توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422181
شکایت 399 میلیون دلاری اپل از سامسونگ بی نتیجه ماند
بخش دانش و فناوری الف،18 آذر95
دیوان عالی آمریکا با رد محکومیت 399 میلیون دلاری سامسونگ در دادگاهی دیگر جنجال خبری گسترده ای را در این کشور به راه انداخته است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۳
 خبرگزاری فارس به نقل از دنورپست، اپل با طرح شکایت کلانی از سامسونگ، این شرکت را به استفاده بدون اجازه از اختراعات ثبت شده خود متهم کرده و خواستار دریافت غرامتی سنگین از آن شده بود.

این شکایت به پیروزی اولیه اپل در دادگاه تجدیدنظر در واشنگتن منجر شده بود و پس از آن سامسونگ تلاش فراوانی کرد تا رقم غرامت پرداختی را کاهش دهد.

در این میان گوگل، فیس بوک و اچ پی از دیوان عالی آمریکا خواستند تا میزان جریمه سامسونگ را کاهش دهد و هشدار دادند صدور چنین حکم سنگینی بر علیه سامسونگ نتایج بد و فاجعه باری برای دیگر شرکت های فناوری در پی خواهد داشت. زیرا رویه ای ایجاد خواهد کرد که به دیگر موسسات هم امکان می دهد با استفاده از قوانین مربوط به ثبت اختراع بتوانند برای سازندگان محصولاتی مانند گوشی های هوشمند مشکلاتی ایجاد کنند یا آنها را تحت تعقیب قرار دهند.

این اولین بار از سال 1885 به این سو است که دادستانی آمریکا در مورد پرونده ای که مربوط به طراحی یک محصول است ورود کرده و حکم صادر می کند. البته بعید به نظر می رسد که اپل در برابر این نتیجه سکوت کرده و برای محکومیت مجدد سامسونگ با طرح شکایات جدید تلاش نکند.
 
کلمات کلیدی : اربعین حسینی+ سامسونگ+اپل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.