توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448911
اختصاص یک درصد از عوارض ورود کالا به مناطق آزاد تجاری به کمیته امداد و بهزیستی
تاریخ انتشار : شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۸
معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد آخرین اقدامات انجام شده در حوزه حقوقی و مجلس را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، منصور قمشه، معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد با  بیان اینکه در برنامه ششم توسعه تسهیلات مناسبی در جهت ارتقاء سطح زندگی  و توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد در نظر گرفته شده است، گفت: بر اساس بند ب ماده ۹۸ برنامه ششم توسعه کمیته امداد و بهزیستی موظف شده‌اند برای توانمند سازی افراد تحت پوشش خود سالانه یکصد هزار نفر را صاحب شغل کنند و دولت طبق بودجه سنواتی تسهیلات قرض الحسنه لازم را برای تحقق این امر در نظر خواهد گرفت.

 قمشه به افزایش مستمری مددجویان این نهاد بر اساس این قانون اشاره کرد و افزود: دولت مکلف شده است در طول اجرای قانون برنامه علاوه بر پرداخت یارانه فعلی،  هرسال حداقل مستمری خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد و سازمان  بهزیستی را متناسب با سطح محرومیت بر مبنای متوسط ۲۰۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار در چار چوب بودجه سنواتی و از محل درآمد قانون هدفمند کردن یارانه ها با حذف یارانه های خانوارهای پر درآمد از طریق دستگاه های مذکور پرداخت کند.

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد از معافیت  خانواده های تحت حمایت از پرداخت هزینه‌های انشعابات  و عوارض شهرداری بر اساس برنامه ششم توسعه خبر داد.

قمشه با بیان اینکه براساس برنامه ششم دولت موظف شده است به منظور کاهش آسیب پذیری سکونت گاه های روستایی و همچنین تامین مسکن اقشار کم درآمد شهری، نسبت به  بهسازی و نوسازی سالانه حداقل ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی  با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت اقدام کند،یادآور شد: به منظور تحقق این امر مقرر شده است منابع و تسهیلات ارزان قیمت و زمین مورد نیاز برای کمک به ساخت و یا خرید حداقل ۱۵۰ هزار واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد در شهرها با شناسایی و اولویت بندی گروه های هدف و معرفی افراد واجد شرایط توسط بنیاد مسکن و با همکاری کمیته امداد و سازمان بهزیستی و خیران مسکن سازدر نظر گرفته شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، وی با اشاره به معافیت هزینه تحصیلی دانشجویان تحت حمایت کمیته امداد، هزینه رایگان آزمایشات ژنتیک مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی و افزایش بیمه اجتماعی افراد تحت حمایت خاطر نشان کرد: اختصاص یک درصد از عوارض ورود کالا به مناطق آزاد تجاری به کمیته امداد و سازمان بهزیستی جهت ایجاد اشتغال محرومان و نیازمندان بومی این مناطق، از دیگر بندهای برنامه ششم توسعه کشور در جهت حمایت از خانواده‌های تحت حمایت عنوان کرد.
 
کلمات کلیدی : عوارض ورود کالا + مناطق آزاد تجاری + کمیته امداد + بهزیستی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.