توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 386399
نجات دو «کَل»وحشی توسط محیط‌بانان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۸
دو کل وحشی که باری پیدا کردن آب درون گودالی در بندرلنگه گرفتار شده بودند،نجات یافتند.

دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به دنبال تماس تلفنی یکی از همیاران بندرلنگه با اداره محیط زیست این شهرستان مبنی بر گرفتار شدن دو کل وحشی درون یک گودال، نیروهای یگان محیط زیست عازم ارتفاعات شدند. محیط بانان پس از چندین ساعت پیاده روی به نقطه مورد نظر رسیده و با دو کل وحشی مواجه شدند که درون یک سنگ آب گرفتار شده و توانایی خارج شدن نداشتند.
  نجات دو کل وحشی
 رئیس اداره حفاظت محیط زیست بندرلنگه در این باره گفت: این دو کل وحشی برای نوشیدن آب موجود در کف گودال وارد آن شده و گرفتار شده بودند.
 
سامان قاسمی اظهار داشت: کل ها بسیار نحیف و لاغر شده و مشخص بود که چندین روز پیاپی درون این گودال بدون آب و غذا در گرمای شدید هوا بسر برده اند.
 
 نجات دو کل وحشی
 محیط بانان  وارد گودال شه و با کمک دوستداران محیط زیست این دو حیوان را بیرون کشیدند.
 
هر دو کل وحشی برای چند روز تیمار و تغذیه به اداره محیط زیست منتقل شدند و به دلیل تحمل گرما، گرسنگی و تشنگی طولانی مدت در شرایط خوبی بسر نمی برند.
 نجات دو کل وحشی
 گرمای شدید هوا و خشکسالی در سال جاری باعث خشک شدن اکثر چشمه های طبیعی و خالی شدن سنگ آب ها و گودال های این مناطق از آب شده و حیات جانوران وحشی را با مشکل بزرگی روبرو ساخته است.
 
کلمات کلیدی : کل وحشی ، محیط بان، محیط زیست
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.