توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 432530
بررسی روند یک رأی‌ گیری در مجلس
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۴
عضو هیات رئیسه مجلس از جلسه این هیات برای بررسی روند رأی‌گیری انتقال شورای عالی سلامت به وزارت بهداشت خبرداد.

به گزارش ایلنا، اکبر رنجبرزاده در مورد اعتراض برخی از نمایندگان به روند رأی گیری انتقال شورای عالی بیمه سلامت از وزارت رفاه به وزارت بهداشت و انتزاع آن گفت: مطابق آیین نامه داخلی مجلس اگر دستگاه ثبت رأی نماینده‌ای خراب شود، رأی او توسط شخص رئیس مجلس محاسبه می‌شود.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ‌ در جریان بررسی این ماده نماینده زاهدان به علت خرابی دستگاه از جای خود بلند می‌شود و فریاد می‌زدند که من نتوانستم رای بدهم و رای من به این ادغام مثبت است. ایشان به محل هیات رئیسه مراجعه می‌کنند و به آقای قاضی‌زاده و امیدوار رضایی اعلام می‌کنند که دستگاه خراب است و رأی من را باید کتبی لحاظ کنید اما متاسفانه به دلیل شلوغی مجلس آقای لاریجانی متوجه این صحبت‌ها نمی‌شود و پایان رأی گیری را اعلام می‌کنند.

او افزود: مطابق بررسی‌هایی که انجام شده مشخص شد که دستگاه ایشان خراب بوده و ثبت رأی انجام نشده است.

رنجبرزاده تصریح کرد: با توجه به پیگیری چندین نفر از نماینده‌های مجلس و اعتراضاتی که صورت گرفته و با توجه به اینکه این مصوبه برای تصویب شدن یک رأی کم آورد قرار شد در هفته جاری جلسه هیات رئیسه در خصوص نحوه رأی گیری این مصوبه برگزار شود و تصمیم نهایی اخذ شود.

او یادآور شد: ممکن است در جلسه هیات رئیسه تصمیم گرفته شود که آن یک رأی محاسبه شود و یا اینکه دوباره رأی گیری انجام شود اما در‌‌ نهایت این هیات رئیسه است که باید تصمیم بگیرد که آیا این قانون تصویب شود و یا دوباره مورد بررسی قرار بگیرد.
 
 
کلمات کلیدی : مجلس + بیمه سلامت + وزارت بهداشت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.