نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 325981
زمان لغو تحریم های ایران توسط ژاپن
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۵
انتظار می‌رود که دولت ژاپن روز جمعه تحریم‌های اقتصادی اعمالی بر ایران را رفع کند.

به گزارش تسنیم به نقل از اسپوتنیک، پس از اینکه پایبندی ایران به مفاد برجام تأیید شد و این توافق وارد فاز اجرایی شد، دولت ژاپن قرار است روز جمعه در مصوبه‌ای، تحریم‌های اعمالی بر ایران را رفع کند.

توکیو در این راستا قصد دارد تا عملیات اکتشاف در میدان نفتی آزادگان را از سر بگیرد، میدانی که بنابر تخمین‌ها حدود ۵.۲ میلیارد بشکه نفت قابل استحصال را در خود دارد.

شرکت اکتشاف و تولید نفت و گاز ژاپن موسوم به اینپکس سال ۲۰۱۰ از این پروژه کنار کشید، آن‌هم در شرایطی که شش سال از واگذاری سه چهارم این حوزه نفتی برای توسعه به این شرکت و چهار سال پس از اینکه سهم ژاپنی‌ها به ۱۰ درصد کاهش یافته بود، گذشته بود.

این شرکت پس از دریافت اخطاری از ایالات متحده مبنی بر اینکه ممکن است به خاطر نقض تحریم‌های ایران جریمه و تحریم شود، از فعالیت در این حوزه نفتی کنار کشید.

همچنین میزان صادرات ژاپن به ایران در سال ۲۰۱۳ حدود ۱۷۰ میلیون دلار ارزش داشت، که حدود یک دهم سودی بود که پیش از اعمال تحریم‌ها علیه ایران نصیب ژاپن می‌شد.

علاوه بر اجازه یافتن شرکت‌های ژاپنی برای سرمایه‌گذاری در صنعت نفت و گاز ایران، بانک‌های ژاپنی نیز خواهند توانست تا شعبه‌های خود را در ایران افتتاح کرده و به عرصه قراردادهای مبادله ارز وارد شوند.
 
کلمات کلیدی : رفع تحریم‌ها
 
۱۳۹۴-۱۰-۳۰ ۲۰:۲۲:۲۱
هر چی هم که صنعتت پیشرفت باشه ولی افسارت دست آمریکا باشه هیچ ارزشی نداره (3483675) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.