توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 421498
اوباما:سرائیلی‌ها هم موافقند که برجام برنامه هسته‌ای ایران را به عقب برگرداند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۳۰
رئیس‌جمهور آمریکا بامداد چهارشنبه در پایگاه نیروی هوایی «مک‌دیل» در شهر در شهر «تمپا»، فلوریدا سخنرانی کرد

به گزارش فارس، «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه (بامداد چهارشنبه به وقت تهران) در آخرین سخنرانی‌اش درباره مقابله با تروریسم از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 (برجام) دفاع کرد. 

رئیس‌جمهوری آمریکا که در پایگاه نیروی هوایی «مک‌دیل»، در شهر «تمپا» ایالت «فلوریدا» صحبت می‌کرد بار دیگر تأکید کرد که جامعه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی ارزیابی‌های او درباره اینکه «برجام» برنامه هسته‌ای ایران را به عقب برگردانده تأیید می‌کند. 

رئیس‌جمهور آمریکا در بخشی از اظهاراتش با بیان اینکه مقابله با تروریسم علاوه بر راهبرد نظامی نیازمند دیپلماسی است به موضوع توافق هسته‌ای ایران پرداخت و گفت: «برنامه هسته‌ای ایران را به عقب برگرداندیم. این ارزیابی فقط من نیست، جامعه اطلاعاتی اسرائیل هم علی‌رغم مخالفت با این توافق، همین را می‌گوید.»

اوباما در بخش دیگری از اظهاراتش گفت که در طول دوران 8 ساله حضورش در کاخ سفید روزی نبوده که گروه‌های تروریستی در فکر کشتن مردم آمریکا نبوده باشند. رئیس‌جمهور آمریکا، علی‌رغم این گفت: ««کمر داعش را شکسته‌ایم.»

وی گفت آمریکا نباید برای استفاده یکجانبه از زور نظامی، در مواقعی که ضروری است تردید به خودش راه بدهد.

رئیس‌جمهور آمریکا با بیان اینکه درخواست دولت عراق برای کمک در مبارزه با تروریسم را اجابت کرده گفت که او در عین حال تلاش کرده اشتباهات دوران گذشته که به شکل‌گیری داعش منجر شد را تکرار نکند.

اوباما گفت مبارزه آینده با تروریسم بایستی به نحوی باشد که به تولید تروریسم بیشتر منجر نشود.
 
کلمات کلیدی : اوباما+اسرائیل+برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.