توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485118
فرانسه: پاریس درجهت انزوا و تضعیف مسکو گام برنمی دارد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۹
ایرنا نوشت: « «ژان ایو له دریان» وزیر امور خارجه فرانسه شامگاه سه شنبه خطاب به «سرگئی لاوروف» همتای روس خود گفت: پاریس درجهت انزوا و تضعیف مسکو از اروپا گام بر نمی دارد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، له دریان با بیان این که باید یکدیگر را درک کنیم، خواستار عمل گرایی بیشتر بین دو کشور شد.

وزیر امورخارجه فرانسه با اشاره به این که اعتماد به معنای صراحت و صراحت خود بیانگر احترام است،‌از لاوروف برای دیدار از پاریس دعوت کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی فرانسه همچنین افزود: پاریس و مسکو تمایل ندارند که قاره اروپا دچار بی ثباتی شود.

سرگئی لاوروف در این دیدار با اعلام این که‌ یک مکانیزم مشورتی دائمی برای بحث و بررسی پیرامون لیبی و یمن بین روسیه و فرانسه تاسیس خواهد شد، درباره تحولات سوریه خاطر نشان کرد: اگر ما صادق هستیم و هدفمان مبارزه با تروریسم است، بنابراین همه ابزارها را خواهیم داشت تا مانع از بحرانی شدن اوضاع شویم.

وزیر امور خارجه روسیه همچنین با انتقاد از تحریم های ضدروسی جدید واشینگتن افزود: مطلبی جز ابراز تاسف برای روس ستیزی بیمارگونه شرکای آمریکایی نمی توانم بگویم.

دولت آمریکا روز سه شنبه درموجی دیگری از تحریم های ضدروسی، 38 فرد و نهاد در روسیه و اوکراینی های مخالف کی یف را در ارتباط با اختلاف چند ساله بر سر شبه جزیره کریمه تحریم کرد.

در بیانیه «ستیون منوچین» وزیر خزانه داری آمریکا آمده است: این تحریم ها موجب حفظ فشارها بر روی روسیه تا زمان دستیابی به یک راه حل دیپلماتیک (در ارتباط با اوکراین) می شود.
 
کلمات کلیدی : فرانسه + آمریکا + تحریم روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.