توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 480816
دست رد امیر قطر به درخواست ترامپ
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۹
یک مسئول قطری پنجشنبه شب درباره پاسخ امیر قطر به درخواست دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درباره سفر به واشینگتن برای حل بحران پیش آمده بین دوحه و برخی از کشورهای عربی پاسخ داد و گفت:‌ تا زمانی که کشور در محاصره همسایگانش است، امیر از کشور خارج نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری رویتز، این مقام مسئول که خواست نامش به دلیل حساسیت موضوع حفظ شود، در این باره تاکید کرد: امیر مادامی که کشور محاصره است، هیچ برنامه ای برای ترک قطر ندارد.

ترامپ روز چهارشنبه « روز گذشته » در تماس تلفنی با تمیم بن حمد آل ثانی، اعلام کرد که وی آماده است تا برای حل بحران ایجاد شده بین قطر و برخی اعضای شورای همکاری خلیج فارس تلاش کند.

در پی تشدید بحران بین قطر با عربستان و امارات، این کشورها به همراه بحرین، مصر، دولت شرق لیبی،جزایر مالدیو و رئیس جمهوری فراری و مستعفی یمن با ادعای حمایت قطر از تروریسم و افراط گرایی و دخالت در امور داخلی دیگر کشورها، روابط سیاسی و دیپلماتیک خود را با دوحه قطع کردند

در پی این اقدام، قطر با ابراز تاسف از تصمیم عربستان، امارات، مصر و بحرین در قطع روابط با این کشور، آن را غیرقابل توجیه دانست و گفت که ادعاهایی که موجب اتخاذ این تصمیم شده، نادرست است.

عربستان، امارات و بحرین همچنین تمامی مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود را با قطر بستند.

روابط عربستان و امارات با قطر به دلیل انتشار اخباری منتسب به «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر این کشور دچار تنش و اختلافات شدید شد.
 
کلمات کلیدی : قطر + قطع روابط دیپلماتیک + امارات + اعراب + عربستان + ایران+امیر قطر + ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.