توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509491
بازار سهام آسیایی با قیمت‌های پایین بسته شد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۰
با افت دلار پس از جلسه بانک مرکزی اروپا و ضعیف‌تر بودن صادرات چین از آن‌چه قبلا انتظار می‌رفت، بازارهای آسیایی اکثرا در قیمت پایین‌تر بسته شدند.

به گزارش مهر به نقل از سی ان بی سی، روز جمعه یک روز پس از این که بانک مرکزی اروپا اعلام کرد نرخ بهره خود را برابر ۰ درصد حفظ خواهد کرد، دلار افت شدیدی از خود نشان داد و بازارهای آسیایی هم تحت تاثیر آن اکثرا در قیمت پایین‌تری بسته شدند.

شاخص نیکی ژاپن با ۰.۶۳ درصد افت، پس از این که به پایین‌ترین سطح خود از ماه می رسید در رقم ۱۹۲۷۴.۸۲ بسته شد. داده‌های تولید ناخالص ملی ربع دوم ژاپن، صبح امروز منتشر شد و نشان داد که اقتصاد ژاپن به جای این که طبق آن‌چه پیش‌بینی می‌شد ۴.۰ درصد رشد کند تنها ۲.۵ درصد رشد کرده است.

در شبه‌جزیره کره، شاخص کوسپی با ۰.۱۱ درصد کاهش در رقم ۲۳۴۳.۷۲ بسته شد.

شاخص اس‌اندپی ۲۰۰ هم با ۰.۳ درصد کاهش در ۲۳۴۳.۷۲ بسته شد. افت زیرشاخص بزرگ مالی و انرژی باعث سقوط این شاخص شده بود.

در هنگ‌کنگ شاخص هانگ‌سنگ ۰.۴۸ درصد رشد داشت. در سرزمین اصلی چین، شاخص ترکیبی شانگ‌های با پاک کردن سودهای قبلی امروز دوباره به قیمت بسته شده قبلی خود، ۳۳۶۵.۴۴۰۶ رسید و بدون تغییر باقی ماند. شاخص شن‌زن با افزایش ۰.۱۵۹ درصدی در رقم ۱۹۷۵.۸۶۹۳ به کار خود پایان داد.

اخبار مرتبط با چین حاکی از آن است که صادرات این کشور در ماه آگوست از لحاظ دلاری ۵.۵ درصد در مقایسه با سال قبل خود رشد داشته است. واردات این کشور ۱۳.۳ درصد از لحاظ دلاری افزایش داشته است. این درحالی است که طبق نظرسنجی از تحلیل‌گران

رویترز، پیش‌بینی می‌شد صادرات این کشور ۶ درصد و واردات آن ۱۰ درصد رشد داشته باشد.
 
کلمات کلیدی : بازار آسیایی+سهام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.