهش.اگر برای فرزند اقای وزیر بود هم اینچنین کاری میشد؟ (3988137) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۹:۵۴:۰۱
لطفا از رهبری خرج نکنید، رهبری بارها گفته اند که مواظب باشید اقداماتی که انجام می دهید به زد خودش تبدیل نشود.
آنقدر به بیت المال ضربه زده اید که با این حرفها چیزی عوض نمیشه و مردم نتیجه کارهای شما را عینا می بینند. بیت المال به بیت الحال پزشکان تبدیل شده است. (3988156) (alef-11)
 
هوتن
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۲۰:۰۹:۰۳
این طرح تحول بیمار که داره رایگان ویزیت میشه و طرف رایگان عمل قلب میشه و راضی هست.اکثر مردم مناطق محروم از طرح و دسترسی به پزشکان رضایت دارند‌.مخالفین چه کسانی هستند؟مهندس و دکترای علوم پایه فارغ التحصیل دانشگاه آزاد‌.بدون امتحان مدرک گرفتند و الان ادعا دارند اندازه پزشک پول در بیارند.

بسه دیگه قبول کنید هیچ رشته ای در ایران در حد و اندازه های پزشکی نیست!! هر چی بگیریم نوش جونمون!
پزشک عمومی بمراتب نخبه تر از یک پسا دکتری رشته های مهندسی و علوم پایست! (3988173) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۵ ۰۸:۵۷:۲۵
واقعا متاسفم برای این طرز تفکر شما . اگر واقعا پزشک باشید وای به حال آن بیماری که زیر دست شما باشد و وای به حال چنین جامعه ای که پزشکانش تصور میکنند از همه بالاترند .... اکثر نوابغ به رشته های ریاضی و مهندسی و علوم پایه میروند چون قدرت تحلیل و نبوغ بالایی دارند... امثال مریم میرزاخانی و پروفسور نادری و .... از نوابغ عصر ما هستند
بیشتر از این برای شما نمیخوام توضیح بدم امیدوارم روزی بیدار بشید (3988554) (alef-11)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۲۰:۳۶:۵۰
مدرک این پزشک های عمومی و متخصص معادل دکتری نیست. (3996059) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۲۱:۴۷:۱۱
اگه راست میگن که مقصر قانون بوده. دولت لایحه بده و کارانه پزشکان حذف بشه و مثل سایر اصناف متناسب با مدرک و زحتشون درامد داشته باشند (3988247) (alef-11)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۲۲:۰۶:۴۳
چه کسی راضی است. ما دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان از رییس دانشگاه و معاون درمان دانشگاه که مسئول طرح تحول سلامت هم هست دعوت کردیم که با حضور یکی از اساتید دانشگاه طرح تحول سلامت را مورد نقد و کنکاش قرار دهیم. طبق برنامه از پیش تعیین شده، بیش از یکصد و پنجاه تن از دانشجویان ، اساتید و کارمندان دانشگاه شرکت کردند ولی متاسفانه دو مسئول دانشگاه حاضر نشدند. کجای این طرح را مردم قبول دارند؟ ما هم جزو مردمیم (3988265) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۵ ۰۰:۱۱:۵۷
اقای وزیر میشوید بگویید در خصوص افزایش پذیرش در رشته های پزشکی و دستیاری چه اقدامی کردید؟
سالیان اینده ثمرات طرح شما در نابوده بهداشت کشور مشخص می شود (3988354) (alef-11)
 
هوتن
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۰۵ ۱۳:۰۳:۵۲
اکثر مردم مناطق محروم از طرح و دسترسی به پزشکان رضایت دارند‌.مخالفین چه کسانی هستند؟مهندس و دکترای علوم پایه فارغ التحصیل دانشگاه آزاد‌.بدون امتحان مدرک گرفتند و الان ادعا دارند اندازه پزشک پول در بیارند.

بسه دیگه قبول کنید هیچ رشته ای در ایران در حد و اندازه های پزشکی نیست!! هر چی بگیریم نوش جونمون!
پزشک عمومی بمراتب نخبه تر از یک پسا دکتری رشته های مهندسی و علوم پایست!
یک دندانپزشک سوادش بمراتب بیشتر از استاد تمام دانشگاه شریف تهران امیرکبیر و... هست.!! (3988961) (alef-11)
 
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۲ ۲۲:۵۵:۴۱
در پاسخ به هوتن
شما اینطور که معلومه هنوز دانشجوی صفر کیلومتری
من یه پرستاربخش ویژه هستم و البته به اذعان پزشکان متخصص بیمارستان خودمون به تشخیص های بسیاری از همکارانم خیلی بیشتر از تشخیص های جی پی اتفاقات اعتماد دارن
چطور شما میگی دندونپزشکی که رو هم رفته چهار سال درس خونده و باقیش با وسایل سروکار داره رو از استاد دانشگاه شریف و .. که امثال شهید شهریاری و علی محمدی و.... با سوادتره
این حرف فقط از ادم بی سواد بی اطلاع برمیاد
من حاضرم همین جا با شما در مسایل پزشکی مباحثه کنم ..... (3999324) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.