نظر منتشر شده
۹۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 358480
نامه به سازمان مدیریت؛ تلاش تازه پزشکان برای فشار در تغییر تعرفه ها/ چرا حقوق‌ها تا 30 درصد افزایش پیدا کند اما تعرفه‌ها 10 درصد؟!
بخش اجتماعی الف، 12 خرداد 95
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۰
اعلام رشد ۱۰ درصدی تعرفه‌های پزشکی که با تاخیر حدود سه ماهه همراه بود، واکنش‌ جامعه پزشکی را به دنبال داشت؛ به طوری که سازمان نظام پزشکی صریحتا اعلام کرد که انتظار حمایت از چنین تعرفه‌هایی چه در بخش دولتی و خصوصی غیرمنطقی خواهد بود. در همین راستا رییس جامعه پزشکان متخصص داخلی نیز این میزان افزایش را با توجه به نرخ تورم واقعی نمی‌داند و در عین حال معتقد است که زیرمیزی ارتباطی به نرخ رشد تعرفه‌ها ندارد.

به گزارش الف، دکتر ایرج خسرونیا در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه این میزان افزایش تعرفه پزشکی کافی نیست، اظهار کرد: تعرفه‌ها از سطح تورم و نرخ‌هایی که دولت اعلام کرده که پزشکان باید پرداخت کنند، پایین‌تر است. ما امسال برای طرح ترافیک حدود دو میلیون تومان هزینه کرده‌ایم. بلیط اتوبوس نیز ۳۰ درصد اضافه شده است. حقوق پرسنل مطب، هزینه آن، اجاره بها و ... بین ۲۰ تا ۳۰ درصد اضافه شده است. چطور انتظار است که جامعه پزشکی افزایش ۱۰ درصدی را قبول کند؟

وی تاکید کرد: جامعه پزشکی مخالف این عدد است و آن را واقعی نمی‌داند، ولی اگر قانون است ما باید زیر بار آن برویم و اجرا کنیم.

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران در خصوص تاثیر افزایش ۱۰ درصدی تعرفه‌ها و اظهارنظرهایی درباره خطر زیرمیزی، ادامه داد: زیرمیزی ربطی به این موضوع ندارد؛ زیرمیزی و این موضوع مباحث متفاوتی هستند. خطایی را با خطای دیگر نباید جبران کرد؛ یعنی نباید به خاطر اشتباهی که در اعلام تعرفه‌ها صورت گرفته، اشتباه دیگری انجام دهیم.

وی افزود: زیرمیزی مربوط به جامعه پزشکی نیست. ۷۰ هزار نفراز جامعه پزشکی را پزشکان عمومی تشکیل می‌دهند. آنها بیماری را بستری نمی‌کنند و جراحی هم ندارند که بخواهند زیرمیزی بگیرند. ۱۵ تا ۲۰ درصد جامعه پزشکی را هم متخصصین داخلی، اطفال و عفونی تشکیل می‌دهند. آنها بیمار معمولی هم ندارند و همیشه کمیت‌شان لنگ است. زیرمیزی را کسی می‌گیرد که بخواهد کار مهمی انجام دهد و معتقد است این پولی که دولت می‌دهد، کم است. کمتر از نیم درصد جامعه پزشکی را افرادی تشکیل می‌دهند که کارهای مهمی مثل عمل قلب و چشم و ... انجام می‌دهند که البته همه آنها هم زیر‌میزی بگیر نبودند. آماری که در دوسال گذشته مطرح شد بیش از ۵۰۰ نفر نبود و در حال حاضر نیز این رقم در تمام ایران کاهش یافته است.

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران درخصوص آمار تخلفات تعرفه‌ای از ابتدای سال ۹۵ نیز گفت: این آمار نسبت به سال‌های قبل کمتر شده و سال به سال نیز در حال کاهش است. بیشتر تخلفات نیز مربوط به عمل‌های جراحی و خطا در پرداخت به بیمارستان‌ها گزارش شده است. زیرمیزی نیز نسبت به دو سال قبل خیلی کمتر شده و به حدود یک بیستم تا یک سی‌ام رسیده است.

به دنبال تصویب رشد ۱۰ درصدی تعرفه‌های پزشکی صورت گرفت
نامه رییس کل نظام پزشکی به رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی
 
اما پس از اظهارات تند رئیس سازمان نظام پزشکی درباره تعرفه ها و مشروط کردن اجرای ده درصدی تعرفه ها به شرایطی خاص در جدیدترین اقدام، علیرضا زالی در نامه ای به معاون برنامه ریزی و راهبردی رئیس جمهور خواستار تجدیدنظر در درصد تعرفه ها شده است.

متن نامه دکتر علیرضا زالی به محمدباقر نوبخت آمده است:

« جناب آقای دکتر نوبخت
معاون محترم رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور
سلام علیکم
احتراما در پی برگزاری نشست‌های متعدد اینجانب با جناب آقای دکتر نمکی و نمایندگان مختلف سازمان‌های بیمه‌گر و ارایه نظرات کارشناسی و توضیح و تبین سناریوهای پیشنهادی برای بسته تعرفه‌ای سال ۹۵، بالاخره انتظارها به سررسید و تعرفه‌های خدمات حوزه سلامت با تأخیر فراوان در هیأت دولت مصوب شد.

با وجود آنکه این بار سازمان نظام پزشکی پیشنهاد بسته‌ تعرفه‌های خود را در آبان ماه سال ۹۴ یعنی پیش از طرح بودجه‌ سنواتی اعلام کرده بود و با همراهی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ساز و کارهای مناسبی برای اینکه هزینه‌ای بر دوش مردم تحمیل نکند، در این بسته پیشنهادی تعبیه شده بود، در هفته‌ دوم خردادماه سال ۹۵ رقم ۱۰ درصد برای افزایش تعرفه‌های خدمات سلامت اعلام شد.

اگر چه در فرصت‌های مختلف برای دست‌اندرکاران و ذینفعان مزایا و متدولوژی رسیدن به قیمت تمام شده واقعی خدمات با نظر سازمان‌های بیمه‌گر، وزارت بهداشت، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور توضیح و تبیین شده بود، متاسفانه این کارشناسی عمیق صورت گرفته مورد بی‌مهری و بی‌توجهی قرار گرفت. اگر کاهش پرداخت‌های غیرمتعارف به اذعان وزارت محترم بهداشت صورت گرفته، نه به خاطر جبر و الحاح به جامعه‌ معزر پزشکی کشور که به دلیل همراهی بزرگوارانه آنان بوده است.

