توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448192
لاریجانی: بهم ریختگی منطقه‌ای به نفع اسرائیل است
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مساله انتفاضه خیلی مهم است، آن هم در شرایطی که اسرائیلی‌ها علنا گفته‌اند از تروریسم حمایت می‌کنند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۳
به گزارش ایسنا، علی لاریجانی امروز (چهارشنبه) در حاشیه برگزاری ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه مردم فلسطین در دیدار با سید عاطف الطراوه رئیس مجلس اردن گفت: ما در عراق کمک کردیم که تروریست‌ها به عقب رانده شوند و امیدواریم که همه کشورها در این راه گام برداشته و جلوی گسترش و نفوذ تروریست‌ها را بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: برخی از کشورها به دنبال ایجاد ایران هراسی در منطقه هستند و این مسئله را حتی به برخی از کشورهای خلیج فارس تزریق کرده‌اند در حالیکه جمهوری اسلامی ایران در سال‌های متمادی ثابت کرده است که حامی آنان بوده و هیچگاه با دشمنان آنان همدست نشده است.

لاریجانی در پایان تصریح کرد: ما به دنبال آرامش و امنیت در منطقه هستیم و امیدواریم که سایر کشورهای منطقه هم با چشمانی باز به مسائل بنگرند و تحت تاثیر کشورهایی که اهدافشان برای همگان روشن است، نباشند.

در ادامه این دیدار رئیس مجلس اردن گفت: از برگزاری خوب کنفرانس تشکر می‌کنم، این کنفرانس فرصتی بود تا ما دوباره اعلام کنیم که در کنار جبهه حق و فلسطین ایستاده ایم.

وی افزود: علی رغم شرایطی که کشور اردن با آن درگیر است اما مساله فلسطین برای ما اولویت دارد.

سید عاطف الطراوه اظهار کرد: پیامدها و مسایلی که امروزه در منطقه شاهد آن هستیم، نتیجه تلاش هایی است که رژیم اشغالگر قدس در جهت بحران آفرینی داشته است.

وی تصریح کرد: امروز نیازمند تشریک مساعی کشورهای منطقه و همسایه در رویارویی با این بحران ها هستیم.

رئیس مجلس اردن تاکید کرد: بین کشورهای اسلامی دو وجه اشتراک وجود دارد، یکی دفاع از اسلام و دیگری مقابله با دشمن واحد خود.

وی ضمن تشکر از نقش مثبت ایران در منطقه گفت: شما نقش مهمی در عراق داشته اید و امید است که بتوانید در سوریه هم موفق شوید و ما به عنوان مسئولین پارلمان می توانیم در این زمینه ها همکاری نزدیکی با یکدیگر داشته باشیم.

رئیس مجلس اردن در ادامه گفت: من حامل پیام از سوی پادشاه کشورم برای ایجاد تشریک مساعی در حل مسائل مختلف در منطقه هستم و امیدوارم که در جنگ علیه تروریسم بتوانیم از اسلام و مسلمانان و تهمت هایی که بدان ها زده می شود، حمایت کنیم.
 
کلمات کلیدی : علی لاریجانی+انتفاضه مردم فلسطین+رئیس مجلس اردن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.