نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460818
تعطیلی یک نیروگاه هسته ای فرانسه
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۰
وزیر محیط زیست فرانسه روز یکشنبه از تعطیلی یکی از فرسوده ترین نیروگاه های این کشور تا سال 2019 خبر داد.

به گزارش ایرنا، سگولن رویال امروز به یکی از وعده های انتخابات ریاست جمهوری فرانسه جامه عمل پوشاند.

رویال ضمن اعلام خبر تعطیلی نیروگاه هسته ای فسنهایم فرانسه تا سال 2019، علت آن را فرسودگی و آلایندگی بیش از اندازه این نیروگاه اعلام کرد.
رویال اعلام کرد که که دستور تعطیلی نیروگاه هسته ای فسنهایم امروز توسط رئیس جمهور صادر شد و این نیروگاه تا سال 2019 به فعالیت خود پایان می دهد.
بر اساس این گزارش، این حکم با توجه به تصمیم شرکت برق و گاز فرانسه (او.د.اف) اتخاذ شده و شورای اداری این شرکت، پس از نشست ششم آوریل به بسته شدن مشروط این نیروگاه رای داده بود.
شرکت برق و گاز فرانسه اطمینان داد قصد دارد سطح تولید برق هسته ای خود را پیش از بستن نیروگاه فسنهایم در سطح 63 ممیز دو دهم گیگاوات حفظ کند.
حامیان محیط زیست معتقدند راکتورهای اتمی فرانسه فرسوده هستند و باید به علل ایمنی بسته شوند. نیروگاه فسنهایم از سال 1977 فعال است.
فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه در دوران انتخابات 2012 وعده داده بود که نیروگاه 'فسنهایم' را که در شمال فرانسه قرار دارد، تعطیل کند و با توقف فعالیت راکتور تولید انرژی آن و تقویت منابع دیگر تولید انرژی تجدیدپذیر، وابستگی کشور را به قدرت هسته‌ای در طول دوره 5 ساله ریاست جمهوری خود محدود کند.
 
کلمات کلیدی : نیروگاه هسته ای+فرانسه
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۰۰:۳۷:۴۶
تبریک بخاطر تعطیلی این نیروگاه هسته ای (4243359) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۰۲:۴۵:۵۹
بدبخت شدن فرانسوی ها دیگه جلو پیشرفتشون گرفته شد
چند سال دیگر ما از فرانسه جلو می افتیم (4243438) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.