توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 378398
افزایش بی‌سابقه تعداد آوارگان جهان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۲۸
مرکز نظرسنجی و پژوهشی پیو با انتشار گزارشی اعلام کرد که در سراسر جهان به طور میانگین از هر صد نفر، یکی آواره است.

به گزارش ایسنا، مرکزی پژوهشی و نظرسنجی پیو در گزارشی به بررسی جمعیت جهان پرداخته و در این گزارش عنوان کرده است که از مجموع جمعیت جهان حدود ۰.۸ درصد آواره هستند.

بر اساس این گزارش، از زمان آغاز بررسی آمار آوارگان در سال ۱۹۵۱ بدین سو، این رقم رکورد میزان آوارگی در جمعیت جهان به شمار می‌رود.

در این گزارش آمده است: تا پایان سال ۲۰۱۵، بیش از ۶۰ میلیون تن در سراسر جهان در وضعیت آوارگی بوده‌اند که این رقم از زمان جنگ جهانی دوم بدین سو بالاترین رکورد محسوب می‌شود.

مرکز پژوهش‌های پیو، درگیری‌ها در سوریه را یکی از اصلی‌ترین عوامل رشد سرسام‌آور میزان آوارگان جهان معرفی کرده است. با این حال، در این گزارش اعلام شده که دلایل افزایش جمعیت آوارگان بسیار پیچیده است.

بر اساس این گزارش، افراد آواره مطابق با معیارهای کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان به افرادی اطلاق می‌شود که مجبور به ترک خانه‌ی خود شده‌اند و این تعریف شامل افرادی می‌شود که در داخل کشور خود نیز مجبور به ترک محل سکونت خود شده‌اند و به نقطه‌ دیگری از همان کشور و یا جایی در کشور دیگر رفته‌اند.

بر اساس این آمار، در سال ۲۰۱۵ سه کشور کلمبیا، سوریه و عراق آمار بیشترین تعداد آوارگان را به نام خود به ثبت رسانده‌اند.
 
کلمات کلیدی : آوارگان، جهان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.