توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 345420
شورای امنیت تلاش‌ عربستان را ناکام گذاشت
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۲
شورای امنیت سازمان ملل متحد تلاش‌های سعودی برای تروریستی خواندن حزب الله را ناکام گذاشت.

به گزارش تسنیم، روزنامه السفیر با بیان این مطلب نوشت فلسطین دیگر مسئله اعراب نیست، نزد حکام عرب از فلسطین به جز بند تکراری در بیانیه‌های نشست‌های بی‌نتیجه چیز دیگری باقی نمانده است، اسرائیل از نظر حکام عرب دشمن نیست، بلکه حزب الله دشمن است، فعالیت عربی مشترک هم تشدید اقدامات علیه این جنبش است.

از اتحادیه عرب تا شورای همکاری و سازمان همکاری اسلامی، حکومت سعودی جنگ خود علیه حزب الله را تکمیل می‌کند و این جنگش با تلاش برای پایبندی به مفاد معاهده کمپ‌دیوید درباره جزایر تیران و صنافیر همزمان شده است.

در این چارچوب السفیر نوشت منابعی در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از تلاش سعودی‌ها برای تصویب قطعنامه‌ای در شورای امنیت علیه حزب‌الله و تروریستی خواندن آن پرده برداشت، ولی این تلاش‌ها بلافاصله در همان ابتدا ناکام ماند، چرا که روسیه و چین با آن مقابله کردند و آمریکا هم اعتنایی به این تلاش‌های سعودی نکرد.

این منابع گفتند این نشان می‌دهد که عربستان سعودی هرگز قدرت مانور و ایفای نقش به جز در صحنه‌هایی که پول خرج می‌کند، از جمله سازمان همکاری اسلامی ندارد و انتظار می‌رود امروز هم اقدامات حزب الله را که از نگاه عربستان سعودی تروریست است، محکوم کند.

از سوی حزب الله با وجود انتقاد از موضع ضعیف دولت در قبال تحرکات خصمانه سعودی و گستاخی آن علیه مقاومت و اهانت به آن در هر محفل و کنفرانسی، آن را به زیان منافع عالی لبنان می‌داند و معتقد است دولت باید از مقاومت به عنوان یک حق به صراحت و بدون هر گونه تعارف دفاع کند، با این حال حزب الله همچنان بر تمایل خود به ثبات سیاسی و امنیتی و فعال‌سازی نهادهای لبنان تاکید و فراتر از آن تصریح می‌کند که هرگز به سعودی اجازه شعله‌ور کردن آتش بحران دولتی جدید در لبنان را نخواهد داد.

السفیر نوشت آرامش حزب الله در قبال اقدامات سعودی از نظر فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان نشان دهنده عزم و اراده مقاومت و درست بودن شیوه و اراده مردم حامی مقاومت و اصرار بر ادامه دفاع از لبنان و حاکمیت آن و نیز بیانگر مواضع درست آن در برابر سیاست‌های ظالمانه و تجاوزکارانه (سعودی‌ها)است و این خصومت ورزی‌ها هرگز خدشه‌ای به اراده حزب الله وارد نخواهد کرد.

این روزنامه نوشت برخی طرف‌های عربی در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس برای دستیابی به توافقی تلاش می‌کنند که در مقابل توقف انتقادهای حزب الله از سعودی به سبب تجاوز به یمن، تحرکات خصمانه سعودی علیه حزب الله متوقف شود.
 
کلمات کلیدی : عربستان، حزب الله
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.