توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 383699
شکست یزدانی مقابل حریف آذربایجانی با ناداوری
بخش ورزشی الف،31مرداد95
نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد ایران در دومین مبارزه خود در رقابت‌های المپیک ۲۰۱۶ مقابل حریف عنوان‌دار خود از آذربایجان با ناداوری شکست خورد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۸
به گزارش ایسنا، رضا یزدانی دارنده دو مدال طلای جهان در دومین مبارزه خود در رقابت‌های کشتی آزاد المپیک ریو به مصاف ختاک گازیموف دارنده دو مدال برنز المپیک، یک طلا، یک نقره و سه برنز جهان از آذربایجان رفت و در پایان با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد و ازرسیدن به مرحله بعد بازماند.

در وقت نخست این مبارزه یزدانی بر خلاف جریان مبارزه از داور اخطار گرفت و یک امتیاز از دست داد. در ادامه یزدانی موفق شد با بالا آوردن پای حریف، زانوی حریف را به روی تشک برساند اما در کمال ناباوری در حالیکه داور وسط ۲ امتیاز به یزدانی داد اما رییس تشک پس از بازبینی فیلم و در حالیکه کاملا مشخص بود نمی‌خواهد یزدانی در این مبارزه به برتری برسد از دادن امتیاز به یزدانی خودداری کرد و بواسطه رد شدن اعتراض یزدانی یک امتیاز دیگر به گازیموف داده شد تا کشتی با همین نتیجه به پایان برسد.

این اقدام رییس تشک با اعتراض شدید خادم همراه بود و او با بیان اینکه زانوی حریف یزدانی به تشک خورده است شدیدا نسبت به حق خوری اعمال شده اعتراض کرد.

یزدانی در دور نخست این رقابت‌ها مقابل ابراهیم بلوکباشی از ترکیه قاطعانه و با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسیده بود.
 
کلمات کلیدی : المپیک ۲۰۱۶ریو+کشتی آزاد+رصا یزدانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.