حافظه تاریخی مردم شریف این دیار هرگز ایثارگری‌ها، جانفشانی‌ها و تلاش‌های زایدالوصف تیم درمان را فراموش نخواهد کرد. جامعه پزشکی علی‌رغم همه‌ سختی‌ها و دشواری‌های چه در دوران دفاع مقدس و پس از آن و چه در دوران تحریم همواره در همه ادوار با دولت‌ها همراه و همگام بوده است، حتی امروز که انباشت حق‌الزحمه همکاران پر تلاش ارائه‌دهنده خدمت بیش از هشت ماه و گاه بیشتر از آن طول می‌کشد، این جامعه‌ سوگند خورده در استمرار خدمت‌رسانی خود از هیچ کوششی فروگذار نکرده است و کیفیت و کمیت خدمات درمانی چنان بوده که تقریبا پیچیده‌ترین اعمال جراحی و خدمات درمانی در داخل کشور انجام شده است.

سازمان نظام پزشکی به عنوان میزان الحراره جامعه پزشکی کشور که از فرزندان نخبه این آب و خاک تشکیل شده است وظیفه خود دانسته در همراهی با دولتی که تدبیر و امید را سرلوحه خویش کرده است، افکار عمومی این جامعه گرانسنگ را به استحضار مسؤولین امر برساند تا هم در تمشیت امور مدبرانه عمل شود و هم امید چنان فراگیر باشد تا دیگر سخنی از بالاترین آمار فرار مغزها دیده و شنیده نشود. خوشبختانه دو تن از وزرای پر تلاش دولت با سابقه‌ کار علمی و عملی جامعه شناسانه، نمایندگان شایسته‌ای برای انتقال این نظرات بوده و هستند.

سازمان نظام پزشکی به عنوان نماینده ارائه‌دهندگان خدمت و حامی گیرندگان آن بر خود واجب می‌داند اعلام نماید که با همه‌ کاستی‌ها، تا امروز کوچک‌ترین خدمت درمانی تعطیل نشده و خدمت‌رسانی مستمر در گوشه گوشه‌ ایران زمین از دور افتاده‌ترین و محروم‌ترین مناطق تا مرفه‌ترین و برخوردارترین آن در حال انجام است.

اگر امروز نتوان برای حفظ دستاوردهای دولت در بخش بهداشت و درمان که برای آن در طی سه سال گذشته زحمات کارشناسی و وقت زیادی مصروف شده است، کاری انجام داد، به یقیین باید نگران کیفیت خدمات درمانی در راستای حمایت از مردم شریف ایران بود. اگر سازوکارهایی که برای افزایش حضور و ماندگاری تیم درمان در مناطق محروم دیده شده و یا افزایش فرانشیز پزشکان دچار رخوت و عدم انتظام تعرفه‌ای شود، این فقط مردم هستند که آسیب آن مستقیما متوجه آنان خواهد بود.

سازمان نظام پزشکی قویا اعلام می‌کند در همراهی با همه‌ تلاش‌های وزیر محترم بهداشت و دولت محترم خواهان توانمندسازی و پایدارسازی منابع بیمه‌هاست که از آن طریق هر گونه رابطه‌ مالی پزشک و بیمار حذف و از خدشه به این رابطه‌ ارزشمند و اعتمادساز جلوگیری شود.

باید ذکر کرد که مراکز ارائه‌دهنده‌ خدمت اعم از دولتی، خصوصی، عمومی، خیریه‌ها و مطب‌ها در کارآفرینی و اشتغال‌زایی نقش عمده‌ای داشته‌اند و متاسفانه با افزایش ۱۰ درصدی تعرفه‌ها تکافوی حداقل مبلغ پرداختی کارکنان شاغل در این بخش‌ها که ۱۴ درصد توسط دولت محترم تعیین شده است، میسر نخواهد بود.

آن‌ها که دستی در اقتصاد سلامت دارند نیک می‌دانند که هزینه‌های سرباری نیز این عدد را افزایش می‌دهد و ناخودآگاه این افزایش تعرفه‌ای ناکافی که قانون مالایطاق است عمده‌ بخش‌های ارائه‌دهنده‌ خدمت را به سمت و سوی تعطیلی سوق خواهد داد و علاوه بر کاهش حداقل کمیت ارائه خدمت، موجبات افزایش بیکاری و آثار مترتبه آن خواهد بود.

با عنایت به اینکه هنوز مصوبه هیأت وزیران ابلاغ نشده است از دولت محترم و وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستاریم تا با همراهی مجدد نمایندگان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و سازمان‌های بیمه‌گر نسبت به تجدید نظر اقدام فرمایند. در این راستا سازمان نظام پزشکی از هر گونه همراهی کارشناسی و اجتماعی با استفاده از تمام ظرفیت‌های تخصصی و قانونی استقبال خواهد کرد.»
۱۳۹۶/۰۱/۰۳ ۱۰:۱۵
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۹ ۱۷:۳۶
 
۱۳۹۵/۰۴/۱۴ ۱۵:۲۷
 
۱۳۹۵/۰۳/۲۳ ۱۵:۵۹
 
۱۳۹۵/۰۳/۲۳ ۱۴:۱۹
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۵ ۱۱:۱۷
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۲ ۲۱:۰۷
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۱ ۱۵:۲۵
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۰ ۱۵:۲۸
 
۱۳۹۵/۰۲/۳۱ ۱۳:۵۶
 
 
کلمات کلیدی : تعرفه پزشکی+زیر میزی+زیرمیزی+پزشکان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۴:۳۱:۴۷
من پزشک هستم,تعرفه ها اگر افزایش پیدا کند, خوب است,ولی این گونه نیست,که اگر افزایش پیدا نکرد,از لحاظ معیشتی در خطر باشیم که گویی اصلا دیگر نشود زندگی کرد,یک اقلیت پر سر و صدا در جامعه پزشکی هستند که وزارت بهداشت هم متاسفانه تحت تاثير سر و صداي ان هاست،كه متاسفانه ديد مردم را به جامعه پزشکی خراب کرده اند,جالب است وقتی که مثلا ما به اردوهاي،جهادي بسيج جامعه پزشکی میرویم,بعضی همکاران کراواتی,خرده میگیرند که این حرکت باعث كاهش مراجعه كننده و لطمه به اقتصاد پزشکی میشود,!!!در حالی که باید توجه داشت که مردم به لحاظ,معیشتی در مضیقه اند,پسر خود من با مدرک مهندسی, کار دلخواه ندارد, (3736461) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۵:۰۱:۵۰
کجا حقوق تا 30 درصد افزایش یافته؟؟
بنده کارمندم و 12 درصد افزایش حقوق داشتیم
ضمنا کارمندان و کارگران حقوق ثابت دارند اما به لطف زندگی ماشینی و پارازت و روغن پالم و سبزی های آبیاری شده با فاضلاب و .... مشتری های پزشکان محترم، روز به روز در حال افزایش است. (3736516) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۵:۲۵:۴۵
تنها راه چاره وارد کردن پزشک از هند و کوبا و بنگلادش است, پزشکان داخلی مانند دلالها فقط از درامد و. سود صحبت. میکنند, تنها چیزی که برای این اقایان هیچ اهمیتی ندارد, کیفیت خدمات پزشکی می باشد (3736560) (alef-11)
 
