نظر منتشر شده
۱۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 318537
بیدار نشویم، شاهد بی دینی در جامعه خواهیم بود
بخش تعاملی الف - مجتبی مظلومی مراغه ای
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۰۲


بزرگترین نعمت برای یک مملکت وجود دانشجو و دانشگاه در جهان است، بیشتر در میان دانشجویان دیده ام که می گویند فلان دانشگاه در فلان کشور بزرگ ترین دانشگاه و یا پر قدمت ترین محل تحصیل هست، ناراحت می شوم، چرا که دانشجویان ایران باید ابتدا به مسلمان بودنشان افتخار کنند چرا که به برکت این دین مبین اسلام اولین و بزرگ ترین دانشگاه علمی دنیا را امام صادق (ع) در قرن ابتدایی دین اسلام بیش از ۴۰۰۰ طالب علم و دانش را که همه از راویان حدیث و فرهیختگان نامدار زمان خویش بودند را به جامعه اسلامی تقدیم کرده است که این خود افتخاری بس بزرگ به مکتب اسلام است، شاگردانی که در علوم و فنون مختلف به جامعه اسلامی خدمات ارزنده و شگرفی را سرازیر کرده اند.

با مراجعه به ادیان مختلف می بینیم علم و دانش در اسلام بیش از سایرین مورد توجه قرار گرفته است، لذا باید امروز ما از مکتب اهل بیت درس بگیریم، شاید به ندرت دانشجویی آشنا با مکتب اهل بیت داریم، که این خود جای بسی تأسف و درد است، باید این درد را احساس کرد، چرا بیشتر منابع کلیدی دانشگاه ها را از منابع غربی ها استفاده کنیم، جامعه علمی ما به کدام سمت حرکت می کند؟

اکنون که با برخی از دانشجویان ارتباط می گیریم و درباره دین به مباحثه می پردازیم، می بینیم اطلاعات کمی درباره دین دارند، حتی شبهاتی که از طریق کتب غربی به آنها اعمال شده و آنان بدون تحقیق و تفحص این شبهه را با آغوش باز پذیرفته اند، در آینده ای نه چندان دور ما شاهد بی دینی در جامعه خواهیم بود که این بزرگترین درد برای ما خواهد بود، نیاز ما در این برهه از زمان وجود دانشجویان و اساتید مومن و متدین در دانشگاه ها هست.

امروز به برکت نظام اسلامی باید اجتماعات مراکز علمی ما مملو از مباحث اعتقادی عمیق اسلامی باشد، منابع اسلامی جای خالی فراوانی در میان دروس دانشگاهی ما دارد، باید یک انقلاب مجدد دینی در دانشگاه ها به وجود آید تا از مکتب اسلام بیش از بیش بهرمند شویم.
 
کلمات کلیدی : مجتبی مظلومی مراغه ای
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۶:۳۹:۵۳
باید دین اسلام در همه ارکان جامعه اجرا شود مثلا در امور قضایی واقتصادی فرهنگی تا همه اسلام را بشناسند وبهش گرایش پیدا کنند تعریف از سلام ویاد دادن آن فایده ای ندارد وقتی گفتار با کردار اختلاف داشته باشد به اسلام ضربه مزنیم (3401203) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۷:۱۲:۲۹
مرد بقال از من پرسید ......... (3401242) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۷:۳۷:۵۰
شما بیدار شو نا ببینی ایا اینه وضع دینداری در کشو رشیعه وووو کجای دنیا وفض حجاب و ارایش ها زنانشان این چنینه ......شما بیدار شو تافاصله طبقاتی بین نکبت زادگان را با مردم ببینی ....... (3401268) (alef-11)
 
اميد
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۷:۳۸:۵۳
فرمايشات مقام معطم رهبري بايد مو به مو اجرا سود، مديران ما متاسفانه بعضي اوقات قادر به درك توصيه هاي ايشان در حوزه هاي مختلف نبوده اند. (3401270) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۷:۴۳:۲۶
بیدار نشویم، شاهد بی دینی در جامعه خواهیم بود
دچار شده ايم صفحات حوادث را نگاه كن تا اين قسمت بيرون كوه يخ است به جاي فرهنگ توسعه به دنبال مظاهر توسعه بوده ايم. (3401278) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۸:۰۲:۰۶
والله دانشگاهی که ما میرفتیم پر از دروس مذهبی بود.
یعنی تعداد واحدهای دروس مذهبی از بعضی واحدهای تخصصی بیشتر بود. (3401301) (alef-11)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۸:۰۳:۱۴
نویسنده ی محترم مقاله: این حرفها درست، ولی سئوال اینه: چجوری؟ (3401304) (alef-11)
 
م خ
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۸:۴۳:۲۶
خواهیم بود؟! (3401420) (alef-11)
 
مرتضی
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۰:۱۶:۴۵
الف جدا از انعکاس هرگونه پیامی که تلنگری به مسئولان باشد خودداری میکنید (3401759) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۰:۳۳:۴۲
بگو باز هم بودجه بیشتر میخواهیم برای فلان موسسه و فلان حوزه و فلان برنامه مذهبی‌ صدا و سیما (3401809) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۲:۲۳:۱۲
یه ضرب المثل لری میگه شکم گرسنه دین وایمان نداره (3402122) (alef-11)
 
مصطفی
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۱۹:۵۰:۱۵
مردم ما اینهمه اطلاعات دینی دارند چند برابر متوسط جهانی اونوقت توی بیمارستانهای ما بخیه از صورت بچه می کشند و جلوی بیمارستان مریض رو راه نمی دن. مشکل ما اینه که تفسیرمون از دین اینه که چادر سر کنیم و عزادارای کنیم. (3403373) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۴ ۰۰:۴۳:۰۴
تو مدرسه پسر من فقط روخوانی قران مهمه و مفهوم هیچ اهمیتی نداره. (3413127) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۸ ۱۱:۳۶:۵۹
اين وضع نتيجه دست پخت سى ساله خودمان است (3423190) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.