توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488792
تیلرسون: سرنوشت بشاراسد دردستان روسیه است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۳
یک مجله آمریکایی نوشت که وزیر امور خارجه این کشور در دیدار با دبیر کل سازمان ملل گفته که سرنوشت بشار اسد در دستان روسیه است.

به گزارش تسنیم، مجله فارن پالیسی در گزارشی نوشت که "رکس تیلرسون" وزیر امور خارجه آمریکا در دیدار با "آنتونیو گوترش" دبیر کل سازمان ملل گفت که در حال حاضر سرنوشت "بشار اسد" رئیس جمهور سوریه در دستان روسیه است.

 فارن پالیسی که این مطالب را به نقل از منابع دیپلماتیک آگاه نقل کرده، نوشت: تیلرسون در دیداری ویژه با گوترش که هفته پیش برگزار شد، به وی گفت که اولویت "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا به مبارزه با داعش خلاصه شده است.

تیلرسون به گوترش گفته که فعالیت نظامی آمریکا علیه نیروهای دولتی سوریه طی ماه‌های پیش به تحقق چند هدف تاکتیکی محدود بوده که این اهداف مواردی مانند حملات شیمیایی احتمالی و حمایت از نیروهایی است که واشنگتن از آنها در مبارزه با داعش حمایت می‌کند و هدف حملات آمریکا تضعیف دولت اسد یا تقویت موضع  مخالفان در مذاکرات درباره سوریه نیست.
 
کلمات کلیدی : تیلرسون+بشار اسد+روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.