پیمانکار شهرداری
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۵:۵۲:۱۹
باید از برادران پزشک افغانی در کشورمون بهره بگیریم .
این عزیزان به خاطر پول از کارشون کم نمیذارن (3736609) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۸:۱۱:۵۴
آمار زیر از سایت سازمان بهداشت جهانی (WHO) استخراج شده است.
نسبت تعداد پزشک در 1000 نفر:
قطر ....... 7.739
کوبا ....... 6.732
اسپانیا ... 4.949
آلمان ..... 3.889
اوکراین ... 3.543
گرجستان .. 4.272
ترکمنستان.. 4.179
آذربایجان ... 3.402
ارمنستان ... 2.698
مصر ........ 2.830
امارات ...... 2.533
عمان ..... 2.429
ترکیه ...... 1.711
لیبی ........ 1.90
تاجیکستان .. 1.918
و...
ایران ..... 0.890 (3736782) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۲۰:۵۸:۴۲
امار نشون میده چطور با کاهش ظرفیتها انحصار ایجاد کردن بعد طلبکار شدن (3736952) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۹:۴۸:۰۲
جالبه که افغانیهای پولدار به خاطر وضع پزشکی ایران ترجیح می دهند به هندوستان بروند . (3736879) (alef-11)
 
انگلیس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۶:۱۰:۲۸
پزشک انگلیسی با بالاترین مدارک از بالاترین مراکز یک سوم دکتر ایرانی حقوق نمیگیره........بخدا لابی گریه....دکتر از هند با بالترین مدارج حاضرند با نصف تعرفه بیان ایران صدبرابر به بیمار احترام میذارند (3736634) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۱۴:۳۸:۱۳
با سلام، جالبه كه با هر درصدي كه اعلام ميشه حقوق همسر معلم من صد يا دويست هزار تومن بيشتر افزايش پيدا نميكنه كه بايد صد يا دويست هزار و بيشتر بگذاريم روش (توي شهرستان كوچك) كرايه خونه اضافه شده رو بديم. از پرداخت همون حق الزحمه هاي افزايش نيافته شما كه سالهاست عاجزيم مگر به كمك پنج شش تا بيمه و بيمه تكميلي و كمكي و قرض و وام... (3738118) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۷:۲۷:۲۲
دوست عزیز، حقوق پزشکان محترم 30 درصد افزایش داشته، نه حقوق کارگر یا کارمند! (3736726) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۸:۲۹:۰۳
اقای محترم برای خودت می بری و می دوزی
۱- همه در محدوده طرح نیستند
۲- مگه اتوبوس طرح داره و کسی که اتوبوس سوار میشه باید پول طرح پرداخت کنه
۳- کدام منشی بدبخت جرات میکنه به دکتر بگه حقوقم را اضافه کنه
۴- ۱۰ درصد شما برابر است با ۵ میلیون تومان
نگو زشته بخدا (3736801) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۵:۰۲:۵۲
عزیزان پزشک, کفن جیب ندارد (3736518) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۲۳:۱۸:۴۶
اونقدر حرفت بی معنی و بی ارزش هست که نوشتن جواب برای سخت هست.
واقعا برات متاسفم که تلاش برای گرفتن حق را نمیتونی درک کنی. نمیتونی بفهمی که پزشک هم حق داره با کاری که میکنه هرسال انتظار پیشرفت داشته باشه، وقتی تورم بالای ده درصد است با افزایش ده درصدی نه تنها پیشرفتی نداره بلکه هر سال فقیرتر میشه. (3737158) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۵:۰۶:۰۳
پزشکان تا بحال از همه اقشار مملکت بیشتر در رفاه بوده اند . الان هم میخواند با افزایش تعرفه ها خون ملت رو بمیکند و پولها را صرف عیش و نوش و پارتیهای شبانه کنند . چرا پزشکان مومن و خدمتگزار اعتراضی ندارند فقط عده ای اعتراض دارند که مقام و ثروت خود را در خطر میبینند . دولت اگر به حرف پزشکان تعرفه را افزایش دهد در حقیقت به هشتاد میلیون ایرانی خیانت کرده (3736524) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۵:۱۶:۴۹
با این همه در آمد باز هم چشمتان در پی افزایش چندرغاز. حقوق کارگران است?واقعا شرم اور است (3736543) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۵:۱۸:۴۳
اگر درامدتان کم است, تشریف ببرید خارج, عمرا اگر بتوانید یک دهم این درامد را داشته باشید (3736547) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۵:۲۲:۱۷
کار از پزشکی گذشته, اقایان دلال سلامت شده اند (3736552) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۵:۲۷:۰۶
درآمد در ایران, زندگی در اروپا و امریکا (3736563) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۵:۳۶:۴۶
افزایش هزار درصدی حقوق کارمند با افزایش یک درصدی درآمد شما پزشکان برابری میکنه. پس .... (3736575) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۵:۴۵:۱۴
از پارسال که تعرفه ها ۳۰۰ تا۴۰۰,درصد افزایش داده شد حالا این افزایشها برایشان کم بنده خداها من میگم اینبار 500,درصد زیاد بشه (3736594) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۶:۵۳:۳۶
ویزیت پزشک عمومی که ۱۹۰۰۰ هست یعنی سال قبلش ۲۵۰۰ بوده که ۳۰۰-۴۰۰ درصد افزایش پیدا کرده ؟! (3736686) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۲۰:۵۱:۴۳
19000 برای یک دقیقه.... (3736946) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۸:۱۶:۳۰
اقایان پزشک اون بدبختی که حقوقش ۳۰ درصد اضافه میشه درامدش ۸۰۰ هزار تومانهبا ۳۰ درصد میشه ۱ میلیون اما تو با ۱۰ درصد میشی ۵۰ میلیون (3736791) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۹:۰۲:۳۹
مشخصه پزشک واقعی هستی (3736836) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۹:۴۹:۱۸
همانطور که انتظار دارند تعرفه 30 درصد زیاد شود ظرفیت تخصص و پزشکی عمومی هم باید 30 درصد زیاد شود . (3736880) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۱۰:۴۶:۳۲
به فرض 30 درصد حقوقا بالا رفته اصلا همه مردم حقوق بگیر هستند? انقدر درامدشان بالا هست که تا 10 سال دیگهم نرخشون ثابت باشه توپ تکانشان نمیده و تو پول غرق هستن (3737667) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۴:۳۲:۲۹
مگر پزشکان محترم اتوبوس استفاده می کنند. افزایش حقوق 12 درصد اعلام شده حال آیا پزشکان محترم می خواهند بیش از این به پرسنل خود حقوق پرداخت کنند؟ مگر مطب چند درصد پزشکان در تهران و در در طرح ترافیک است. (3736462) (alef-11)
 
