نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499691
کاهش ۵۰ درصدی شهریه دانشگاه آزاد در مناطق محروم/ عدم‌ افزایش شهریه‌ها در سال تحصیلی جدید
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۵
دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بخشنامه‌ای شهریه ثابت و متغیر رشته‌محل‌های گروه غیرپزشکی بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی را کاهش داده است.

به گزارش تسنیم، افزایش شهریه‌های دانشگاه آزاد در چند سال گذشته یکی از دغدغه‌های اساسی دانشجویان و خانواده‌های شاغل به تحصیل در این دانشگاه بوده است.

افزایش مکرر شهریه ها و عدم افزایش کیفیت آموزشی دانشگاه آزاد را به یک پایگاه صدور مدرک تبدیل کرده بود مضافا اینکه سنگینی بار هزینه ها خانواده های کم درآمد را از راهیابی به دانشگاه آزاد اسلامی محروم کرده بود.

تحول و تغییر در مدیریت دانشگاه آزاد و بهره مندی از مدیریت اسلامی منجر به آن شد تا سیستم جدید این دانشگاه در اولین اقدام موثر خود به بالا بودن این شهریه ها واکنش نشان دهد.

دانشگاه آزاد با صدور بخشنامه ای به منظور جذب نخبگان و کمک به تحصیل دانش آموزان مناطق محروم و کاستن از بار مالی خانواده ها، شهریه ثابت و متغییر رشته محل های گروه غیر پزشکی بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی که در نقشه جامع  علمی کشور دارای اولویت و کمبود دانشجو دارند تا 50 درصد کاهش داد.

در گام دوم و به منظور رفاه دانشجویان و کاهش نگرانی ها 50 در صد شهریه برای سال 96-97 بعد از اعمال افزایش تا 10 درصدی شهریه این شهریه این رشته محل ها نسبت به سال 1395، محاسبه میشود. پیشنهاد دقیق ارقام کاهش یافته شهریه ثابت و متغییر هر رشته محل با رعایت شرایط ذکر شده در اختیار رئیس واحد دانشگاهی و تصویب نهایی بر عهده کمیسیون دائمی هیات امنای استان است.
 
کلمات کلیدی : دانشگاه آزاد+شهریه
 
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۲۳:۲۲:۵۰
با سلام

دانشگاه آزاد نه تنها شهریه ها را کاهش نداده، بلکه افزایش چشمگیری نیز در بعضی رشته ها داشته است.با توجه به کاهش جذب دانشجویان در مقاطع کاردانی ( نزدیک به صفر) و کارشناسی، دانشگاه آزاد افزایش شهریه ها را در مقاطع تحصیلات تکمیلی ( ارشد و دکتری) اعمال نموده است و در ظاهر با کاهش شهریه رشته هایی که اصلا متقاضی ندارند، در رشته های پر متقاضی اقدام به افزایش شهریه ها نموده است. این اقدام آقای رهبر به عنوان رئیس جدید دانشگاه آزاد مایه تاسف است.

لطفا خبر را بعد از بررسی تصحیح نمایید. (4509811) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۰:۰۱:۴۰
با اینم با ز همان محل صدور مدرکه
کسی نیست غیر پزشکی بخونه و علاف شه میخان مشتری جذب کنن مثلا
دانشگاه آزاد ورشکسته است. یکی باید جمعش کنه کم کم چون فاتحه تحصیلات در کشور خونده شده خیلی وقته (4509872) (alef-11)
 
رحیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۸:۰۵:۲۰
دانشگاه ازاد دارد خیانت میکند خیلی بد تر از بقالی مدرک فروشی میکند واین کم کردن شهریه هم با دید گاه بقالی و مدرک فروشی صورت میگیرد نه به خاطر مناطق محروم و منت سر مردم نگذارند (4510178) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۸:۳۲:۵۲
رشته های پزشکی افزایش زیادی یافته است بویژه بخش خودگردان آن. لطفا بررسی نمایید.
مگر دانشگاه آزاد خودگردان نیست که رشته های به اصطلاح خود گردان دایر کرده است؟ (4510225) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۹:۲۱:۲۸
اگه اینها راست میگن و صداقت دارند چر از شهریه دکترا کم نکردند؟ (4510279) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.