توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 384986
وزیر بهداشت: اقبال شایسته مردم از طرح تحول سلامت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۱
وزیربهداشت،درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه طرح تحول سلامت یکی از اقدامات بسیار خوب در جامعه بوده است،گفت: خوشبختانه این طرح با اقبال شایسته ای مواجه شده و به یک راه بی بازگشت تبدیل شده است.

به گزارش تسنیم، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی ‌چهارشنبه شب در آیین افتتاح مجتمع رفاهی باغ فتح شهرستان بیرجند و دیدار صمیمی با اعضای هیئت علمی دانشگاه پزشکی بیرجند اظهار داشت: بیرجند یکی از نقاط افتخارآمیز کشور است و آموزش عالی در این استان باید توسعه یابد.

وی افزود: خوشبختانه دانشگاه پزشکی بیرجند در مسیر خوبی قرار گرفته ‌و اگر در تغییر و تحولات سیاسی قرار نگیرد و مورد حمایت قرار گیرد می‌تواند موقعیت خوبی را در کشور کسب کند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه استان خراسان جنوبی در زمینه طب سنتی استعداد ذاتی دارد، بیان کرد: امیدواریم در سال‌های آینده بالندگی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در این بخش شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه حمایت از دانشمندان کشور در راس برنامه‌های دولت قرار دارد بیان کرد: اساتید و معلمان در رده اول کشور قرار دارند.

قاضی‌زاده‌هاشمی بیان کرد: با تکمیل رهنمودهای نظام سلامت تا ۱۵ سال دیگر به استانداردهای بین‌المللی دست می یابیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امیدواریم همه کمک کند این خدمت ادامه یابد و بخشی از حلقه‌های این زنجیره ای که ما را به نظام سلامت کارآمد پیش می برد در دولت آینده به مرحله اجرا درآید.

وی افزود: بیرجند برای ما خراسانی ها یکی از نقاط افتخار آمیز استان و بلکه کشور است و افراد بسیار مستعدی از این استان پرورش یافته و متولد شده اند که جا دارد آموزش عالی در این استان توسعه پیدا کند.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: تلاش زیادی شده در طول ۳۰ سال گذشته در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند شده ‌و امیدواریم شاهد بالندگی و موفقیت این دانشگاه باشیم .

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: مطمئن هستیم فارغ‌التحصیلان از این دانشگاه می‌توانند خدمات شایسته‌ای را به مردم ارائه بدهند و همچنین در تولید مسیر علم، فناوری و نوآوری موثر باشند.

قاضی‌زاده‌هاشمی بیان کرد: طرح تحول سلامت نیز یکی از اقدامات خوب دولت بود که با اقبال شایسته رهبری، مجلس، استانداران ، ائمه جمعه و مردم روبه رو و حمایت شد و در حال حاضر به یک راه بی‌بازگشت تبدیل شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: ای کاش یارانه‌ها نیز یک نمونه‌ای از همین یارانه غیر‌نقدی سلامت بود.
 
کلمات کلیدی : بهداشت، طرح تحول نظام سلامت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.