نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 421217
ضرب الاجل پلیس فتا برای ساماندهی به کانالهای تلگرامی | شناسایی شبکه گسترده قمارآنلای
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۴
رئیس پلیس فتای نیروی انتظامی اعلام کرد: کانال های تلگرامی با بیش از پنج هزار عضو با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ساماندهی می شود.

به گزارش ایرنا، سردار کمال هادیانفر روز سه شنبه در حاشیه دومین نشست پی جویی موثر و کارآمد جرایم سایبری در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال ایرنا افزود:

ساماندهی کانال های بیش از پنج هزار عضو ، مصوبه شورای عالی فضای مجازی است که در جلسه گذشته این شورا موضوع این ساماندهی مطرح و پیش نویس آن نیز ارسال شد.

وی ادامه داد: براساس این مصوبه مقرر شده است تا وزارت ارشاد کانال های بیش از پنج هزار عضو را ساماندهی کند و از این طریق معاونت دیجیتال این وزارتخانه نیز سایتی را آماده کند که این کار تا 10 روز دیگر انجام می شود.

هادیانفر اضافه کرد: افراد دارای کانال تلگرام با بیش از پنج هزار عضو، مکلفند براساس این مصوبه در این سایت ثبت نام و ادمین کانال خود را معرفی کنند تا احراز هویت انجام شود.

وی ادامه داد:ضمانت اجرای این مصوبه جزو موضوعات مطرح شده است براین اساس به شورای عالی فضای مجازی و مرکز ملی فضای مجازی اعلام شده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: کسانی که قانون را رعایت کرده اند و از کانال کسب درآمد می کنند، حتما در سایت وزارت ارشاد ثبت نام می کنند اما افرادی که کار خلاف می کنند هم تمایلی به ثبت نام ندارند.

هادیانفر افزود:این مصوبه پل ارتباطی در حوزه فیلترینگ تلگرام به شمار می آید که با توافق وزارت ارتباطات اتفاق میافتد تا کانال های مجرمانه رصد شود.

**52 پیام رسان در کشور فعال است

رئیس پلیس فتای نیروی انتظامی گفت: از 152پیام رسان دردنیا 52پیام رسان در کشور فعال است که بر اساس آخرین مصوبه کارگروه مصادیق مجرمانه باید 30مورد از این پیام رسان ها مسدود شود که اقدامات آن انجام می شود.

**30 میلیون سیم کارت مجهوالهویه

وی در مورد ساماندهی سیم کارت های مجهول گفت: بیش از 160 میلیون سیم کارت در کشور وجود دارد که از این شمار ، 30 میلیون سیم کارت یا تشابه اسمی دارد و یا مجهول الهویه است که البته 20 میلیون از این سیم کارت ها ساماندهی و 10 میلیون دیگر در مرحله رسیدگی نهایی قرار دارد تا هویت آنها مشخص شود.

رئیس پلیس فتای نیروی انتظامی اضافه کرد: تخلفات گذشته برخی از این اپراتورها براساس این مصوبه رسیدگی می شود و اساس کار ما این است که با همکاری وزارت ارتباطات این موضوع ساماندهی شود.

هادیانفر اضافه کرد: در ادامه مصوبه شورای عالی فضای مجازی این نکته مطرح شده است که وزارت ارشاد باید ضوابطی را برای کاربرد مثبت به این شورا ارسال کند و معیاری برای دستگاه های انتظامی و امنیتی دربرخورد با تخلفات مشخص شود به این ترتیب پلیس فتا با جرایم عمومی با تاکید بر جرایم اخلاق و اقتصادی بعد از تعیین این ضوابط برخورد می کند.
 
کلمات کلیدی : فضای مجازی + پلیس فتا + کانال های تلگرامی
 
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۱:۱۸:۲۵
سلام لطفا پلیس فتا خودش یه کانال تلگرامی بزنه , که اگر مشکلی پیش اومد بتوان سریع مراجعه کرد , با تشکر (4520388) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.