توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482725
دادستان آمریکا: ادعای تبانی من با روسیه دروغی نفرت‌انگیز است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۴
دادستان کل آمریکا ادعاها مبنی بر اینکه وی در جریان کمپین انتخاباتی سال گذشته به نفع دونالد ترامپ با روس‌ها تبانی کرده را رد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، در جلسه‌ای در کنگره آمریکا که جف سشنز، دادستان کل آمریکا طی آن درباره پرونده مداخله روسیه در انتخابات اخیر این کشور سخن می‌گفت، شدیدا ادعاها مربوط به دیدار با مقامات روسی را رد و تاکید کرد: از هیچ تبانی از سوی اعضای تیم کمپین دونالد ترامپ با مقامات روسی اطلاعی نداشته و ندارم.

سشنز خطاب به کمیته اطلاعات سنا در این باره توضیح داد: من هرگز با مقامات روسی یا هر یک از مقامات خارجی گفت‌وگو یا دیدار نداشته‌ام که با مداخله در هرگونه کمپین یا انتخاباتی در آمریکا مرتبط باشم. من هیچ اطلاعی از وجود چنین گفت‌وگوهایی از سوی افراد فعال در کمپین ترامپ هم ندارم.

دادستان کل آمریکا همچنین بیان کرد: این اظهارات که من در هرگونه تبانی دست داشته‌ام و یا از این تبانی با دولت روسیه که به طور قطع به کشورم آسیب می‌رساند، آگاهی داشتم بسیار نفرت انگیز است؛ کشوری که من 35 سال با افتخار و به آن خدمت کرده‌ام.

جلسه مذکور اولین شهادت عمومی سشنز در این پرونده بود.

این مقام اجرایی عالی رتبه آمریکا که پیش از این از هرگونه تحقیقات درباره مداخله روسیه کنار گذاشته شده بود، اکنون در مرکز تحقیقات کنگره در پرونده مداخله در انتخابات قرار گرفته است.

سشنز در فوریه سال جاری به عنوان دادستان کل آمریکا انتخاب شد و از شخصیت‌های حامی ترامپ است.

با این حال جیمز کومی، مدیر سابق اف‌بی‌آی در تازه‌ترین شهادت خود ادعا کرده که سازمان تحت کنترلش اطلاعاتی دارد که می‌تواند درباره احتمالا مداخله سشنز در پرونده روسیه مشکلاتی ایجاد کند.

سشنز در پاسخ به ادعای کومی عنوان کرد: هیچ اطلاعاتی وجود ندارد. من می‌توانم با قاطعیت کامل به شما بگویم که هیچ اطلاعاتی در این باره وجود ندارد.

با این حال با توجه به اینکه برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که کومی به پیشنهاد سشنز از سمت خود برکنار شده است، اکنون دادستان کل آمریکا باز هم ممکن است با تحقیقات بیشتری هم در پرونده مداخله روسیه در انتخابات و هم در عدم حمایت از رئیس اف‌بی‌آی در مقابل فشارهای سیاسی، مواجه شود.
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۰۷:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۱۰:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۲ ۱۵:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۲ ۰۸:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۳۱ ۱۰:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۰۹:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۹ ۱۴:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۹ ۱۱:۴۷
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۹ ۱۰:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۲ ۰۹:۱۸
 
 
کلمات کلیدی : آمریکا + اف‌بی‌آی + ترامپ + روسیه + دادستان آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.