نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 226026
«بازی اندر»، اورسن اسکات کارد، پیمان اسماعیلیان؛ نشر قطره
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۶:۵۳
«بازی اندر» /
نویسنده: اورسن اسکات کارد / 
مترجم: پیمان اسماعیلیان /
انتشارات قطره، چاپ اول ۱۳۹۰/
شمارگان ۵۵۰ نسخه /
۴۵۳ صفحه، ۱۱۵۰۰ تومان /

****

بازی اندر رمانی ست علمی تخیلی، به سبک سیاق فیلم های این ژانر در میان نسل جوان طرفداران بسیاری هم دارند. نویسنده رمان (اورسن اسکات کارد) در نخستین سال از نیمه دوم قرن بیستم متولد شده و در واقع به جوانان نسلی تعلق دارد که جنگ ستارگان از فیلم های محبوب و نوستالژیک آنها به شمار می آید و به همین نسبت داستانهای علمی تخیلی نیز مقبول‎‎ طبع آنهاست.

داستان از آنجا آغاز می شود که نژاد بشر به دلیل حمله های بیگانگان فرا زمینی در حال انقراض قرار گرفته است. حکومت جهانی برای تضمین پیروزی نوع بشر در جنگ بعدی و حفظ یکپارچگی سیاره زمین دست به گزینش نوابغ نظامی می زند و آنها را در نبرهایی شبیه سازی شده آموزش می دهد تا هنر جنگیدن را در ذهن نوپای شان نهادینه سازند. نخستین نبردها در واقع حکم بازی را دارند. «اندر» کسی ست که درمیان نوابغ دست چین شده نیز گل سرسبد محسوب می شود. او برنده همه بازی هاست بنابراین بهترین گزینه برای انجام ماموریت نجات زمین محسوب می شود؟ او آنقدر باهوش هست که بفهد فرصت چندانی برای به سرانجام رساندن این مهم باقی نمانده است.
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۰۱:۳۲:۴۹
با سلام. ژانر علمي تخيلي از بهترين دسته كتاب ها براي بارورشدن روحيه دانش دوستي در نوجوانان است. جاي خالي آن كاملا مشهود است.زماني رمان هاي آسيموف مارا تامرزهاي بي انتهاي كهكشان دانش مي برد اين رمان نيز از همان دسته است. من هم توصيه به خواندن آن مي كنم. از بخش كتاب الف متشكريم (2577578) (alef-10)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«بازی اندر»، اورسن اسکات کارد،  پیمان اسماعیلیان؛ نشر قطره