نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 473814
کاسبی با آزادی
بخش تعاملی الف - مجید محمد زمانی
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۱۶


از جمله اخبار پر حاشیه انتخابات، دیدار دکتر رئیسی با امیر مقصودلو معرف به تتلو بود که موجی رسانه ای از اخبار را به همراه آورد. در یک دیدار مخاطب دیدار و متن گفتگوها مهم است. تتلو  به گفته خودش در سال های اخیر، از نظر اخلاقی تتلوی دیگری شده و گذشته وی مربوط به زندگی خصوصی گذشته وی بوده و وارسی و علنی کردن آن امری غیر اخلاقیست.

 اما آنچه در متن این گفتگوها اتفاق افتاد، شنیدن حرف های دل یک خواننده جوان توسط یک روحانی و تشویق و یادآوری آهنگ های تاثیرگذار و ارزشمند وی همچون آهنگ امام رضا(ع) بود. این دیدار برای کسانی که با نگاه رئیسی آشنا بودند، سخنان معمولی و مانوس، و برای کسانی که این چند روزه به دنبال شناخت شخصیت وی از طریق رسانه های تخریب کننده او بودند، خیلی عجیب به نظر می رسید. جالب آنکه باز هم تحلیل های نگارش شده، باز درباره حاشیه این دیدارو در جهت تخریب آقای رئیسی بود و کسی تحلیلی از متن گفتگوها ارائه نکرد....

چنانچه واضح است، تصویری که رسانه های رقیب از رئیسی در روزهای گذشته نشان داده بودند، تصویر فردی مخالف با آزادی بودند اتهام دیوار کشی در پیاده رو ها یکی از مضحک ترین آنان بود. صرف نظر از دیدگاه شخصی ام در باره این دیدار، آنچه سوال برانگیز است، آن است که اگر این نوع نگاه به آزادی و این نوع برخورد با جوانان خوب است، چرا مدعیان آزادی، این دیدار را تشویق نکردند و اگر این نوع نگاه و برخورد بد است، پس شما نیز مخالف آزادی هستید دیگر چرا رئیسی را متهم می کنید؟

 به نظر، این دیدار کاسبی این روزهای برخی برای جذب رای با شعارهای پر زرق و برقی همچون آزادی را کساد کرد. از این رو دوباره شروع به توهین، تمسخر و نمایشی دانستن این دیدار کردند. جالب است، آنانی که پاسخ یک نقد ساده دیروز با توهین می دادند، امروز سینه چاک آزادی هستند، چرا که بازار این شعارها امروز برایشان رای آور است. برای عده ای آزادی زمانی معنا دارد که در استخدام شخص و گروه آنان باشد و اگر برخلاف منافعشان باشد، حتی کسی حق حرف زدن و نمایش آن را نیز ندارد. آزادی برای برخی آزادی برای همه نیست، آزادی برای ماست!!...   

اگر چه رئیسی در روزهای گذشته با صحبت های خود به دنبال ارائه تصویری صحیح از خود به مخاطب بود، اما به پای قدرت تخریب رقبا نمی رسید. این دیدار صادقانه و بدون رتوش، خط بطلانی بود بر سناریوهای این روزهای گذشته رسانه های رقبا. آنان که تا به امروز رایشان رئیسی بود، با یک دیدار از تصمیمشان بر نمی گردند، ولی آنان که ترس از محدودیت آزادی در دولت رئیسی داشتند، قطعا نسبت به او متمایل می شوند...
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ ۱۰:۱۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۰۹:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۳۱ ۱۱:۱۷
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۶ ۱۳:۳۴
 
 
کلمات کلیدی : مجید محمد زمانی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۰۶:۲۳:۲۴
امیدوارم همیشه نظرتون در مورد گذشته مردم همین باشه (4373292) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۰۶:۵۸:۱۴
بله، به شرطی هنرمندان و اصحاب فرهنگ را برچسب نزنند، مثلا به خودی و غیر هودی، حرب اللهی غیر حزب اللهی، ارزشی و غیر ارزشی!
انگار مسلمانی و یا بااررش بودن در گروی اعتقاد به ...گروه خاصی است. در دنیای هنر و هنرمندان تبلور آزادی عقیده هستند. (4373350) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۰۷:۰۰:۳۷
همان جماعتی که با ادعای آزادی جلوگیری از برگزاری کنسرت در مشهد را نقد میکردند امروز کنسرت همین خواننده در تهران را لغو میکنند (4373355) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۰۷:۰۶:۱۹
آقای رئیسی بفرمایند با کنسرت تتلو در مشهد موافقند یا مخالف (4373363) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۰۷:۲۹:۴۸
تحلیل به شدت سطحی و به دور از واقعیت بود. (4373406) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۰۷:۳۴:۳۰
اگر آقای رئیسی صادق هستند اجازه برگزاری کنسرت به او در مشهد بدهند. (4373416) (alef-11)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۰۶:۳۵:۵۲
نقد منصفانه ای بود (4377723) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.