توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 312632
باتلاق سياه داعش و غرب درمانده
بخش تعاملی الف - اشكان حيدري - وكيل پايه يك و كارشناس ارشد حقوق عمومي
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۳۳


مدت ها است كشور سوريه و عراق در آتش جنگ با تروريست ها مي سوزد داستان از جايي آغاز شد كه سعودي ها و دوستان نزديكشان در منطقه با معضلي به نام بشار اسد مواجه شدند، كسي كه از فرامين حكام نادان و خودكامه سعودي كه حتي از عهده ايراد يك سخنراني بدون غلط و اشتباه عاجزند نافرماني كرد.

بشار اسد راه ديگري داشت. او جمهوري اسلامي ايران را به عنوان هم پيمان خود انتخاب كرده بود بدون هرگونه فشار و الزامي، براي وهابيون قابل قبول نبود كشور زيبا و تاريخي سوريه در دستان متحد ايران باشد، زيرا در دراز مدت حضور اسد مي توانست بسياري از فتنه انگيزي هاي آل سعود مرتجع را خنثي كند.

حضور بشار اسد علوي مذهب بر مسند قدرت سبب شد آل سعود و همدستانش با استفاده از شيوخ مبلغ وهابيت و تبليغات رسانه اي و با كمك پول شيوخ شيطان صفت بنيان گروهي گذاشته شود گروهي كه با پول و حمايت مالي آل سعود و متحد اصلي اين دولت يعني رژيم جعلي صهيونيستي و با نظارت آمريكا متولد شد گروهي با پرچم هاي سياه كه در اوايل ظهور خود مدعي شد تنها هدفش اجراي احكام اسلام است اما در زمان بسيار كمي همگان متوجه شدند كه گروهي كه متولد شده است يكي از بزرگترين تهديدهاي جامعه بشري و اسلامي مي باشد.

در اوايل ظهور اين گروه اولين كشوري كه علنا و با صداي رسا به همگان ماهيت جعلي و صهيونيستي اين گروه را افشا نمود، ايران تنها كشوري بود كه پس از فتح موصل توسط داعش سريعا به ياري ملت عراق شتافت و از وقوع يك فاجعه انساني جلوگيري نمود، آري همگان مي دانند اگر سرداران سپاه و بسيج و نيروهاي مردمي نبودند در حال حاظر بايد غرب و عراقي ها براي باز پس گيري بغداد تلاش مي كردند.

به هر روي با گذشت زمان و افشاي ماهيت خطرناك و شيطاني گروه داعش كم كم غربي ها به هراس افتادند و ظاهرا نيروهاي هوايي خود را به عراق و سوريه گسيل داشتند. زمان زيادي از اعزام نيروهاي غرب نگذشت كه بر همگان مشخص گرديد حضور اين نيروها كاملا نمايشي و بي فايده است و اين سوال براي همگان مطرح شد كه آيا غربي ها آنقدر ناتوان شده اند كه نمي توانند گروه تروريستي داعش را نابود كنند؟

يقينا واضح بود كه اين ميل در غربي ها من جمله فرانسه و آمريكا وجود نداشت و قصد فقط حفظ منافع خود در منطقه بود، اما پس از انفجارهاي فرانسه غربي ها تا حدودي متوجه شدند كه موجودي را كه خود و همدستان منطقه اي آن ها فقط و فقط براي تضعيف ايران ساخته اند حالا دارد بلاي جانشان مي شود و ديگر در شهرهايشان امنيت ندارند. زيرا گروهي را پرورش داده اند كه متشكل از گروهي بيمار روحي است كه ممكن است بدترين آسيب ها را به شهروندان آنان بزند يقينا انفجارهاي پاريس اولين اقدامات داعش عليه اربابان خود نيست و اين تازه شروع اين نوع از عمليات هاي اين گروه است.

غربي ها به زودي متوجه مي شوند كه اعتماد به آل سعود چه تاواني براي آن ها داشته و دارد، و به احتمال فراوان سناريو افغانستان و عراق را تكرار خواهند نمود سناريويي كه باز هم گريبان آنها را خواهد گرفت، اكنون دولت هاي حامي تروريست ها در باتلاقي گرفتار شده اند كه راهي براي گريز از آن ندارند و اين ضرب المثل را به يادمان مي آورد كه عاقبت خياط در كوزه افتاد.
 
کلمات کلیدی : اشكان حيدري
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.