نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 405215
استفاده از دختران بد حجاب جنجال برانگیز شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۰
انتشار عکس های حضور مدل های زن در نمایشگاه خودرو اکسس جده با خشم گسترده مقامات دولتی روبه رو شده و عده ای را بازداشت کرده اند.

به گزارش «شيعه نيوز»، در عکس های منتشر شده از نمایشگاه خودرو اکسس (ویژه خودروهای لوکس) در شهر جده در برخی ها غرفه ها در کنار خودروها چند زن و دختر با به عنوان مدل حضور داشتند.
 
استفاده از دختران بد حجاب جنجال برانگیز شد+ تصاویر

حضور مدل های زن در کنار خودروها در نمایشگاه های مهم جهانی انجام می شود اما این برای اولین بار بود که در یکی از نمایشگاه های خودرو در عربستان سعودی این اتفاق روی می داد.

 افراد بازداشت شده شامل ۴ شهروند عربستان سعودی و یکی شهروند خارجی از کشورهای عربی هستند. یکی از افراد بازداشتی نماینده شرکت برگزار کننده نمایشگاه خودرو است.

وزارت کار و توسعه اجتماعی عربستان سعودی نیز در بیانیه ای از ثبت برخی مخالفت ها با قوانین و آیین نامه ها در نمایشگاه اکسس جده خبر داده بود.‌
 
استفاده از دختران بد حجاب جنجال برانگیز شد+ تصاویر

 وزارت کار سعودی گفته است که تحقیقات درباره این ماجرا ادامه دارد. این وزارتخانه جرایم روی داده در نمایشگاه خودرو را این گونه اعلام کرده است: اختلاط زنان و مردان ،‌ اختلاط با زنان غیرسعودی و کارگران غیرقانونی و عدم التزام به ضوابط مکانی کار کردن زنان.

خالد الفیصل مشاور پادشاه و امیر منطقه مکه نیز به پلیس دستور داد "مخالفت با قانون را رصد کند و با مخالفان ایین نامه ها و مقررات براساس قانون برخورد کند”.

همزمان سازمان نمایشگاه ها در عربستان سعودی نیز اعلام کرد مجازات هایی را علیه موسسه برگزار کننده نمایشگاه خودرو اکسس به دلیل عدم التزام به ارزش های اسلامی،‌ ضوابط شرعی، سنت های عمومی،‌ قوانین وزارت کار و توسعه اجتماعی  اعمال می کند.

سازمان نمایشگاه ها در عربستان سعودی همچنین اعلام کرد از موسسه برگزار کننده نمایشگاه خودرو اکسس تعهد گرفته است موارد غیرقانونی را حذف و در آینده نیز تکرار نخواهد کرد.

قبل از این موسسه برگزار کننده نمایشگاه گفته بود که با رعایت ضوابط شرعی،‌از مدل های زن با داشتن حجاب کامل و لباس سنگین و وزین استفاده شده است که با شرع نیز مخالفت ندارد.

استفاده از دختران بد حجاب جنجال برانگیز شد+ تصاویر
 
کلمات کلیدی : دختران باحجاب+عربستان
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۱ ۱۹:۱۶:۰۵
توی ایران هم نمایشگاه های خودرو همینطوره (3982959) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۱ ۲۲:۴۰:۳۱
با این حساب تو ایران تمام خیابونا نمایشگاه اتومبیله و ما نمی دونستیم ! (3983214) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۰۱:۰۴:۴۰
ایران و عربستان تافته های جدا بافته ای هستند که به هم نمی آیند. (3983352) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.