نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490096
نتانیاهو: تصمیم یونسکو درباره الخلیل خطرناک است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۳
تسنیم نوشت: تصمیم نهاد علمی، فرهنگی و آموزشی سازمان ملل متحد در زمینه ثبت شهر الخلیل و حرم شریف حضرت ابراهیم (ع) در این شهر در فهرست میراث جهانی، باعث خشم و ناراحتی مقامات صهیونیستی شده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی تصمیم سازمان یونسکو درباره شهر الخلیل را "تمسخر آمیز" خواند.

وی مدعی شد که «آنها تصمیم گرفته اند که قبرهای بزرگان ما در الخلیل را به عنوان آثار باستانی فلسطینی قلمداد کنند!! این مساله خیلی خطرناکی است... چطور ممکن است... این آثار یهودی نیستند؟ در آنجا، ابراهیم، اسحاق، یعقوب و رفقه (مادر یعقوب) و "لیئه" همسر یعقوب دفن شده اند.»

نتانیاهو همچنین ادعا کرد که "اسرائیل" آزادی عبادت را برای تمامی ادیان تضمین می کند و این در حالی است که در خاورمیانه مساجد و کلیساها و معابد یهودی منفجر می شوند؛ لذا، ما به حفاظت از حرم ابراهیمی و حفظ حقیقت ادامه خواهیم داد.

در همین راستا، "رئووین ریولین" رئیس رژیم صهیونیستی هم در واکنش به مصوبه یونسکو درباره الخلیل و حرم ابراهیمی اظهار داشت که این سازمان به دروغ پردازی علیه یهودیان ادامه می دهد.

"اویگدور لیبرمن" وزیر جنگ رژیم صهیونیستی هم خاطر نشان کرد که تصمیم یونسکو برای این سازمان شرم آور و اقدامی ضد یهودی است.
"یوحای دمری" رئیس شورای شهرک های صهیونیست نشین "جبل الخلیل" هم اعلام کرد که «گروهی از منافقان سعی در دیکته کردن برخی مسائل و تحریف تاریخ را دارند.»

"رلی معایعه" وزیر گردشگری و آثار باستانی فلسطین امروز جمعه اعلام کرد که نهاد علمی، فرهنگی و آموزشی سازمان ملل متحد "یونسکو" شهر الخلیل و حرم شریف حضرت ابراهیم (ع) در این شهر را به عنوان چهارمین اثر فلسطینی در فهرست میراث جهانی ثبت کرد.

 معایعه تصریح کرد که سازمان یونسکو در چهل و یکمین نشست خود در شهر کاراکوف (لهستان) به درخواست طرف فلسطینی شهر الخلیل و حرم ابراهیمی را به عنوان چهارمین اثر فلسطینی پس از قدس، بیت لحم و بتیر (فلسطین سرزمین انگور و زیتون: عرصه فرهنگی جنوب قدس)در میراث جهانی ثبت کرد.
 
کلمات کلیدی : رژیم صهیونیستی + نتانیاهو + اسرائیل
 
بنده خدا . اصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۱۰:۰۸:۵۵
تو خودت از همه خطرناکتر هستی. (4463517) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.