نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460198
علیرغم وعده های مسئولین دولتی؛
اینترنت ارزان نشد! +سند
بخش دانش و فناوری الف،19 فروردین 96
عدم اجرایی شدن کاهش تعرفه های اینترنت ثابت و گذشت زمان وعده های مسئولان برای عملیاتی شدن صدای کاربران و مشتریان را درآورد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۵
باشگاه خبرنگاران جوان، با انتشار خبر کاهش تعرفه های اینترنت ثابت در خبرگزاری ها، مصرف کنندگان این بخش واکنش های متعددی را به گفته محمدجواد آذری جهرمی مدیر شرکت ارتباطات زیرساخت نشان دادند، هرچند که این واکنش ها متعدد بود اما همگی یک پیام را به دنبال داشت و آن اینکه هیچ تغییر تعرفه ای اعمال نشده است و مصرف کنندگان اینترنت ADSL همچنان با تعرفه های قبلی حجم های اینترنتی خریداری می کنند.

دنبال کنندگان اخبار باشگاه خبرنگاران جوان نیز در قسمت نظرات اخبار پیام های بسیاری با انتقاد از عملی نشدن وعده های مسئولان شرکت ارتباطات زیرساخت، از این موضوع گله کردند.

کاربری نوشت: حدود ۲۱ اسفند ماه خبری از مدیرعامل شرکت ارتباطات زیر ساخت منتشر کردین که گفتن اینترنت در تهران از ۳۶۰۰ به ۱۴۰۰ و در شهرستان ها از ۳۵۰۰ به ۹۰۵ تومان کاهش پیدا کرد،ولی به سایت های شرکت های ارائه دهنده اینترنت سر بزنین حداقل قیمت یک گیگ از سه هزار تومان کمتر نیست.
 
کاهش تعرفه‌های اینترنت در بن بست/ صدای کاربران از وعده های مسئولان درآمد 
 
کاربر دیگری نوشته است: کی گفته اینترنت ارزان شده ؟؟؟؟؟ ما که اصفهان برای هر گیگ 3250 تومان داریم پول میدیم....چطوری باید پیگیری کنیم؟؟؟؟

در پیام کاربری دیگر آمده: استان سمنان برای هر گیگ 3250 میگیره و خبری از ارزان شدن نیست، لطفا پیگیری کنید.

در 21 اسفند ماه سال 95 مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت در مراسم صد وچهلمین سالگرد فعالیت وزارت ارتباطات و ششمین دوره جایزه کیفیت ملی روایتی جدید را از تعرفه های اینترنت بر سر زبان ها انداخت و گفت: در سال ۹۲ نرخ موثر یک گیگابایت داده ADSL در شهری مثل تهران حدود ۳۶۰۰ تومان بود اما اکنون با وجود
سرمایه‌گذاری‌های مختلف صورت گرفته این رقم به ۱۴۰۰ تومان رسیده است از سوی دیگر این رقم در سال ۹۲ در شهرستان‌ها حدود ۳۵۰۰ تومان بود که اکنون به ۹۰۵ توان رسیده است.

وقتی خبر از اعمال کاهش تعرفه ها به میان می آید آنچه ملاک اجرایی شدن است عملیاتی شدن کاهش تعرفه در قبوض و جداول ارائه اینترنت خواهد بود و این خبر در حالی آن زمان منتشر شد که هم اکنون که در نیمه فرودین ماه سال 96 قرار داریم جداول تعرفه ای شرکت مخابرات اعداد دیگری را نمایش می دهد.

در جداول تعرفه سرویس های استاندارد حجمی برای 12 گیگ اینترنت 44 هزار تومان قیمت ماهانه در نظر گرفته شده که با یک تقسیم ساده قیمت هر گیگ بیش از 3600 تومان به دست می آید و این امر به معنای عدم اعمال کاهش تعرفه هاست.

جدول زیر تعرفه های اینترنت حجمی مخابرات را نشان می دهد.
کاهش تعرفه‌های اینترنت در بن بست/ صدای کاربران از وعده های مسئولان درآمد 
 
شرکت های خصوصی نیز در ارائه تعرفه های اینترنت خود هیچگونه تغییری تا کنون نداده اند و این امر نارضایتی مشتریان را همچنان به دنبال دارد.

گله مندی کاربران و مشتریان سرویس های ADSL و درخواست آنها از باشگاه خبرنگاران جوان برای پیگیری این موضوص موجب شد تا باشگاه خبرنگاران این امر را پیگیری و دنبال کند.

 
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ تعرفه های اینترنت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۴۴:۲۲
اپراتورها با کلک های مختلف دارن همون هزینه قبل رو میگیرن (4238549) (alef-11)
 
على
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۱:۴۰:۳۲
اينترنت نامحدود باسرعت ٩٨ مگابيت بر ثانيه با مكالمه تلفنى و پخش تلويزيونى فقط ١٠٠ هزار تومان در ماه، فقط راهش يه خورده دوره، بايد برى آلمان. (4238802) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۳:۳۶:۲۲
تازه برای مشتریان قدیمی که اینترنت نامحدود از چند سال قبل داشته اند هم محدودیت جدید گذاشته اند -بیشتر از 25 گیگ استفاده کنی در ماه سرعت یک چهارم میشه یعنی عملا کار نمی کنه یعنی باید بری سرویس جدید بخری -قرارداد قبلی را یک طرفه شرایطش رو عوض کرده اند (4239101) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.