توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 309790
اولین پیامد بمب گذاری های پاریس بر فوتبال دنیا چیست؟
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۷
شاهین رحمانی عضو ایرانی دپارتمان های ملی کنفدراسیون فوتبال آسیا می گوید بمب گذاری های پاریس بیشترین اثرش را روی میزبانی یورو می گذارد.

  به گزارش خبرآنلاین، شاهین رحمانی عضو ایرانی دپارتمان فدراسیون های ملی کنفدراسیون فوتبال آسیا در گفت و گو با خبرگزاری خبرآنلاین؛درباره فجایع تلخ پاریس سخن گفت. این کارشناس ایرانی فوتبال جهان با اشاره به بمب گذاری های پاریس گفت:«فارغ از اینکه چه گروهی این جنایت هولناک را انجام داده ، در بین بمبگذاری ها و ارتباطش با فوتبال شاید بیشترین تاثیر را همزمانی اش با شب بازی مهم فرانسه و آلمان بتوان دانست. به هر حال وقتی مسابقه ای به این مهمی قرار است برگزار شود ، تمرکز نیروهای امنیتی هر کشوری روی مسابقه است و این تمرکز نیروها ، مجال را به تروریست ها می دهد تا بتوانند اهداف شان را پیش ببرند. همان طور که دیدید ، به دلیل لایه های امنیتی ، هیچ انفجاری درون ورزشگاه نبوده و اصلا هدف اصلی تروریست ها ، ورزشگاه فوتبال نبوده و تنها یک فروشگاه مک دونالد در نزدیکی ورزشگاه هدف حملات تروریستی قرار گرفته است. آنها این شب را برای عملیات ترور انتخاب کردند چون پلیس فرانسه درگیر بازی فوتبال بوده است. »

رحمانی با اشاره به گنگ بودن اخبار فوت ۳ نفر در استادیوم گفت:«رئیس فدراسیون فرانسه این خبر را تائید کرده اما به نظر نمی رسد مرگ آنها به دلیل بمب گذاری باشد ، شاید به دلیل فشار جمعیت ، زیر دست و پا مانده اند یا دچار حملات قلبی شده باشند . هنوز این خبر جزئیات دقیقی ندارد که بتوان پی برد آیا تروریست ها عملیاتی درون ورزشگاه هم داشته اند یا نه؟»

او که به همراه گروهی از نمایندگان فوتبال آسیا ، تقریبا یک ماه قبل نشست های امنیتی با دپارتمان امنیتی فوتبال آلمان داشته اند ، درباره هشدارهای آلمان ها قبل از بازی و حتی تغییر محل اقامت شان در پاریس از ترس تهدیدهای امنیتی هم گفت:«از یک ماه قبل آنها نگران این بازی بودند. همان زمان که ما آلمان بودیم ، گروه ویژه امنیتی آلمان داشت برای برنامه ریزی امنیتی این بازی عازم پاریس می شد. آنها حتی برای تعداد اسکورت ها ، مسیر حرکت اتوبوس تیم شان و هتل اقامت شان در پاریس برنامه ریزی داشتند. به هر حال اینکه هتل شان را عوض کرده باشند ، حتما به دلیل پیش بینی هایی بوده که کرده اند. ولی قبل از بازی معمولا جلسات ویژه ای برگزار می شود و این تهدیدها را این قدر جدی ندانستند مسئولان فوتبال دو کشور که تصمیم به برگزاری بازی گرفته اند.»

شاید فرانسوی ها به امنیت پاریس در این شب ، این قدر مطمئن بودند که حتی فرانسوا اولاند از درون ورزشگاه این مسابقه را نگاه می کرد و در حین بازی از ورزشگاه خارج شد. با اتفاقات رخ داده در پاریس اما آتیه فوتبال دنیا تحت تاثیر قرار می گیرد؟ رحمانی می گوید:«بدون شک این اتفاق باعث تجدید نظر در پنل های امنیتی برگزاری مسابقات فوتبال می شود. یادمان نرود که فرانسه و شهر پاریس میزبان آتی مسابقات یورو ۲۰۱۶ هستند . بدون شک مسئولان ارشد یوفا در اولین فرصت برای بررسی اتفاقات پاریس تشکیل جلسه می دهند . این بمب گذاری ها ، درحالی که از قبل هم درباره امنیت پاریس تردیدهایی وجود داشت ، این بازی ها را تحت تاثیر قرار می دهد. بازی های لاشامپیونه هم در کوتاه مدت دچار تغییراتی می شوند. ممکن است بازی های پاریس به تعویق بیفتند و حتی بازی های لیگ قهرمانان اروپا ممکن است با تغییراتی در برنامه های شان روبرو شوند. این مهمترین اثرات بمب گذاری جمعه شب در پاریس است.»
 
کلمات کلیدی : فوتبال اروپا+فرانسه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.