توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486018
چگونه از ابتلا به پوکی استخوان پیشگیری نمائیم
تاریخ انتشار : جمعه ۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۷
دنبال کردن برخی راهکارها می توان از بروز آن پیشگیری نمود و احتمال بروز آنرا در انسان کاهش داد.دنبال کردن برخی راهکارها می توان از بروز آن پیشگیری نمود و احتمال بروز آنرا در انسان کاهش داد.

به گزارش بهداشت نیوز، اگر چه بیشتر بزرگسالان دچار پوکی استخوان می شوند، افزودن برخی مواد غذائی به زنجیره ی غذائی روزانه ی انسان از جمله راههای مقابله با بروز پوکی استخوان می باشد. مصرف میوه ها و سبزیجات علاوه بر خواص متنوعی که همگان از آن اطلاع دارند، به پیشگیری از بروز پوکی استخوان نیز کمک می نماید.

میوه ها و سبزیجات حاوی انواع ویتامین ها و مواد معدنی هستند که می توانند از بروز التهابات و استرس اکسیداتیو در بدن پیشگیری نمایند. در یکی از مطالعات صورت گرفته در زمینه ی تأثیر مصرف میوه ها و سبزیجات بر پیشگیری از بروز پوکی استخوان نتایج نشان دادند که عدم مصرف مواد غذائی گیاهی تأثیر بسزائی در بروز پوکی استخوان در زنان دارد.

مصرف مکرر میوه ها و سبزیجات در طول روز می تواند به پیشگیری از بروز پوکی استخوان کمک نماید. به افراد توصیه می شود تا میوه های متنوع و انواع سبزیجات را در رژیم غذائی روزانه ی خود بگنجانند. مصرف این مواد غذائی به جلوگیری از بروز شکستگی ها و پوکی استخوان کمک شایانی می نماید.

انجام فعالیتهای ورزشی منظم از دیگر عوامل تأثیرگذار در روند ابتلا به پوکی استخوان است.

انجام تمرینات تقویت ماهیچه ها می تواند باعث بهبود سلامت استخوانها نیز گردد و از بروز پوکی استخوان پیشگیری می نماید. به افراد کهنسال توصیه می شود تا پیش از شروع هرگونه ورزش و بلند کردن اجسام به منظور پیشگیری از بروز پوکی استخوان با پزشک خود مشورت نمایند، تا دچار صدمه ی ناشی از انجام ورزش نامناسب نگردند
 
کلمات کلیدی : سلامت + التهاب مفاصل + آرتروز + پوکی استخوان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.