توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500391
نوسانات فشار خون در ابتلا به آلزایمر تاثیر دارد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۴۳
کسانی که فشار خون آنها نوسانات شدیدتری داشت دو برابر بیش از دیگر افراد در معرض ابتلا به آلزایمر قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما  ، بررسی ها در ژاپن نشان داد افرادی که هر روز دچار نوسان فشار خون می‌شوند بیش از افراد بالغ در معرض ابتلا به آلزایمر قرار دارند. 

پژوهشگران به مدت پنج سال فشار خون 1674 فرد بالغ را که مبتلا به آلزایمر نبودند به طور روزانه بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند کسانی که فشار خون آنها نوسانات شدیدتری داشت دو برابر بیش از دیگر افراد در معرض ابتلا به آلزایمر قرار دارند. 

در این بررسی به علت احتمالی این ارتباط اشاره نشده است ولی دکتر تامایوکی اوهارا پژوهشگر ارشد این تحقیق از دانشکده پزشکی کیوشو در شهر فوکوکای ژاپن به رویترز گفت تغییراتی که به علت نوسان فشار خون در ساختار و کارکرد مغز ایجاد می شود احتمالا در ابتلا به آلزایمر نقش دارد. 

افزایش مداوم فشار خون از عوامل شناخته شده ابتلا به آلزایمر به شمار می رود. 

دکتر کاستانتینو ایادکولا پژوهشگر انستیتو مغز و اعصاب در نیویورک گفت: «درسی که گرفته می شود این است که سلامت قلب و عروق اهمیت زیادی برای سلامت مغز دارد. حتی اگر امکان جلوگیری از نوسانات فشار خون اکنون وجود نداشته باشد‏، حفظ سلامت قلب و عروق از طریق تغییر شیوه زندگی مثل استفاده از غذای سالم و ورزش کردن و پرهیز از دخانیات و جلوگیری از چاقی، همچنان از بهترین شیوه ها برای جلوگیری از ابتلا به آلزایمر است».
 
 
کلمات کلیدی : فشار خون ، آلزایمر ، قلب ، بیمار
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.