نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 444493
سلطان جعل و سرقت بعد از 27سال جنایت،اعدام می شود
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۵
ایران نوشت: مرد میانسال که کلکسیونی از جرایم در پرونده تبهکاری‌هایش دارد، با حکم دادگاه انقلاب تهران به اعدام محکوم شد.

 محکوم میانسال نخستین باردر سال 68 به اتهام سرقت روانه زندان شد. اما او بعد از آزادی و تحمل حبس، جرایمش را ادامه داد. به طوری که در پرونـــــــده فعلی‌اش 48 فقره سابقه دستگیری دارد. متهم حرفه‌ای هر بار پس از بازداشت و تحمل حبس آزاد می‌شد و اما دوباره به همراه همدستانش، سرقت‌هایشان را از سر می‌گرفتند. او هرگز با خودش اسلحه حمل نمی‌کرد. چراکه مجازاتش را بخوبی می‌دانست. اعضای باند وی به محض اطلاع از دستگیری همدستانشان گرد هم می‌آمدند و باپول های سرقتی، جریمه ومجازات‌ها را پرداخته و با گرفتن رضایت ازشاکی‌ها، نسبت به آزادی همدستانشان اقدام می‌کردند.

 این تبهکارحرفه‌ای آخرین بار به اتهام کلاهبرداری از پزشکان بازداشت شد. اوپس از دریافت مرخصی از زندان آزاد شد اما دیگر برنگشت، همین مسأله باعث شد تا بازپرس شعبه اول دادسرای ویژه سرقت دستور بازداشتش را صادر کند.درحالی که تحقیقات برای دستگیری متهم فراری ادامه داشت، کارآگاهان پلیس با سرقت‌های متعدد مأموران قلابی در شهرهای مختلف کشور روبه‌رو شدند. در این پرونده‌ها، سارقان تحت عنوان مأمور به سراغ پزشکان رفته و اموال با ارزش آنها را سرقت می‌کردند. در نهایت با تحقیقات صورت گرفته، کارآگاهان موفق شدند، سارقان اموال پزشکان در شهرستان‌ها و پایتخت را شناسایی و دستگیر کنند.

متهمان در تحقیقات به سرقت از پزشکان در شهرهای یزد، شیراز، ملایر، گرمسار، اردبیل، ارومیه، اهواز و بیرجند اعتراف کردند.در تحقیقات نیز مشخص شد اعضای باند درجریان 10 سرقت از پزشکان؛ 680 میلیون تومان به جیب زده بودند.بدین ترتیب با تکمیل تحقیقات، پرونده متهم اصلی  برای صدور حکم به دادگاه انقلاب ارجاع شد و شعبه 15 وی را به خاطر سرقت، جعل اسناد دولتی، غصب عنوان، فروش مواد مخدر، سرقت مقرون به آزار، سرقت مسلحانه، ارتشا و ... با 26 فقره سابقه محکومیت کیفری و 78 فقره سابقه دستگیری به اعدام محکوم کرد.
 
 
کلمات کلیدی : دستگیری + سرقت مسلحانه + جعل اسناد
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۰۸:۵۰:۴۸
اگر همین حکم را بعد از چند بار اول صادر کرده بودند مردم دچار اینهمه گرفتاری تمی شدند (4159688) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۰۹:۲۶:۳۸
الان هم حکم اعدام پاک کردن صورت مساله ست.
باخشونت هیچ مشکلی حل نمیشه بلکه بر اونها اضافه میشه. شما بگرد ببین کجای سیستم قضا مشکل داره که این آدم همینجور ول بوده. (4159738) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۰:۲۲:۲۴
طرف قتل نکرده/ اگر بین قاتل و کسی قتل نکرده فرقی نگذاشت، دیگر هر خلافکار بزرگی می تواند انگیزه قتل داشته باشد چون میداند فرقی ندارد/حبس ابد و زندان وطیل مدت برای همین کار است. اصلا موضوع تناسب مجازات با جرم تا حالا درباره اش شنیدید؟ (4159796) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۰۹:۰۴:۰۱
تجديد نظر رد ميكنه حكم رو اين جرائم رو قبلا هم داشته (4159703) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۶:۴۵:۲۵
اعدام مشکلا رو حل نمیکنه باید زمینه ایجاد جرم رو در جامعه از بین برد. اعدام برا یک مجرم از زندان هم راحتتره زود هم خلاص میشه. این افراد به اعمال شاقه محکوم شوند و در صورت تکرار حبس ابد همراه با اعمال شاقه براشون منظور بشه تا در شرایط بسیار بد از بین بروند. (4160485) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.