علیرضا
United States
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۱۱:۳۸:۰۸
یک در صد , در ضمن مگر با پول مالیات دهندگان در دانشگاه درس نخوندی ؟ (3737763) (alef-3)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۴:۳۲:۵۱
حقوق ها 30 درصد رشد کرده؟ فکر کنم منظورشون حقوق مدیران با حقوق های هشتاد میلیونی بوده. حقوق های یک میلیونی و زیر یک میلیونی ماها که فقط 12 درصد قراره رشد کنه. اون هم 12 درصد زیر حکم نیست بلکه 12 درصد بعضی از بندهای فیش حقوقی که می شه یه چیزی حدود 50-60 یا در نهایت 150 هزار تومان "رشد"! (بخونید کاهش بر اثر تورم واقعی خیلی بیشتر).

حالا افزایش 10 درصدی تعرفه های نجومی چند می شه؟ مثلا 400 هزار هزینه جراحی فقط یه دندونه. 10 درصد افزایش یعنی 40000 تومان افزایش بابت فقط یه دندون. حالا 10 درصد عمل های جراحی چند میلیونی چند می شه؟ این پزشک هایی که اعتراض کردن ریاضی و آمار رو تو کنکور چند درصد زدن؟ به گفته خودشون بالای 50-60 درصد ولی با این محاسبات احتمالا منفی زدن. (بلانصبت پزشک هایی که اعتراض نکردن). (3736464) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۴:۳۴:۴۶
باتوجه به دریافتی بالای پزشکان وتعدادزیادبیماران همین افزایش 10 درصد هم مبلغ قابل توجهی می شود،چرابایدبااین جنجالها فشاررابه مردم مستضعف افزایش دهیم. (3736470) (alef-11)
 
متین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۴:۳۶:۱۰
حق ندارند تعرفه درمان را بالا ببرند،چرا کارگر و کارمند باروزانه 50 هزار تومان زندگی کند و مجبور باشد برای درمان خود و خانوادش تمام حقوق خود را بدهد،چرا یک پزشک فوق تخصص روزانه بالای 1 میلیون درآمد داشته باشد!!! (3736474) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۷:۰۰:۴۵
می دونی چرا ؟ چون پدر من با ۷۰ سال سن که پزشکه تعریف می کنه شبا تو گاری لبویی می خوابیده جا نداشته ! از زور بی پولی بی جایی می ره تو ارتش وقت که سقف بدن بهش. در عین کار نشسته درس خونده. خیلی راحت می تونسته بره اون موقع کارگری کنه. تازه تو ۳۲ سالگی میره پزشکی می خونه ... وضع زندگی بابام در دوران به دنیا اومدن تا ۳۰ سالگی از تمام کارگرانی که می شناسم بد تر بوده.
شمادهم اراده داری همین الان استارت بزن به جای غر زدن. (3736694) (alef-11)
 
شهاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۹:۰۱:۳۰
حالا چون باسختی درس خونده باید خون مردم را درشیشه کنه؟این فرد باید بیشتر اقشار ضعیف رادرک کنه (3736833) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۲۰:۵۶:۳۷
والا تو رشته های مهندسی که بارها سخت تر از پزشکیه و دانشجویان باید ریاضیات پیچیده رو درک و حل کنند از این درآمدها نیست مگر آنکه کسی سرمایه چند میلیادری داشته باشه و در کنار اون اوضاع مملکت خوب باشه و روابط برقرار باشه و در عین حال جیب لینک ها رو هم پر کنه. (3736950) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۳-۱۴ ۰۹:۰۹:۳۷
میرفتی پزشکی میخوندی! کسی جلوتو گرفته بود؟ (3739013) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۲۰:۵۹:۲۷
اقایون از الان اعلام کنید هر کی پزشک میشه قراره خیلی درس بخونه و حقوقش متعادل بشه تا انشالله بیست سال اینده از این قشر دلال توی پزشکی نباشه ضمنا تا ان زمان پزشک از بنگلادش وارد کنید و چون پزشکان ایرانی میتوانند و حقشان حقوقهای میلیاردی هست همه این قشر فراتر از ما ملت را به خارج فرستاده تا هم ارز اوری بشود و هم این عزیزان به حق خود (3736953) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۲۲:۱۱:۴۹
تو چرا نمیری بنگلادش زندگی کنی؟؟خیلی عاشق هند و بنگلادشی (3737059) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۰۰:۲۰:۴۵
شما پزشکان معترض هستید که حقتان بیشتر از اینه پس شما برید جایی که درکتون بکنند و حقتون را بدونند ضمنا من به ریال پول درمیارم نمیتونم به دلار زندگی کنم (3737248) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۳-۱۴ ۰۹:۱۰:۵۴
جواب شما با منطق خودتان:
شما که به درآمد ریالی و خرج دلاری معترض هستی برو جایی که درآمدت رو به دلار بدن بهت! (3739015) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۴ ۱۲:۵۴:۴۲
ایران درامد ریالی خرج ریالی باید باشه اونی که دوست داره درامد دلاری و خرج دلاری بکنه بره از ایران (3739238) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۵:۲۲:۵۲
ایول واقعا جواب دندان شکن به این میگن
آقا اگه راست میگی برو اروپا و آمریکا به دلار پول بگیر و خوش بگذرون
مگر مجبورت کردند تو ایران طباطبت کنی؟
البته ابدان که کانادا و امریکا مدرکت را نمی پذیرند لذا باید بری از اول درس بخونی!
این را هم به مردم گفتی یا نه؟ (3757154) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۵:۳۱:۳۰
دکتر زالی نوشته است:
متاسفانه با افزایش ۱۰ درصدی تعرفه‌ها تکافوی حداقل مبلغ پرداختی کارکنان شاغل در این بخش‌ها که ۱۴ درصد توسط دولت محترم تعیین شده است، میسر نخواهد بود.

