توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 458433
افزایش نرخ کرایه؛ در انتظار تایید فرمانداری
بخش اجتماعی الف، 14 فروردین 96
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۷
عضو هیات رییسه شورای شهر تهران از افزایش نرخ کرایه وسایط حمل و نقل عمومی در صورت تایید فرمانداری خبر داد.

ابوالفضل قناعتی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به افزایش نرخ کرایه اتوبوس، مترو و تاکسی در سال جاری گفت: براساس مصوبه شورای شهر تهران، نرخ کرایه مترو در سال 96، 14 الی 15 درصد افزایش خواهد داشت و این در حالی است که کرایه اتوبوس نیز به طور میانگین 15 درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه براساس مصوبه شورای شهر تهران نرخ کرایه تاکسی نیز در سال جاری 10 درصد افزایش داشته است، گفت: با اینکه این مصوبه در شورای شهر تهران تایید شده است، اما فرمانداری با این افزایش نرخ مخالفت کرده و این مصوبه را برای بررسی بیشتر به شورای شهر تهران برگرداند، اما شورا در روزهای آخر فعالیت خود در سال 95، مجددا بر روی این درصدهای افزایشی تاکید داشت و مجددا مصوبه را بدون هیچ تغییری برای تایید به فرمانداری فرستاد.

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران با بیان اینکه اگر فرمانداری ظرف مدت 15 روز پاسخی به این مصوبه ندهد، سکوتش به منزله رضایت است و در صورت مخالفت، لایحه برای بررسی بیشتر به شورای حل اختلاف ارجاع داده می‌شود، گفت: تا زمانی که فرمانداری مصوبه افزایش نرخ کرایه را تعیین تکلیف نکند، هیچ یک از سازمان‌های مربوطه و یا رانندگان تاکسی اجازه افزایش نرخ را ندارند و در صورت بروز تخلف، شهروندان می‌توانند با سامانه 1888 تماس حاصل کرده و شماره پلاک تاکسی مذکور را ارائه کرده تا به تخلف این راننده در حوزه افزایش نرخ رسیدگی شود.

قناعتی افزود: افزایش نرخ کرایه تاکسی پس از تایید فرمانداری نیازمند درج برچسب‌های جدید به قیمت بر روی شیشه جلوی تاکسی نیز هست.
 
کلمات کلیدی : کرایه های تاکسی + شورای شهر تهران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.