نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 334818
پیش‌بینی بازگشت رونق به بازار مسکن
تاریخ انتشار : جمعه ۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۲
اقتصاد نیوز به نقل از یکی از کارشناسان بازار مسکن گفت: اگر برجام جاری شود و این تصمیماتی که گرفته شده اتفاق بیفتد با یکی دو ماه تاخیر ما این پیشرفت را در بخش ساختمان خواهیم دید و این اتفاق در اوایل میانه دوم سال خواهد افتاد.

بیت‌الله ستاریان عنوان کرد: بدهی بسیار فاحشی از دولت قبل به دولت جدید منتقل شده و دولت به بخش‌های مختلف مثل بانک‌ها و پیمانکارها و از طرفی به مجموعه سازمان‌ها بدهکار شده و می‌توان گفت که این بدهی۱.۵ برابر بودجه سالانه خودش است. اینها باعث شده که ما رکودی سنگین داشته باشیم و تقریباً یک نوع ناامیدی بسیار سنگینی را هم در این دولت به دنبال خودش ایجاد کند.

او در ادامه بیان کرد: بعد از اینکه برجام اتفاق افتاد، یک روشنی در اقتصاد دیده شد، خب طبیعی است زمانی که این پول‌ها برگردد و از آن طرف قراردادهای تجاری برقرار شود و فعالیت‌هایی مثل خریدهای یوزانس و تجارت بین بخش خصوص و بخش بیرون اتفاق بیفتد، با این حرکت‌ها رونق را در اقتصاد خواهیم دید و از آنجایی که بخش مسکن هم کسری بسیار بالایی را دارد و ما بر اساس مطالعات می‌بینیم که نیاز بسیار انباشته‌ای به عنوان نیاز مطلق در بخش ساختمان و مسکن داریم، حاصل این خواهد شد که از طریقی در مراحل ثانویه در بخش ساختمان خودش را بروز دهد.

ستاریان در رابطه با وضعیت بازار مسکن در سال آینده هم عنوان کرد: اگر برجام جاری شود و این تصمیماتی که گرفته شده اتفاق بیفتد با یکی دو ماه تاخیر ما این پیشرفت را در بخش ساختمان خواهیم دید و این اتفاق در اوایل میانه دوم سال خواهد افتاد، ما این اتفاق‌ها را خواهیم داشت و طبیعی است که افزایش تولید، افزایش معاملات یعنی رونق، افزایش قیمت و افزایش سرمایه را هم در بخش ساختمان همراه خواهیم داشت.

این کارشناس بازار مسکن در رابطه با تاثیر کاهش نرخ سود بانکی بر بازار مسکن نیز بیان کرد: کاهش نرخ سود بانکی باعث می‌شود که سرمایه‌ها در بخش ساختمان در گردش بیفتند و بخشی از آن به املاک و ساختمان می‌آید و حرکتی ایجاد می‌کند و از حالت رکودی خارج خواهد کرد.
 
کلمات کلیدی : بازار مسکن تهران ، قیمت مسکن ، مسکن
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۷ ۱۷:۵۷:۵۳
چرا در این مملکت کارشناسان ما رونق را فقط با افزایش قیمت می بینند..اگر افزایش تولید قرار است اتفاق بیافتد این معنایش افزایش قیمت نیست..افزایش قیمت از تورم و عدم تولید اتفاق می افتد.و این در اقتصاد یک اصل است..پس این کارشناس محترم باید در نظر بگیرد که:
1.با وجود روی دست مانده و عدم فروش و تولید و انباشت حداقل 1 میلیون 400 هزار خانه خالی در کشور (البته به قول آمار همین کارشناس) باید منتظر بهبود اوضاع برای فروش هیمن تعداد خانه بود تا تولید انباشت دوباره آن/
2.با توجه به اوضاع پسا تحریم و عدم پایین آمدن قیمت ارز های خارجی و حتی بالاتر رفتن آنها و به دنبال آن بالا رفتن هزینه زندگی نمی توان امید به خرید خانه داشت..
3.عدم بالا رفتن حقوق گارکران در سال آینده به نسبت تورم نمی توان امیدی به رونق مسکن داشت..
4.بدهی کلان دولت در همه پخشها و عدم توانایی در رونق مسکن..
5.مسولانه و کارشناسانه نگاه نکردن به همه امور اقتصادی توسط دولت و فکر کردن به رونق همه پخشها با دستور...

مسکن تا به تعادل نرسیدن قیمت آن و با توجه به پیشی گرفتن و بالا رفتن قیمت آن بیش از تورم و قیمت دلار در سالهای اخیر می بایشت حداقل 4 برابر قیمت آن در زمان دلار 1000 تومان برسد و شاهد هستیم که در تمام نقاط مسکن بیش از 10 برابر قیمت اسمی دلار بالا رفته.................... (3568586) (alef-11)
 
امیراسد
۱۳۹۴-۱۲-۰۷ ۱۸:۵۷:۰۶
رونق این بار فقط با ارزان شدن امکان پذیر است.
هیچ راه دیگری تا چند سال آینده امکان ندارد. (3568659) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۸ ۱۵:۱۲:۴۵
خودتون اذیت نکنید،الان وقت گرانی مسکنه،دیگه ارزانی در کار نیست ،اقتصاد داره با رکود وارزانی فلج فلج میشه،پس زیاد چرت و پرت نگید که با قیمت بیاد پایین (3569862) (alef-3)
 
لهراسب
۱۳۹۴-۱۲-۱۰ ۱۱:۲۶:۴۳
تنها راه حل واقعی برای خروج از رکود مسکن کاهش 30 تا 40 درصدی قیمت ملک است تا بین قدرت خرید مردم و قیمت بازار توازن برقرار شود و تسهیلات سنگین و مصاحبه های جنجالی ومقالات کذائی هم دیگر روی بازار مسکن اثری ندارددلالها هم باید بدانند که دیگر این کلاهها سر مردم نمی رود چون قدرت خریدی وجود ندارد که بخواهد تحت تاثیر قرار گیرد مسئولین هم باید واقع بین باشند (3575607) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.