ببخشید جسارتا آدم به عقل خودش یا سواد آقایان شک میکنه! چه ربطی داره چرا سفسطه می کنید؟ افزایش 14 درصدی حقوق منشی مگر چند درصد از هزینه شما را تشکیل میده؟
فرض کنید منشی 800 میگرفته حالا با 14 درصد افزایش شده 910 تومان.
اما شما 40 میلیون درامد داشتی حالا با 10 درصد افزایش میشه 4 میلیون!
یعنی 4 میلیون افزایش جواب 100 یا 200 یا حتی 300 هزار تومان افزایش حقوق منشی شما را نمیدهد!

واقعا که چه استدلال جالبی فرمودید! تازه خیلی از منشی ها بیمه نمیشن و بیچاره ها دارند با 300 تا 500 تومان برای شما کار میکنند!!

مردم را چی فرض میکنید جناب دکتر!!! (3757185) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۴:۳۸:۲۵
بیماری دیابتی هستم که با درمانگاه‌ها سر و کار دارم تا خردادماه که مراجعه می‌کردم برای ویزیت دو هزار تومان می‌گرفتند ولی از تیرماه ویزیت را سه برابر کرده و به شش هزار تومان رسانده است از طرفی بیمه تکمیلی را هم اضافه کرده‌اند از هر دو طرف بیمه‌گذار را تحت فشار قرار می‌دهند هم پول ویزیت هم سهم بیمه تکمیلی را از ابتدای سال افزایش داده‌اند. از وزیر محترم بهداشت که به دنبال تحقق بیمه سلامت در جامعه است انتظار می‌رود به این مشکلات هم رسیدگی نمایند. (3736481) (alef-11)
 
محمد مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۴:۴۲:۵۳
پزشکان از ریاضیات فقط شمارش پول را بلدند سی درصد مقدار اندک میشود مقداری اندک و یک درصد مقداری بزرگ میشود مقداری بزرگ چه برسد به ده درصد ، این ها که برای تعرفه چانه میزنند نمیدانند چانه زنی برای بدبخت تر کردن کارگر و مستمند جامعه به نفع مرفه تر کردن مرفه میزنند (3736491) (alef-11)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۴:۴۵:۱۵
تعرفه دریافتی پزشکان همین الآن هم بسیار بالاست
نیازی به افزایش مجدد ندارد (3736498) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۴:۵۴:۱۲
من پسر دایی 8 ساله بود سال 88 در خیابان تصادف کرده بود و از جمجه اش خون می رفت برده بودند به بیمارستانی در شهریار، در بخش اورژانس گفته بودند تخت خالی نداریم نمی توانیم بپذیریم دایی ام چون میدانست تا به تهران برسانند ممکن است به دلیل خونریزی مغزی پسر دایی ام فوت کند وقتی برای التماس رفته بود پیش پزشک کشیک، وی در حالی که نیم لبخندی بر لبش بود به داییم گفته بود "شما که اکثرا به آقای ... رای دادید باید فکر اینجایش را هم می کردید" این در حالی بود که دایی من هیچ اطلاعی از سیاست نداشت و یک کارگر ساده بیشتر نبود
از همان وقتی این ماجرا را دایی در خانواده مطرح کرد دیگر نظر مثبتی نسبت به این قشر ندارم (3736508) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۷:۰۴:۰۱
پزشک اورژانس طبق یک سری قوانین عمل‌می کنه ! نه میل خودش ! ( پولی هم در نمیاورند و در اند میلیاردی ندارند از یک سوپر مارکتی باور بفرمایید درامد پزشک اورژانس کمتره!) حالا پسر دایی شما را می خواباندند و می‌مرد شما می رفتی باز شکایت می کردی که چرا تخت خالی نداری مریض را خواباندی !
بد بخت ترین قشر پزشکان پزشکان اورژانس هستند. بالا ترین مسولیت و مخاطرات کمترین در امد در بین‌پزشکان (3736696) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۲۱:۲۷:۰۴
خواهشا از قوانین حرف نزنید
من از قانون همین را به شما بگویم که می گوید پزشک حداقل ماهی باید 30-40 میلیون درآمد داشته باشد و رئیس بانک 80 میلیون در ماه
پسر دایی من در نهایت با تهدیدی که دایی ام برای پزشک داشت بستری شد تخت خالی هم وجود داشت!! الان هم در مدرسه به سلامتی درس می خواند اما این خاطره تلخ را هیچ وقت فراموش نمی کنم
برخی پزشکان هم همینطور اند برای مداوای یک کارگر با دستان پینه بسته که برای ادامه زندگی محتاج به عمل است او را مجبور می کنند با فروش کلیه پول عمل زانویش را در تامین کند
خدا ازشان نگذرد پول را خرج دوا دکتر فرزند خودشان کنند (3736993) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۲۲:۱۵:۴۴
بابا چی میگی شما؟؟من کامنتت خوندم شاخ دراوردم.
اون همکارم راست میگه.پزشک اورژانس فقط عهده دار اورژانسه و مریض بخوابه یا نخوابه هیچ پولی تو جیبش نمیره هیچ ربطی هم بهش نداره.
تهدید چیه مگه اینجا تگزاسه.
تو هر شیفت سوپروایزر ممکنه دو تا تخت رزرو نگه داره واسه بیماران بد حال تصادفی یا اورژانسی.
چرا نفرین میکنی و بد و بیراه میگی؟؟ (3737065) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۴:۵۹:۴۳
واقعا وضعیت اسف باری شده (3736513) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۵:۰۲:۲۵
خوب زیر میزی بگیر . رئیس ات که بهت مجوز داد (3736517) (alef-13)
 
