توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 385515
کدام رئیس جمهوری عامل ورود پراید به کشور بود؟
تاریخ انتشار : شنبه ۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۸
رئیس شرکت کیا درباره خودروهای ساخت شرکت‌اش که پراید است و در ایران هم به نام نسیم و صبا مونتاژ می‌شود توضیح داد و ده دستگاه آمبولانس نیز به ایران هدیه کرد.

به گزارش مشرق، خاطرات هاشمی رفسنجانی بواسطه ریاست جمهوری هشت ساله وی و مناصب دیگرش، حاوی نکات مهم و قابل توجهی است که می تواند برای تبیین و اگاهی افکار عمومی مفید باشد، یکی از نکات خاطرات سال ۷۲، توجه هاشمی به خودرویی است که در زمان حاضر، منتقدان جدی‌ای دارد، خودرویی که جان بسیاری از مردم ایران را به خطر انداخته است.

چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۷۲:

«ساعت هشت صبح به کارخانه خودرو سازی سایپا رفتم. آقای هادی‌نژاد حسینیان وزیر صنایع سنگین و مدیر عامل توضیحات دادند. مخصوصا در مورد دو اتومبیل کوچک جدید صبا و نسیم پراید که با تکنولوژی شرکت کیا کره جنوبی با ۵۰ درصد تولید داخلی ساخته اند. با سوخت ۳.۶ لیتر در صد کیلومتر. ماشین خوب و ارزانی است...»[۱]

سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۷۲:

«رئیس شرکت کیا از کره جنوبی آمد. درباره خودروهای ساخت شرکت اش که پراید است و در ایران هم به نام نسیم و صبا مونتاژ می شود توضیح داد... ده دستگاه آمبولانس به ایران هدیه کرد و گفت سیصد نفر نیروی کار متخصص برای ما تربیت می کنند؛ با آنها گرم گرفتیم.

[۱] - کارنامه و خاطرات هاشمی رفسنجانی، صلابت سازندگی، خاطرات سال ۱۳۷۲، صفحه ۲۷۹

[۲] - کارنامه و خاطرات هاشمی رفسنجانی، صلابت سازندگی، خاطرات سال ۱۳۷۲، صفحه ۳۰۸
 
کلمات کلیدی : پراید+هاشمی+صنعت خودرو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.