نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 413785
«ابتکار» در اوج آلودگی هوا به مراکش رفت!
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۵
این روزها که مردم برای ششمین روز متوالی در هوای بشدت آلوده نفس می‌کشند خانم رئیس ترجیح داد به جای تدبیر برای حل مشکل آلودگی هوا به مراکش سفر کند.
به گزارش فارس،  در حالی‌که مردم تهران و بسیاری از کلانشهرها امروز ششمین روزی است هوای سیاه و الوده را تنفس می کنند اما رئیس سازمان محیط زیست که به گفته بسیباری از کارشناسان و نمایندگان مجلس متولی اصلی این موضوع در کشور است همچنان ترجیح می‌دهد در مورد این موضوع صحبتی نداشته باشد و چمدانش را برای فرار از آلودگی هوای تهران ببندد.

این اولین باری نیست که در اوج آلودگی هوا ابتکار رئیس محیط زیست آلودگی هوا را بر نمی‌تابد و به سفر می‌رود تا مبادا آلودگی هوا ذره‌ای خاطرش را برنجاند، و چه اتفاق و همزمانی جالبی است این سفرهای ناگهانی خانم رئیس با آلودگی هوا!

سوم و دهم دی ماه سال گذشته نیز در حالی که مردم 18 روز در آلودگی شدید هوا نفس می‌کشیدند خانم رئیس به آذربایجان غربی و کیش سفر کرد.

آنگونه که در سایت سازمان محیط زیست آمده است، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در این سفر ضمن شرکت در کنفرانس بین المللی تغییرات آب و هوا (COP22) که از 7 نوامبر (17 آبان ) در مراکش فعالیت خود را آغاز کرده است، در دوازدهمین کنفرانس اعضای پروتکل کیوتو نیز حضور دارد.
 
کلمات کلیدی : ابتکار+آلودگی هوا
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۸-۲۴ ۱۷:۱۵:۵۰
درست است که سازمان حفاظت محیط زیست ظاهرا مسئول محیط زیست است ولی سازمانی که این آلودگی را ایجاد میکند وزارت صنعت و معدن است که اجازه تولید وسائط نقلیه آلودهکننده را می دهد. (4016203) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۸-۲۴ ۱۸:۰۲:۱۶
به نظر نویسنده اگر خانم ابتکار به کنفرانس بین المللی نمی رفت آلودگی هوا درست میشد , چون رفته مسافرت پس مقصر هست . (4016293) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۴ ۱۸:۰۹:۰۹
اونجا بهترین هوا را دارد خود به حالش! (4016305) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۴ ۱۸:۲۷:۱۶
خوب تهران بماند چکاری می تواند انجام بدهد زمانیکه شهرداری باغات و بوستان های شهر را میفروشد ! (4016352) (alef-13)
 
bahman
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۴ ۱۸:۳۰:۲۱
این بیشتر عقده گشایست تا یک خبر. شما از همه بهتر میدانید در معادله آلودگی هوا سازمان محیط زیست کجاست و چه وزنی دارد. (4016358) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۴ ۱۸:۳۱:۲۹
دولت کاری نمیتونه انجام بده جز تعطیلی مدارس و ادارات.وقتی مردم همه تک سرنشین با اتوموبیل میان بیرون نتیجه این الودگی خطرناک میشه .شما الان تو تهران بعداز ظهرها اتوبانهای همت و یادگار وچمران وحشتناک ترافیک داری ماشینها همه روشن با سرعت صفر کیلومتر.وقتی شهر سازی طبق اصول نباشه نتیجه همین ترافیک سنگین هست .مثلا تهران خیابان شریعتی پر هست از ساختمانهای پزشکان با کلی مراجعه کننده که 90 درصدشون با ماشین شخصی میان .اگر ما خارج شهر مثلا کنار اتوبان تهران کرج یک شهرک بزرگ با کاربری درمانی بسازیم هم الودگی کمتر میشه هم ترافیک. (4016361) (alef-13)
 
مريدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۴ ۱۸:۳۵:۵۷
عملكرد خانم ابتكار طرفداران اقاي روحاني ازجمله من را بگونه اي نااميد كرده كه در انتخابات تصميمهاي جديدي ميگيرم.فرزند من دچار آسم شديد در اثر الودگي هوا شده است. (4016368) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۴ ۱۹:۰۸:۳۳
کاش مسئولین به فکر مردم بودند (4016435) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۴ ۲۱:۳۸:۱۱
خب توی این وضعیت آلودگی هر کسی به فکر خودش است.اولین کسان هم مسئولین مستقیم رسیدگی به آلودگی است. چون خطر را بیشتر متوجه می شوند. (4016605) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.