هاشمی
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۵:۰۳:۴۸
پروانه طبابت تعدادی از اینا رو باید در ملا عام باطل کرد (3736521) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۵:۱۵:۵۵
و سپس کهریزک (3736539) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۵:۰۶:۱۳
برای جامعه پزشکی ایران اظهار تاسف میکنم (3736526) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۵:۰۷:۱۸
ابو علی سینا پزشک بود اینا هم پزشک ان !!!!! (3736527) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۵:۱۱:۲۹
تازه تعرفه ها باید 10% هم کم شه (3736533) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۵:۱۳:۰۶
حقوقا سی درصد کجااااااااا؟؟؟؟؟؟ (3736537) (alef-11)
 
کماسی
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۵:۱۹:۳۴
دیگه نمیذارم پسرم پزشک شود
پسر جون برو دنبال یه لقمه حلال (3736548) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۹:۱۲:۰۶
بخواهی هم پسرت پزشک نمیشه
من که رتبه ام 40 بود و همسرم 89 الآن هم هر دو فوق تخصص. پسرم رتبه اش شد 120.
پسر تو در بهترین حالت 120000 میشه
ضمنا علت اینکه در زندگی موفقم اینه که همه دارایی ام حلال بوده برخلاف همه کسانی که به ما تهمت می زنند
هر وقت هم که تو ... میلیون خمس دادی ادعا کن پولت حلاله (3736842) (alef-11)
 
!
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۴ ۱۸:۱۲:۲۵
این جوابیه یه پزشکه واقعا؟ این استدال بود الان؟
متاسفم برای جامعه پزشکی (3739630) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۰۸:۳۳:۴۵
ادم میشناسم با حقوق کارگری رتبه دخترش 10شده الانم پزشکی تهران میخونه.بسوز لطفا (3740200) (alef-3)
 
سبزین نقاب
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۵:۲۴:۴۰
طرح تحول سلامت فقط برای اینا خوب شد
تمام بودجه این طرح داره میره تو جیب اینا بدون حساب و کتاب (3736557) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۵:۳۷:۱۴
واقعا باید به حال دولت و مجلس و قوه قضائیه و دیگر نهادهای نظارتی تاسف خورد که اینچنین پزشکان، نظام و ملت رو خیلی راحت تهدید می کنند و این آقایان با حالت منفعلانه فقط نظاره گر هستند و هیچ عکس العملی نشان نمی دهند ، در برنامه زنده شبکه دو رئیس صنف این آقایان خیلی راحت می گوید مصوبه دولت را قبول ندارد و آن را اجرا نخواهند کرد و تهدید به زیر میزی و رشوه و غیره می کند. رئیس جامعه جراحان و دیگر افراد این قشر نیز خیلی راحت ملت و نظام رو تهدید می کنند بدون این که هیچ ترسی داشته باشند، البته حق دارند چون پول هنگفت طرح تحول سلامت بدجور به دهانشان مزه کرده است، پول یارانه کارگر و کارمند بیچاره قطع شد و در قالب طرح تحول سلامت در جیب پزشکان سرازیر شد و نتیجه اش آن شد که اینچنین گستاخ شده اند که همه رو تهدید می کنند. مجلس دهم باید هر چه سریعتر اولا وزیر بهداشت را استیضاح و عزل کند و ثانیا تعرفه خدمات درمانی را به قبل از طرح تحول سلامت برگرداند. البته اگر مافیا و لابی پزشکان اجازه چنین کاری را بدهد که بعید است. (3736576) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۶:۰۶:۳۴
... چرا حقوق ها تا ٣٠ درصد افزايش پيدا كند اما تعرفه ها ١٠ درصد !!

خدا پدرت را بيامرزه !! كدام ٣٠ درصد افزايش حقوق !! برادر! جزء را كه نمي شود كل حساب كرد
حالا گيرم تعداد كمي كه از " خودشان " !! حساب مي شوند ، ٣٠ درصد ، يا بيشتر افزايش حقوق داشته باشند !! اين كه شامل همه كس نميشه ، قربونتم !! ... فعلا انگار معجزه اي شده و دل مسئولين به حال بازنشسته ها سوخته ، وآن عده كه حقوق شان٧٥٠ تومان در ماه بوده ، ٢٠ درصد - ،حالا خدا بخواد - ، مي خوان اضافه بكنن !! بله برادر ! درست شنيدي. !! ٧٥٠ تومان حقوق ٢٠ درصد !! حالا كدام " حقوق ؟ " !! اگر اون كارمند بي چاره بازنشسته كه احتمالاً پدر بزرگ است و
حتما بزرگ خانواده و فاميل و شايد هم پدر داماد و يا عروس و يا هردو ، و نيز به احتمال قوي
پدر بزرگ !! كه درماه ٧٠٠ يا ٨٠٠هزار تومان ميگيره ،،اگر " حقوق " داشت كه دستمزدش اين قدر نبود ! كسي كه " حقوق " داشته باشه كه در آمد ماهيانه اي كه دولت آخر برج كف دستش ميذاره ، اين مبلغ نيست ! تازه اين " حق " هم نيست ، چه برسه به اين كه " حقوق " باشه كه به معني " حق ها " يعني چندين " حق " مي باشد ، باشد !! ٨٠٠ هزاريا ١ ميليون ، يا ١/٥ ميليون در ماه كه " حقوق " نيست ، بلكه " حق " هم نيست !! يك " حقكي " - حق كوچولويي !! - است كه دولت هرماه كف دست كارمند يا بازنشسته ميگذارد و اسمش هم ميگذارد" حقوق " !! ... نه جناب دكتر ! كسي افزايش ٣٠ درصدي نداره !! حالا اگر آقايان اطبا ، هم در فكر افزايش زبونم لال ٢٠ درصدي ، يا ٣٠ درصدي تعرفه ها باشند ، بايد بگويم ... واي به حال حقوق بگيران ، كارگران !!! اوساي رضاي پينه دوز !! احمد بندري با اون پرايد قراضه اش كه مسافر كشي مي كنه !!،عباس آقاي لحاف دوز كه ميگه كار نيست دارم از صبح تا شب پشه مي پرانم !!، مش رمضانعلي كه آب
تلمبه اش خشك شده و از ناچاري داره به شهر مياد تا دستفروشي كنه ، واي ، ، وااااي .... واااااااي ي ي !! .. وااااااااااااااااي ي !!!! (3736630) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۸:۳۳:۳۸
متوسط افزایش برای بازنشسته حدود 150 هزار تومن متوسط افزایش برای پزشک 200 میلیونی میشه 20 میلیون باز هم میگن کمه شاعر میگه میان ماه من تا ماه گردون تفاوت از زمین تا اسمان است. (3736808) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۶:۲۷:۲۹
کی میگه حقوق سی درصد اضافه شده؟
قراره تاکید میکنم قراره ده الی دوازده درصد زیاد بشه یعنی هنوز نشده اگرم بشه 10-12 درصد افتاد؟ (3736656) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۷:۱۶:۵۸
این آقایان پزشکی که در تلویزیون علنا میگویند قانون را اجرا نمیکنند باید توسط مدعی العموم دادگاهی شوند. (3736704) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۷:۲۰:۲۹
لطفا آقای زالی میزان کارانه دریافتی خود را پیش از طرح تحول سلامت و پس از آن را منتشر کند تا ببینید با یک طرح چقدر کارانه اشان بالا رفت. (3736716) (alef-11)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۷:۵۷:۵۴
خداوند این پزشکان ما را شفا بدهد (3736760) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۸:۳۷:۰۰
اینا فکر میکنند فقط اینا زمان حنگ جنگیندند و حالا باید چند برابر از مزایا استفاده کنند بقیه اقشار که که ایثار نکردند شهید ندادند... اقای روحانی مشکل وزیر بهداشت شماست که اینجوری تفکر ش است مردم صحبت های ایشان را شنیده اند این دوسال با افزایش چند صد برابری که فقط به جیب خودش ودوستانش کمک کرد بدون انکه منافع ملی را در نظر بگیرد لطفا عوض کنید ایشان را تامردم را نسبت به شما بدبین تر نکرده . (3736811) (alef-11)
 
شهاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۸:۵۸:۵۴
اگر دولت کوتاه بیاد وتعرفه را افزایش بده یعنی قشر ضعیف وکارگر را له کرده.وزیر محترم بهداشت کوتاه نیا وسفت جلوی زیاده خواهی برخی پزشک نما ها به ایست.اینها با نصف این درامد هم کار میکنند چون هیچ کجای دنیا همچین درامدی ندارند (3736831) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۹:۲۲:۲۱
توقه دارن همین 12درصدی که دولت با منت فراوان افزایش داده رو تقدیم پزشکان کنیم؟ (3736850) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۱۹:۲۵:۱۹
یک پزشک عمومی با 8ساعت شیفت در درمانگاه به طور متوسط 100تا200 هزارتومان میگیره ایا این زیاده خواهشن پزشکهای عمومی را با متخصصا قاطی نکنید (3736856) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۰۱:۱۹:۲۰
دویست هزار تومن کمه؟؟؟حقش پنجاه تومنه نسبت به کاری که میکنه (3737298) (alef-3)
 
کارمند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۲۱:۱۲:۰۳
هزینه ویزیت ها کم است ویزیت پزشکان عمومی را زیاد کنید
هزینه های بستری و دارو وآزمایشکاه و جراحی ها بالاست (3736973) (alef-11)
 
سهراب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۲۱:۲۴:۴۶
می گویند حقوق تا 30 درصد افزایش پیدا کرده که کاملا دروغ است ولی 10 درصد افزایش تعرفه ها یعنی هر 5 دقیقه که پزشک یک بیمار را می بیند 10 درصد به تعرفه اش اضافه می شود که اگر در جمع یک ماه حساب کنیم می بینیم رقمی بسیار بالا می باشد و ضمنا یک نسخه آنهم تقریبا با عجله و بدون دقت چقدر باید تعرفه داشته باشد (3736988) (alef-11)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۲۱:۴۵:۱۲
افزایش 12درصدی حقوق کارمندان میشود 300هزار تومان ولی افزایش 10درصدی تعرفه پزشکان میشود حداقل 5میلیون تومان چرا پزشکان به منشی های خودشان با قانون کار پرداخت میکنندیعنی با 200تومان افزایش حقوق گذشته از اینها رضای خدا هم لازم است تا نسخه دکتر شفا بخش باشد (3737016) (alef-11)
 
مهندس ایرانی
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۲۲:۴۳:۵۱
یکی نوشته بود حقوق بالا برای اینه که درس خوندن مگه ما نخونیدیم
مهندس این کشور باید فدای ورود کالاهای چینی بشه مگه ما ها نمی تونیم طراحی کنیم پزشک چینی چرا وارد نمی کنید تا بفهمند ما چی می کشیم
کی پاسخگو ما میشه پس ..... (3737098) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۲۳:۰۹:۳۹
کدام یک از اقشار جامعه ایرانی مطابق حساب کتاب حقوق ودستمزد می گیرند که پزشکان نیز تعرفه هاشان اصولی باشد؟ در کجای دنیا در طی 35 سال ارزش پول در این حد پائین امد و رشد نقدینگی چنین بالا رفته است ؟ علت این نابسامانی ها دزدی مدیران ... بوده است . فعلا کاری نمی شود کرد . اما این هرگز پایدار نمی ماند و حتما دزدها روزی باید تاوان بدهند. لذا حیف است پزشکان ارج و مقام شامخ خود را فدای پول نمایند (3737146) (alef-11)
 
حیدر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۲۳:۳۰:۱۲
لطفا چاپ کنید و نظر مراجع را هم بگیرید من یک سوال شرعی دارم و دوست دارم اهمیت بدهید و نشرش بدین. وقتی صد تومن توی خیابان پیدا می کنیم اگه برداریمش می اندازیمش توی صندوق صدقات یا برش نمی داریم تا مال حرام وارد زندگیمون نشه . حال آیا کسب درامد و حقوق از دستگاههای دولتی و نیمه دولتی که با بودجه عمومی کشور اداره می شود توسط کسی که با پارتی و بدون رعایت مقررات استخدامی کشور سر کار رفته حلال است؟آیا نانی که سر سفره می بره حلاله... وضعیتش چیه؟اگر حرامه چرا هیچ یک از مراجع در این خصوص موضع گیری نمی کنند؟آیا این از دریافت سود از دیر کرد وام بدتر نیست؟بماند که پارتی بازی اعتماد عمومی مردم به کشور را به شدت مخدوش می کند. (3737178) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۰۱:۱۰:۵۰
سال گذشته برای دندان پسرم مشکلی بوچود آمد دکتر دندانپزشکی روی دندان پسرم دو ساعت کار کرد و پولی معادل یک تن (1000 کیلو) سیب زمینی دریافت کرد. (3737285) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۰۶:۴۸:۳۱
حقوق ها فقط ١٢درصد افزايش پيدا كرده وانهم براي حقوق هاي ناچيز بازنشستگي كه در ماه به دويست هزار تومان هم نميشود اين دولت هيچ شباهتي با دولتهاي ديگر براي كمك به باز نشستگان ندارد لذا اقايان محترم پزشكان افزايش ده درصدي تعرفه براي شما در روز دويست هزار تومان اضافه ميشود ولي براي كارمند وباز نشسته ١٢درصد در ماه هم دويست هزار تومان نميشود (3737396) (alef-11)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۰۷:۱۱:۵۶
جالب اینجاست که هرکس در این مملکت بیشتر داره ،بیشتر ناله میکنه و رسانه ها هم بیشتر این مسئله رو پوشش میدن. من نمیدونم پس کارگرای بدبخت با حقوق ماهانه کمتر از 900هزار تومان به ازای 8ساعت کار روزانه سخت با شرایط بد باید چکار بکنند و چرا هیچ وقت رسانه ها این مسئله رو به درستی پوشش نمیدن و پیگیری نمی کنند (3737403) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۰۸:۲۵:۵۸
اکثر پزشکان در کار بساز وبفروشی وواردات کالا ودارو دست دارند. گرفتن مالیات متناسب بادرآمد مهمتر از چانه زدن بروی در صد تعرفه ها است. در کشورهای پیشرفته اروپائی وامریکا درآمدهای پزشکها از حدی که بگذرد تا 90% مالیات پرداخت میکنند.البته این شامل کلیه شغلهای پر درآمد هم میشود. (3737453) (alef-11)
 
