توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 472096
شورای امنیت فردا درباره کره‌شمالی نشست برگزار می‌کند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۴
دولت‌های ژاپن و آمریکا پس از انجام آزمایش موشکی اخیر از سوی کره شمالی از شورای امنیت سازمان ملل خواستند تا جلسه‌ای فوق العاده را برای رسیدگی به این مساله برگزار کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، اوروگوئه که اکنون ریاست دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل را برعهده دارد، اعلام کرد، قرار است این جلسه فردا(سه‌شنبه) برگزار شود.

کره شمالی روز یکشنبه آزمایش موشکی جدیدی را انجام داد که با شکست روبرو شد اما خود این کشور مدعی است که این آزمایش به خوبی و با موفقیت صورت گرفته است.

نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل با اشاره به این آزمایش موشکی جدید از سوی کره شمالی گفت: هیچ توجیهی برای این آزمایش وجود ندارد. این تهدید جدی است و باید درباره آن به بحث نشست.

سخنگوی ناتو در بروکسل این اقدام کره شمالی را نقض آشکار قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل دانست و اعلام کرد این آزمایش از سوی کره شمالی تهدیدی برای امنیت و صلح بین‌الملل است.

سخنگوی امور خارجه اتحادیه اروپا نیز این اقدام از سوی کره شمالی را به شدت محکوم کرد و گفت که این آزمایش موشکی تهدیدی برای صلح و امنیت بین الملل و منطقه محسوب می شود و در زمانی که نیازاست تا اوضاع در شبه جزیره کره رو به بهبودی رود، این اقدامات تنها باعث بدتر شدن اوضاع می شود.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی + آمریکا + شورای امنیت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.