توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482913
بلژیک: اتحادیه‌اروپا قصدمجازات انگلیس را ندارد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۰
معاون نخست‌وزیر بلژیک طی اظهاراتی خواستار آغاز مذاکرات اتحادیه اروپا و بریتانیا درباره برگزیت شد و اعلام کرد که اتحادیه اروپا قصد مجازات انگلیس و شهروندانش را ندارد.

به گزارش فارس، معاون نخست‌وزیر بلژیک طی اظهاراتی اعلام کرد: «آن طور که به نظر می‌رسد، پس از انتخابات سراسری در انگلیس ایده برگزیت سخت از رونق افتاده است اما زمان در گذر است و بریتانیا و اتحادیه اروپا باید مذاکرات خود را آغاز کنند.»

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «الکساندر دو کرو» افزود: «هیچکس در بروکسل به دنبال مجازات دولت انگلیس و شهروندان آن نیست. شهروندان انگلیسی به واسطه بی‌ثباتی‌‌های سیاسی به اندازه کافی مجازات شده‌اند.»

معاون نخست‌وزیر بلژیک در ادامه گفت: «انگلیس و اتحادیه اروپا باید پیش از گفت‌وگو درباره پیوند مجدد از طریق نوعی رابطه کاری، ابتدا درباره مسائل اصلی جدایی با یکدیگر به رایزنی و مذاکره بپردازند.»

مذاکرات رسمی مربوط به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موسوم به «برگزیت» احتمالا طی نیمه دوم ژوئن جاری به جریان خواهد افتاد.

مردم بریتانیا (انگلیس، اسکاتلند، ولز، ایرلندشمالی) سال گذشته به خروج از اتحادیه اروپا رأی دادند اما مذاکرات رسمی خروج که بر اساس معاهده لیسبون 2 سال به طول می‌انجامد، هنوز شروع نشده و احتمالا نیمه دوم ژوئن به جریان بیافتد.
 
کلمات کلیدی : اتحادیه اروپا+برگزیت+انگلیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.