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۰۹:۳۴:۲۶
دوستی که تعداد پزشکان برای هر هزارنفررا درکشورهای مختلف ارایه کرده ای کاش تعداد تختهای بیمارستانها وتعدادپرستارها وهمچنین درصد پرداختی بیمه ها ودرصد دریافتی داروخانهث هاراهم میاورد تامقایسه منطقی باشد چرانمیگویید ده یا بیست درصد پرداختی بیمه باریراازدوش بیماربرنمیدارد انوقت چسبیده اید به افزایش ده درصدی قش فرهیخته این مملکت وقی مدیرعلمل محترم بیمه میلیارد میلیارد پول بیمه شما زحمت کشان را به دوستان واشنایان بذل‌وبخشش میکرد کجا بودید وصدایتان درنمی آمد میدانم الف سانسورخواهدکرد (3737563) (alef-11)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۰۹:۴۵:۱۲
کشاورزان این مملکت با آن همه سرمایه گذاری وزحماتی که متقبل می شونددرپایان یا محصولشان را آفت میزند یا با افت قیمتی روبرو می شوند واینقدر هیاهو راه نمی اندازند.ولی بعضی از پزشکان با وجود درآمدهای بالا مدام دم از منطقی نبودن تعرفه ها دم میزنند.ازخداوند می خواهیم همه مارا قانع بگرداند. (3737575) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۱۱:۴۱:۵۲
دیروز کولر خونه ما رو تعمیرکار تو 5 دقیقه درست کرد 160 هزار تومن گرفت.
سرتو ن رو درد نمیارم،خودتون منظورم رو متوجه شدید (3737774) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۱۵:۵۵:۲۳
آره این دکتر عزیز راست می گویند، پزشکان درآمدهای نجومی ندارن، کارگران و کارمندان هستند که درآمد نجومی دارن و همچنین فردی که کولر ایشون رو درست کرئه، تعرفه ها رو 500 درصد مثل زمانی که طرح به اصطلاح سلامت رو اجرا کردن افزایش بدین تا این آقایان دست بردان از سر ملت، حرص و ولع هم حدی دارد. پزشکی به حریصی پزشکان ایرانی وجود نداره (3738284) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۴ ۲۰:۵۲:۱۹
چطور همچین چیزی ممکنه؟؟؟
هیچ تعمیرکار کولری برای 5 دقیقه 150هزار نمیگیره.
مارو چی فرض کردی؟؟ (3739784) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۴ ۲۱:۰۱:۴۰
اگر دقت کرده باشید پزشکها ووزیر شون درمیان تمام مسایلی که مطرح میشود هیچ اشاره ای به لزوم افرایش ظرفیت رشته پزشکی وهمچنین تعداد پذیرش برای متخصص شدن پزشکان عمومی نمی کنند.
این تابویی است که هیچ گزندی به ساحت آن نباید واردشود.
این انحصاری است که سرچشمه تمام درآمدهای میلیاردی است پس هرگز نباید زیرسوال رود. (3739796) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۴ ۲۳:۰۹:۵۰
تخصص برای شما یه نفر بازه.اخه تو قبول شدن عمومیش موندین!راجع به تخصص بزار پزشکهای عمومی اظهار نظر کنن! (3739938) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۱۱:۵۱:۳۹
زیرا که هر چه انسان بیشتر بفهمد بیشتر زجر میکشد (3737793) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۱۳:۰۳:۵۲
برای اینکه بهترینهای رتبه کنکور پزشک می شوند لذا باید هزینه اش را بپردازید اینجا سرزمین مستضعفین است نه نخبگان 7میلیون رفتند شما هم برید وگر نه .... (3737954) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۱۳:۵۷:۲۳
واقعا خجالت آوره درآمد خودشون رو با کارمندان و..... مقایسه میکنند ، ازوقتی

وزیر جدید بهداشت تشریف آوردن آنقدردرآمد پزشکا بالا رفته که یکیشون که من

میشناسم تاحالا سه بارسفر خارج رفته (دکتر عمومیه ) !! (3738047) (alef-3)
 
مهدی‌
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۲۱:۵۹:۱۳
هر وقت از چهارماه پیش اقای معاون می فر مایند باز نشستگان بیست وچهار در صد اضافه می شوند وبعد میشود بیست درصد وبعد میشود دوازده در صد باید پز شکان محتر م هم روی سخن ایشان نظر بدهند از اول ایشان باید بطور واضح بگوید زیر یک میلیون بیست درصد نه شبهه افکنی درافکار عمو می ایجاد کند و اکنون ناپدید شود (3738729) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۲۲:۲۴:۳۷
حقوق کدام کارمند وکارگر 30 در صد افزایش یافته ؟ برای ما که بیش از 12 در صد نیست . حقوق یک ماهمان هم یک ملیون وبانصد وشصت هزار تومان است (3738758) (alef-3)
 
بینام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۴ ۰۰:۳۹:۰۱
بنده با رتبه زیر 200 کنکور فوق لیسانس برق از دانشگاه شریف دارم درآمدم ماهی دو میلیونه. سختی که من برای درس کشیدم هیچ پزشکی نکشیده. (3738869) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.